Jestli patříte k těm, kdo se těší na Vánoce, tak já tedy ne. Přijdu si jako robot... poklidit, napéct, uvařit... Takhle to máme s maminou každý rok.

Nejvíce mě štve asi to pečení. Kdyby záleželo jen na mně a mamině, upekla by se jedna vánočka a hotovo... ale táta a brácha... ti se musí nacpat cukrovím a jelikož kupované nikomu nejede, musíme péct. Oni by jen zobali a zobali, i když to na nich vůbec nepoznáte.

Pečeme tím stylem, že třeba na pracny máme 98 formiček a projedou se během jednoho pečení třikrát, lineckého cukroví děláme šest plechů atd.

Začaly jsme s maminou včera, upekla se skořicová esíčka, dnes jsem zadělala těsto na světlé pracny. Ještě nám zbývá devět druhů cukroví, tvarohová štola, tři vánočky a řezy.

No a protože má brácha narozeniny 25. 12., tak se pak bude opět péct sladké k jeho narozeninám. Chlebíčky apod. jsem už bojkotovala, dělá je táta, protože mamina je ráda, že si sedne a já musím zasednout k učení.
Já sama cukroví nejím, jen si třeba na ochutnání zobnu mušličku s ořechovou nádivkou, ale jinak mě ze sladkého bolí zuby.
Vánoční shon beru jako příšernou povinnost, kterou začínám více a více nesnášet. Jinak peču ráda, ale vánoční čas spíše proklínám.

Přeji všem co nejméně shonu a hlavně, ať se Vám nic nepřipálí!
BastMetztli

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj,  to mě mrzí, že to máš takhle hozené. A co kdybyste zapřáhly chlapy také a udělali si z toho takovou týmovou legraci a dobrou pohodu? Vždyť se nemusíš uštvat, to není přece účel. Mám z Tebe pocit, že jsi jako honicí pes. Honit se nenech, vždyť NEMUSÍŠ za každou cenu vyhovět ve všech bodech a všem... Míša

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama