Vždy jsem milovala zimní sporty, hltala ZOH a různá mistroství. Už jako malá holka jsem si zimu užívala, na sáňkách jsem sjela do potoka, nabourala do pařezu nebo smetla popelnice. Dnes už sice nesáňkuji, ale občas sjedu po zadku kolem hlavní pošty, to když zapomenou sypat tu super dlažbu.
Bohužel, nemohu v zimě pobývat venku příliš dlouho, rychle mi vysychá obličej, takže musím mazat a mazat, no a i když vylezu ven namazá tak, že by jamajský bob proletěl dráhou rychleji jak Superman, za chvíli mě začnou z mrazu bolet lícní kosti. Tohle ještě podporuje můj nízký tlak a špatný krevní oběh, takže můj obličej brzy splývá se sněhem a mohu hrát sněhulákovi družku. Takže trdlování na sněhu pro mě opravdu není. Nicméně, vynahradím si to jinde... s chutí si zařvu při hokeji na stadioně, samozřejmě, že co nejvíce slušně. :-)

Jinak mou vrcholovou zimní sportovní disciplínou je pečení cukroví, to se člověk div nestrhne. Nejdříve musí lítat po obchodech, kolikrát se poprat o tuk na pečení, mouku a cukr, aby člověk běhal jak Usain Bolt, aby byl u všeho první. Potom zadělávat těsta, člověk se u toho zapotí víc jak Chuck Norris na totalgymu. Při vykrajování cukroví a vyklápění pracen si člověk zanadává jak při hokeji, když to prostě nejde, tak ani povzbuzování nepomáhá. No a když spálíte v troubě celý plech, tak jste v háji stejně, jako když pri golfu odpálíte míček do vody. Potom všem úskalí přichází na řadu slepování a zdobení, kdy po nějaké době už šilháte jako střelec mířící na terč. Ale pak konečně přijde na řadu má nejoblíbenější fáze - svalení se na gauč a uklidňování se grogem nebo punčem.

Přeji všem krásný pátek i celý víkend,

BastMetztli

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


S kouřícím spáleným plechem cukroví doběhnete na balkon vždy rychleji, než bez něj! Taky sport :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama