Také je má ve svém šatníku snad každá z nás. Je to malý kousek oděvu, který nám může dokonale změnit styl, s kterým můžeme za málo peněz držet krok s módou, který můžeme po omrzení vyhodit nebo věnovat, se kterým se tak nerady loučíme, když doslouží. A když doslouží definitivně, můžeme ho proměnit v praktický hadr na podlahu. Tričko nám tak může sloužit až do roztrhání těla.

K dnešnímu módnímu tématu mě opět inspirovaly moje dcery. Jedna z nich si klidně vezme tílko s tenkými ramínky, zato pro druhou je výběr trička šílená věda. Nevím, kde k tomu přišla, ale má na tenhle drobný dílek dívčí garderóby neskutečné nároky.

Ráno, asi tak dvacet minut před odjezdem autobusu do školy, hledala nějaké tričko. Chtěla jsem jí pomoct, a když jsem otevřela její skříň a listovala třemi štůsky a nabízela různé možnosti, odbyla mě slovy: ,,to má velký výstřih, to moc krátké rukávy, víš, že nenosím tílka“. Tak jsem nabídla svoji zásobu, ale obligátní oči v sloup mě zarazily v dalším počínání. To je marné, pomyslela jsem si a nechala to koňovi. Nakonec odkvačila ve svém oblíbeném, až ke krku uzavřeném s tříčtvrtečními rukávy. Na moji námitku, že jí v tom bude vedro, nereagovala.

Bez bavlněného trička si svůj šatník vůbec nedokážu představit. V zimě s dlouhým rukávem a v létě naopak bez rukávů nebo jenom nátělníky. Na rozdíl od své dcery vůbec nemusím klasiku s patentem u krku a krátkým rukávem. A vůbec byste u mě nenašly sportovní triko s límečkem.

 

A jaká trička nosíte nejraději vy, milé ženy-in?
S krátkým rukávem, bez rukávu nebo s ramínky?
Barevná, s potiskem, obrázky nebo čistě bílá?
Máte nějaké oblíbené, se kterým se budete nerada loučit?
Upřednostňujete nějakou značku, nebo je vám to jedno?

Napište mi.

Reklama