.

BENECKO: Dovolená, kterou si zamilujete vy i děti

Cestování

BENECKO: Dovolená, kterou si zamilujete vy i děti

Krajináře, potulující se Beneckem před dlouhými desetiletími už dávno vystřídali rodinky s dětmi či party sportovců. Ti všichni totiž vědí, že na Benecko ještě (a naštěstí) nedorazil nešvar vyhlášenějších areálu v podobě předražených služeb a snobských manýrů, naopak…

Benecko

Jarní či letní dovolená na Benecku je spíše o domácí, rodinné pohodě, výletech do okolí i nespočtu nenáročných a dostupných atrakcí pro děti i dospělé. V zimě se Benecko naopak promění v dokonalý, moderní skiareál s nespočtem lákadel.

Benecko

Zimní akce pro větší i nejmenší

Na Benecku dobře vědí, jak nalákat rodiče i jejich ratolesti. Za výčet pravidelně pořádaných akcí by se nemuselo stydět ani nejvyhlášenější alpské středisko. Tak například:

Benecko

Každý zimní pátek si děti užijí „Slalom special na beneckém smrťáku,“ v sobotu děti zabaví Benecké pasování, zábavná hra, pořádaná místní lyžařskou školou.  Na neděle jsou přichystané akce zvané Sněhománie neboli dětské hry s diskotékou. Každostředeční noční bojovky se zase rodičům postarají o drahocenné chvilky volna. Lyžařští instruktoři povedou děti Cestou za pokladem.

Benecko

Pro lyžaře Benecko nabízí moderní skiareál s 11 vleky, čtyřsedačkovou lanovkou, slalomovými dráhami, dva snowparky pro freestylisty, dětský skipark a dvě snowtubingové dráhy.

Pro běžkaře zase upravené tratě propojené do několika okruhů a napojené na Krkonošskou běžeckou magistrálu, na více než 100 km tras si na své přijdou milovníci klasiky i bruslení. A zatímco maminky a tatínci vyzkoušejí vše výše uvedené, o děti bude postaráno.Benecko

A to není vše…  O 15 % výhodnější cenu skipasu a další získáte s Kartou hosta. Tu si vyzvedněte u svého ubytovatele.

Benecko

Radši teplo a pohodu? Když vydržíte, bude!

Když si pro dovolenou na Benecku vyberete teplejší měsíce roku, pak si na každý den můžete směle naplánovat jeden podařený výlet, procházku či vyjížďku. Vždy bude co dělat, kam se zajít podívat a leccos poznat. A nadšené budou i vaše děti. Nemůžete začít jinak než Lufťákovou stezkou. Na dvou kilometrech najdete každých pár set metrů jedno přírodní zastavení, která svou hravostí nadchnou děti i dospělé. Stezka začíná přímo v centru Benecka.

Benecko

Jen o kousek dál můžete vejít či vjet do lesa po nové tříkilometrové asfaltové stezce. Ta se line lesem až na Rovinky, kde si můžete dát něco na zub, cestou potkáte bruslaře, běžce i kolaře.

Benecko

Další den si můžete naplánovat výlet na rozhlednu Žalý, neb tři kilometry pěšky zvládnou i romantici. Kilometrů šest pak urazíte až na farmu, kde si děti i rodiče můžou osedlat huculy. A když se vám nebude chtít poznávat parádní výhledy z lákadel v okolí Benecka, zůstaňte a užijte si sjezdy na speciálních kárách nebo tubingové svištění umělým korytem. Zkrátka, jste-li rodinka s dětmi, in-line bruslař, cyklista či běžec, na Benecku se nebudete nudit ani chvilku. Střihnout si můžete i výlet na koloběžkách, na Benecku vám je rádi zapůjčí.

Benecko

Vyhrávat vám k tomu bude Rádio Impuls, které je partnerem Benecka.

Na stránkách www.benecko.info najdete vše potřebné, kromě jiného i svůj penzion či hotel na Benecku.

   
21.01.2016 - Doma - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] gazdina [*]

  To je len mojím snom zatiaľ...

  superkarma: 0 01.02.2016, 09:33:00
 2. [8] Ferdicek [*]

  Krásná dovolená.

  superkarma: 0 22.01.2016, 16:15:11
 3. avatar
  [7] Vera.Macík [*]

  Byli jsme tam hodně let zpátky, na Žalý jsme vyšlápli dvakrát a z toho jednou i nahoru na rozhlednu, nádherné výhledy do dáli, super s dalekohledem. Jak tak šátrám v paměti, letos to bude 20 let, to ještě fungovala rekreace od podniku, za pár kaček spousta legrace. Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 21.01.2016, 21:53:08
 4. avatar
  [6] Babca.p [*]

  dobrá inspirace na zimu

  superkarma: 0 21.01.2016, 20:15:57
 5. [5] maxipes [*]

  Na Benecku je krásně v každé roční době.Sml59

  superkarma: 0 21.01.2016, 19:40:03
 6. [4] Klára Křížová [*]

  Benecko je super Sml67

  superkarma: 0 21.01.2016, 12:39:44
 7. [3] bobani [*]

  tam by se mi v létě líbilo

  superkarma: 0 21.01.2016, 09:40:56
 8. [2] Boros [*]

  Benecko znám z dob svého dětství- rozeseté chaloupky, sem tam horská bouda ( namátkou Martinovka, Hvězda apod). Na Rovinku žádná asfaltka, ale velmi příjemná lesní cestička, u zastávky obchod se smíšeným zbožím...na Žalý vedla superklikatá cesta vysypaná růžovobílými kamínky- ten barák vedle rozhledny tam rozhodně nestál....Ambrožův pramen- nádherná procházka. A nesmírně hodní lidé, nesnažili se z turistů vytřískat peníze. Sem tam ještě mluvili kerkonoškým nářečím a my se jim se setrou smály, protože jsme nerozumněly....bože, jak je to už dávno...

  superkarma: 0 21.01.2016, 08:05:55
 9. [1] manislava [*]

  Pěkný jen mit cas a peníze

  superkarma: 0 21.01.2016, 05:04:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme