Zdraví

Bepanthen oční kapky: Když vás trápí syndrom suchého oka

Mnoho z nás se již někdy setkalo s pocitem unaveného, podrážděného či suchého oka. Tento nepříjemný pocit vzniká tehdy, není-li naše oko zvlhčováno dostatečným množstvím slz – tzv. přirozeným slzným filmem.

bepanthen

Slzný film za normálních okolností a plného zdraví trvale překrývá rohovku a je zodpovědný za její správnou funkci a za jasnější vidění. Pokrytí plochy rohovky slzným filmem se děje téměř automaticky – mrkáním. Mrkáme přibližně 12x za minutu a obnovujeme tak přirozenou ochranu rohovky. Mrknutím se po celé ploše rohovky vytvoří slzný film. Když nemrkáme, film vysychá a oko začíná pálit, bolet, máme pocit přítomnosti cizího tělesa.

Při relaxaci mrkáme častěji, při soustředění podstatně méně – např. při čtení 10x za minutu a při práci na PC pouze 7x .

Jak se syndrom suchého oka projevuje?

Únavou, pocitem pálení, svědění, bolestí, rozmazaným viděním, pocitem cizího tělesa v oku. Tyto projevy způsobuje nedostatečná obnova slzného filmu, a tím částečné odhalení povrchu rohovky, která je náchylnější k vysoušení i poškození.

S pocity suchého oka se často setkáme u nositelů kontaktních čoček, u zánětů víček, po laserových operacích, při některých onemocněních (cukrovka, poruchy štítné žlázy), ale také v běžném životě, například v klimatizovaných prostorách, při déletrvající práci na PC, při řízení auta a při změně klimatických podmínek (vítr nebo suchý vzduch).

Zmíněné oční potíže pomůže vyřešit aplikace očních kapek Bepanthen

Po kápnutí očních kapek do oka se na rohovce vytvoří viskoelastický ochranný film a podpoří tak funkci přirozeného slzného filmu. Bepanthen oční kapky zklidňují a okamžitě hydratují povrch oka a tak ho chrání před vysycháním.

bepanthen

Jejich velkou výhodou je praktické dávkování v 0,5ml ampulkách, které lze po otevření používat až 12 hodin. Bepanthen oční kapky přinášejí oku okamžitou a dlouhotrvající úlevu. Kapky jsou vhodné k dlouhodobému používání. Mohou je aplikovat i nositelé kontaktních čoček, protože jsou bez konzervantů, a tak kontaktní čočky neničí a lze je kapat přímo přes ně. Při aplikaci kapky nepálí a vidění nerozostřují.

Oční kapky Bepanthen jsou novinkou na českém trhu. Obsahují moderní kombinaci účinných látek: 

1) Dexpanthenol 2%, který zklidňuje a hydratuje

2) Kyselinu hyaluronovou 0,15%, která stabilizuje slzný film

Hlavní výhody očních kapek Bepanthen:

 • okamžitý zvlhčující efekt
 • dlouhodobá úleva pro oči
 •  v praktických ampulkách, hygienické balení
 • bez konzervantů - vhodné pro uživatele kontaktních čoček

K dostání jsou pouze v lékárnách, v balení po  2x 10 ampulích. Doporučená cena je 249 Kč.

bepanthen

Oční kapky Bepanthen jsou zdravotnický prostředek.

   
21.05.2014 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] supernova [*]

  Přímo tyhle Bepanthen vyzkoušené nemám, já používám Ocutein Sensitive, ten můžu i když mám čočky a není tak drahý, dělám taky v kanceláři a s počítačem neustále a tak kapky jsou moje záchrana.

  superkarma: 0 30.01.2015, 09:40:52
 2. avatar
  [1] LudPa [*]

  Pomáhají, ale jsou moc drahé.

  superkarma: 0 25.06.2014, 06:54:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme