Ve společenském centru UFFO v Trutnově se uskutečnil  benefiční ples Barevných domků. Účelem plesu bylo pomoci dobré věc, přiblížit veřejnosti soužití s lidmi se zdravotním postižením a oslavit 50. výročí vzniku organizace

ples

Jistě znáte pravdivé přísloví o tom, že ve dvou se to lépe táhne. Co potom, když je pomocníku více. V tomto případě spojily své síly společnosti Životní pojišťovnou Aviva, Michal Rosa Architekt, KASPER HOLDING, agentura Xantipa a společně s BD Hajnice uspořádaly velkolepý benefiční ples, kterého se zúčastnily populární osobnosti - například Ivan Hlas či Bořek Slezáček a další známí umělci.

ples

„Sponzoři a partneři akce přispěli částkou 90 tisíc 800 korun, k tomu samozřejmě patří zisk ze vstupného a z tomboly. Takže si myslím, že celkový výtěžek z akce se bude pohybovat kolem sto tisíc,“ vysvětlila ředitelka Škarková.

ples

Bez přehánění lze říci, že se akce vydařila. Diváci se opravdu bavili. Svou zásluhu na tom měl pestrý program např. skoky na kole, freerunner show a hudební doprovod o který se postaralo jedno z nejlepších hudebních těles ve Východních Čechách Jazz Generation. Dalším, kdo přitáhl tanečníky na parket, byl Ivan Hlas, který bavil svými největšími hity. Důkazem byl stále plný parket.

ples

Benefiční ples byl důstojnou oslavou 50. výročí vzniku BD Hajnice, která je příspěvkovou organizací královehradeckého kraje a poskytuje pobytové sociální služby lidem s mentálním postižením. Devadesát zaměstnanců se stará o lidi s nejtěžším postižením, ale i o ty, kteří jsou schopní žít sami v chráněných bytech a běžně dojíždějí do zaměstnání.

„Výtěžek z plesu poputuje na Barevné domky, které budou stále barevnější a budou přinášet radost nejen svým obyvatelům. Ples je jen jednou z akcí, které v průběhu roku konáme, abychom naše klienty začlenili do společnosti z té periferie, kam byli v minulosti vyčleněni,“ říká ředitelka Barevných domků Lenka Škarková.

Aktuálně: V Barevných domcích Hajnice se již nadělovalo

Barevné domky Hajnice, organizace která poskytuje pobytové sociální služby lidem s mentálním postižením, nadělovala svým klientům vánoční dárky s předstihem. To díky spolupráci s rádiem Černá hora a projektem: Darujte dětem úsměv. Stalo se tak včera, ve čtvrtek 22. 12., kdy klienti získali mnoho pěkných dárků, o které si napsali - namalovali Ježíškovi. Úsměv na jejich tváři rozhodně nechyběl.

„Darujte dětem úsměv“ je charitativní akce Radia Černá Hora, který napomáhá splnit přání těm, kteří nemají rodiny nebo z jiných důvodů nemají možnost dostat dárek. Posluchači stanice tak mohou dětem z dětských domovů a klientům z ústavů splnit přání. Tito lidé si namalovali, co by rádi dostali od Ježíška k letošním Vánocům, ve stanovených hodinách posluchači dárky nakoupili a následně jim je zástupci rádia Černá hora předali.

Více informací naleznete na www.barevnedomky.cz

Reklama