Čtenářka s nickem Berus77 nás prostřednictvím svého příspěvku seznámí se dvěma praktikami, užívanými k vyvolávání duchů.Takže čtěte – a věřte, nevěřte.

Dobrý den všem,
začnu svůj příspěvek od hřbitova. Jako malé dítě jsem z tohoto  pokojného místa měla neuvěřitelný strach. Nejvíce mě děsily ony  fotografie na hrobech. Černobílé, zažloutlé i ty barevné. Snažila  jsem si vybavit situace, při kterých byly pořízené a tím zaměstnat  svoji fantazii. Poté se vždy dostavil smutek, že to vše je pryč. K mému strachu také přispěly různé historky, které o hřbitovech panují a které se vyprávěli ve školách v přírodě pokoji po večerce. Po  večerce se také konaly obřady, kdy jsme s kamarádkami vyvolávaly  duchy.

Byly dvě praktiky: u první byla potřeba knížka. Provázek z  knížky se obtočil okolo tužky, či nůžek. Knížka visela dolů a  samožřejmě se různě točila do stran. Jedna strana znamenala odpověď  ano, druha strana ne.

K druhé praktice byla zapotřebí vystřižená  písmenka abecedy a sklenička. Z abecedy se  vytvořil kruh. V kruhu „ se pohybovala“ sklenička, na které byly volně položené naše prsty a jezdila od písmene k písmenu. Dobře si pamatuji, že se nám podařilo vyvolat ducha spisovatele Vladislava  Vančury a jedinou odpověď, kterou nám tehdy „dal“ bylo něco o opici.

Druhý den jsem šly za učitelkou literatury a ptaly se jí, zda ví  něco o Vančurovi a opici :). Tímto moje snaha o styk s podzemím nadobro skončila. Na mrtvé myslím s úsměvem a slzou v oku  zároveň. Bydlím v bytě po babičce, kterou jsem upřímně milovala a  občas mám pocit, že je tu se mnou a to už je 14 let na pravdě boží. 

I já věřím, že smrtí vše nekončí, ale něco nového začíná.

Přeji krásný den a vzpomínám.

Berus77

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Taky nevím, co by měl mít spisovatel Vladislav Vančura, jako jeden z prvních gestapem popravených, společného s opicí. To si z vás někdo pěkně vystřelil ))
Ale příspěvek je to pěkný.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný dušičkový den
Saša

Téma dnešního dne: Dušičky a duchové

  • Uctíváte Památku zesnulých?
  • Vzpomínáte s úsměvem nebo s uplakanýma očima?
  • Pokoušela jste se někdy dostat své blízké zemřelé „zpátky k nám“?
  • Máte zkušenosti s duchařinou?
  • Zúčastnily jste se někdy nějaké spiritistické seance?
  • Věříte, že je „něco“ nad námi?
  • Věříte, že nás naši zemřelí „vidí“ a svým způsobem i ochraňují?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Toto téma je mi velmi blízké, a tak se opravdu moc těším na vaše příspěvky.

  • Všem pisatelkám, které se zúčastní dnešního tématu, bude přiděleno 500 bodů do věrnostní soutěže.
  • A jeden nejzajímavější příspěvek bude ještě zvlášť odměněn pěkným dárkem: dvěma knihami z nakladatelství Knižního klubu

knihy

Reklama