Bulvár

Bazén a pivo

Nevím jak vy, ale já v dětství s oblibou kreslívala do horního rohu výkresu žluté usměvavé sluníčko s červenými tvářemi. Tenkrát to byl veselý úsměv, namalovaný ručkou naivního dítěte. Letošní léto se na mně sluníčko taky směje, ovšem nějak škodolibě. Šklíbí se, když ráno sprintuju do práce.  I přes stažené žaluzie, potvora, pomrkává a kouká, jak po čtyřech hodinách v zaměstnání načínám už druhou flašku minerálky a místo poledního teplého menu (ještě to tak) do sebe cpu ledovou dětskou přesnídávku, určenou od čtvrtého měsíce věku dítěte. Aby děti dobře prospívaly. Musím to zaklepat, prospívám dobře.

Odpoledne působím značně rozplyzle, upoceně a dobrovolně se vzdávám jakéholiv (dokonce i mužské) společnosti. Posměváček na obloze opět vyhrál.

A za těchto okolností, bych se měla dopravit na koupaliště, k rybníku nebo na přehradu? Před zraky  dalších, podobně rozplyzlých upocenců, předvádět svůj plavecký styl a la topící se panímáma? Lokat zteplalou limču a hlad zahánět zmrzkou, protože langoše  či bramboráky, to teda, díky, fakt nebudu...?

Ani náhodou, přátelé. Šupito presto, nejkratší cestou na naši zahradu a do bazénu. V průzračné vodě, bez diváků, s čerstvou zeleninkou ze skleníku a pivem ze sedmého schodu...co víc si přát?

A tak, bohužel, na otázky stran stavu českých rybníků, koupališť a přehrad nedokážu odpovědět. Jenom nostalgicky vzpomenu na starou smaltovanou vanu, která stávala na dvorku za domem v době mého předškolního věku a já se v ní cákala a rochňala... po celý letní čas.

hannah58

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Hannah58, moc hezky napsané, fakt. Akorát nic použitelného pro nás. Leda bys nás pozvala! Simona

Jaké je vaše nejoblíbenější koupání, milé čtenářky? Pište, pište - pro tři z vás jsou nachystané prima dárečky.

Zbrusu nová kniha Ireny Fuchsové "Když se řekne Fuchsoviny" i s věnováním autorky:

f

Gel na zvětšení objemu vlasů od Avonu a odličovač od firmy Dermacol

sc

Adresa čeká:

redakce@zena-in.cz

 

   
19.07.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Vanu též pamatuji, dlouhá léta jsme  ji měli rok co rok na náspi hned pod okny. Dalo se tam ležet přes den, nebo skočit na večer

  superkarma: 0 19.07.2010, 12:02:31
 2. avatar
  [1] enka1 [*]

  Hezky napsaný, souhlas s pivem a nemusím ani bazén,stačí stinné místo. A tu vanu jsme mívali o prázdninách na zahradě u babičkySml16

  superkarma: 0 19.07.2010, 09:57:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme