Bulvár

BED IN pšouk: Naplní pytlíky smrádkem z politiků

Pracovníci v sociálních službách aktivní v iniciativě BED IN zas něco vymysleli. Poprvé se zviditelnili akcí, o níž jsme psali v článku Demonstrovali a stávkovali v pyžamech!, kde si můžete připomenout i jejich požadavky. Od té doby proběhlo například jednání s exministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem.

Z akce Bed In - stávka v pyžamechPodle BED IN však nic nenaznačuje změny k lepšímu, proto iniciativa přistupuje k další akci. Tentokrát ji nazvala BED IN pšouk. Jak a kdy bude probíhat? V úterý 14. července hodinu před polednem se angažovaní pracovníci v sociálních službách sejdou v Praze před sněmovnou. Pro politiky je tento den poslední pracovní před prázdninami.

„Je potřeba Augiášův chlív české politiky vyčistit. Protože jsme z té sociální práce značně zesláblí, těžký hnůj necháme Herkulovi. My budeme z parlamentu odnášet pouze smrádek. Před parlamentem nabereme do papírových pytlíků, které si každý přinese podle své potřeby a velikosti, umně zašátráme do prostor sněmovny a pytlík naplníme smrádkem. S pytlíky půjdeme ulicí pána z Valdštejna na Mánesův most k Vltavě a pytlíky vypustíme a smrádek pošleme po řece,“ popsal Dušan Dvořák.

Další akci plánuje BED IN na 21. srpna. Nazvalo ji - jak jinak - BED IN invaze. „V ten den v dopoledních hodinách vnikneme do prostor budovy ministerstva práce a sociálních věcí Na Poříčním právu a v rámci bratrské pomoci obsadíme aspoň na hodinu záchodky. Akce má krycí název Sociální služby v hajzlu,“ prozradil Dvořák.

Co říkáte na protest BED IN s recesistickým nádechem za vážné požadavky? Měli by zvážnit i ve formách protestu, nebo si ponechat svůj dosavadní přístup? Co si myslíte o jejich požadavcích?

 

   
25.05.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. [5] matuszyk [*]

  nerozumím tym problemum........Sml6

  superkarma: 0 31.05.2009, 15:28:10
 2. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  Sml23Sml75

  superkarma: 0 26.05.2009, 17:33:22
 3. avatar
  [3] Cinderela [*]

  Nemám k tomu slov.To je na mě příliš.

  superkarma: 0 25.05.2009, 21:03:43
 4. avatar
  [2] Klarchen [*]

  Pracuji v sociálních službách a ač iniciativa Bed IN měla, dle mého názoru,  zpočátku dobré cíle (protože v sociálních službách jsou mnohé věci opravdu problematicky nastavené), tak pojetí a akce typu Velký pšouk udělají jménu sociálních služeb víc škody než užitku :( Sociální pracovníci jsou profesionálové a své požadavky by měli klást profesionálně, ne takto vulgárně.  Kromě akcí BED IN probíhají i jiné iniciativy, jednání na ministerstvu apod. - jsou na důstojnější úrovni. BED IN rozhodně není mluvčím všech sociálních pracovníků v ČR- zpočátku měla hodně příznivců, ti ale poté, co se BED IN zvrhla v pšouky aspol., odpojili.....

  superkarma: 0 25.05.2009, 12:11:23
 5. [1] Zdenča [*]

  V dnešní době se už nedivím ničemu

  superkarma: 0 25.05.2009, 11:54:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme