Zdraví

Berete antibiotika? Nezapomínejte na probiotikum!


Sychravé počasí se zase pomalu hlásí a s ním i rýma, kašel, virózy… Mnozí z nás budou muset navštívit lékaře a vyslechnout si verdikt – antibiotika! Jistě, pomáhají vyléčit naše podzimní a zimní neduhy, ale zamýšleli jste se nad tím, co antibiotika způsobí ve vašem trávicím traktu?

Citlivá rovnováha trávení

Dokonce celých 70 % našeho imunitního systému se soustřeďuje právě v zažívacím ústrojí! Aby vaše trávení bylo zdravé, musí v jeho útrobách panovat rovnováha mezi miliardami tamních obyvatel – bakteriemi. Tento vyvážený ekosystém se nazývá střevní mikroflóra.

 

Antibiotika ničí mikroflóru

Antibiotika svým působením ničí střevní mikroflóru. Narušují tak správné vstřebávání přijaté potravy a vody a vytvářejí podmínky pro pomnožení patogenních bakterií, čímž často dochází ke vzniku průjmu. Přirozenou cestou, jak udržovat zdravou střevní mikroflóru, je užívání probiotik.

 

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které pomáhají udržovat rovnováhu střevní mikroflóry. Zvláště vhodným probiotikem v této oblasti je probiotická kvasinka Saccharomyces boulardii, která udržuje příznivé prostředí pro růst zdravé střevní mikroflóry a pomáhá udržovat správnou konzistenci stolice.

 

Probiotika musí být živá

Při volbě probiotik si všímejte hlavně toho, kolik miliard bakterií přípravek obsahuje, zda je garantována životaschopnost bakterií a odolnost vůči kyselinám žaludku.

 

Mezi kvalitní probiotika, která tyto parametry splňují, patří Salutil – rozšířená 4fázová probiotická péče. Tento doplněk stravy obsahuje zmiňovanou probiotickou kvasinku a další kvalitní probiotické kmeny působící na udržení správné konzistence stolice a trávení obecně. Více informací získáte na bezplatné lince 800 141 141 nebo na stránkách www.walmark.cz

 

Zapojte se do soutěže a vyhrajte přípravek Salutil. Soutěž probíhá ZDE

   
09.12.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme