Zdraví

Berte život s humorem, stejně z něj nevyváznete živí

Přeji všem krásný den.Nemyslím si,že by byl nějaký osvědčený recept na dlouhověkost.Nikdo z nás neví,kdy jeho svíčka dohoří,jediné,co víme všichni je to,že jednou to bude.Samozřejmě je nějaký předpoklad,že když budu dodržovat životosprávu,udržovat se v kondici a dělat něco pro své zdraví,tak vydržím o něco déle než ten,který  se snaží každý  večer v hospodě zlomit játra a plíce má zakouřené tak,že při každém zakašlání mu podávají ruku,ale netroufala bych si tvrdit,že to tak musí být pokaždé.Za svoji praxi v nemocnici jsem potkala dost velmi odolných jedinců,kteří se huntovali ,jak to jen bylo možné a byli zdravější než ti,kteří o sebe dbali.

Přesto jeden svůj soukromý receptík mám a je to HUMOR.Nevím sice ,jestli opravdu smích prodlužuje život,zatím jsem to nemohla posoudit,je mi terpve 33 let,ale i kdyby nefungoval,život je aspoň o něco krásnější.Asi ne nadarmo se říká,že smích prodlužuje život.To mi vždycky kladl na srdce můj dědeček,který se dožil krásných  84 let a toto opravdu bohatě dodržoval.

Ale pozor,právě přichází moje drahá polovice,čte mi přes rameno,chechtá se,jak se tady rozepisuju a tvrdí,že on recept na dlouhověkost má:Sex,sex,sex. Omlouvám se všem,které teď pohoršuji,ale jsem nucena silnějším pohlavím tento recept napsat.

Já jsem sice původně nechtěla,ale jenom ať všichni vidí,jak to se na to dívá opačné pohlavi.Je to vcelku jednoduché.Já tady přemýšlím a on to má během pár sekund ujasněné.Je to prostě chlap.Ale na druhou stranu nemůžu říct,že to určitě není pravda.Stejně jako s tím mým humorem.Nedávno moje polovice objevila na internetu článek o tom,že každodenní pětiminutové dívání se na ženské poprsí mužům prodlužuje život a od té doby to mám na talíři.Tak se podle něj prodlužuje život.Ale co,když mu to udělá radost,proč ne.Toliko k mužskému pohledu na věc.

Sama za sebe,snažím se procházet životem s nadhledem a humorem,nemrhat zbytečně časem ,zásadně se nerozčiluju kvůli blbostem a doufám,že tady na tom světě ještě hezkou řádku let pobudu.Užívám si toho,že mám spokojené manželství a zdravé děti, nic víc ke štěstí nepotřebuji.A jak dlouho tu budu?Nad tím raději nepřemýšlím.

Karinečka

Text nebyl redakcí upraven.

Jestli smích a sex prodlužuje život, jsme nesmrtelní!

A čím si prodlužujete život vy?

redakce@zena-in.cz

   
11.02.2010 - Zdraví - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] vodfon, kolie [*]

  mio — #5 Sml30

  superkarma: 0 11.02.2010, 13:43:49
 2. avatar
  [5] mio [*]

  Nedávno moje polovice objevila na internetu článek o tom,že každodenní pětiminutové dívání se na ženské poprsí mužům prodlužuje život a od té doby to mám na talíři.

  Vážně?? a není to nepohodlné??Sml57

   

  1. na komentář reaguje vodfon — #6
  superkarma: 0 11.02.2010, 13:38:41
 3. avatar
  [4] enka1 [*]

  Dimsy — #1 Mně taky dost lidí říkávalo, že mi jednou dá někdo takovou po držce, že nepřežiju. Zatím se tak nestalo.

  superkarma: 0 11.02.2010, 13:12:49
 4. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Někdy brát život s humorem nejde, ale donutím se Sml67Sml30

  superkarma: 0 11.02.2010, 13:11:33
 5. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Karinečka, máš v tom trochu zmatek. V jednom odstavci píšeš o opačném pohlaví a máš na mysli muže, ve stejném o kus dál píšeš o silnějším pohlaví a máš na mysli opět muže. V tom s tebou zásadně nesouhlasím:) Sml57

  superkarma: 0 11.02.2010, 12:49:11
 6. avatar
  [1] Dimsy [*]

  Mě spíš můj humor bude stát život. Jako zrovna dneska. Zubařka manželovi poradila, ať si vyplachuje ústní vodou. Tak chodil po bytě a žbrblal tou vodou v puse. Jak jsem na něj koukala, tak mě napadlo a hned jsem to taky řekla:"Abys to pak nevyplivnul i s těma zubama". Nevím, co ho tak ročílilo, jestli to, že se málem udusil, nebo že se směju.Sml30

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 11.02.2010, 12:46:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme