Zajímá vás, kolik kuchařských knih nakonec čtenářka s nickem BastMetztli napočítala? Opravdu slušný počet. Dozvíte se to v následujícím příspěvku, jehož součástí je i fotografie.

Milá redakce, milé čtenářky a čtenáři, přeji Vám dobré dopoledne.
Pokud jde o počet kuchařských knih, právě jsem „obešla“ naší rodinnou knihovničku a došla jsem k tomuto prozatímnímu závěru: já jsem vlastníkem 17 kuchařských knih, můj taťka je vlastníkem 5 kuchařských knih a mamina vlastní 23 kuchařek a 4 časopisy s recepty. Tak nevím. Není to málo? Není to moc? Ráda bych si ještě pár kuchařek pořídila, přece jen je mi teprve šestadvacet let. :)

Co se týče kupování kuchařek, dříve jsme je kupovali rozhodně častěji, dnes spíše hledáme recepty na internetu. Případně si půjčuji kuchařské knihy v městské knihovně. Poslední dobou zjišťuji, že když listuji v knihkupectví nějakou kuchařkou, tak buď mám stejné recepty v jiných kuchařkách, nebo se mi v knize o 400 stránkách líbí pouze jeden jediný recept. To si pak řeknu, že se mi koupě takové kuchařky nevyplatí a sednu k internetu a lovec google se snaží ukořistit někde stejný či podobný recept. Jinak samozřejmě, nejlepší jsou recepty s obrázky, aby se člověk mohl pěkně navnadit.

Samozřejmě, za některé recepty vděčím svým přátelům. Zrovinka včera jsem od kamarádky dostala recept na langoše ze zakysané smetany a chystám se ho co nejdříve prověřit.

No a pokud jde o kuchařku, která se u nás používá nejvíce, tak nejošoupanější je Kuchařka naší vesnice od Marie Hrubé z roku 1977. Věřím, že ji zná většina z nás. Pamatuji si, že jsem se podle ní například učila, kolik minut se vaří vajíčka naměkko, nahniličko a natvrdo. :)

kv

Nejméně používanou kuchařkou je stará klasika, tedy bábinka Magdalena Dobromila Rettigová a její domácí kuchařka. Jednou jsem měla snahu něco podle jejího předpisu uklohnit, tedy poté, co jsem suroviny pěkně vydělila na normální množství. Jinak toto dílko beru spíše jako výstavní část naší kuchařské sbírky.

Myslím, že nastal nejvyšší čas skončit psaní a mrknout se do některé z kuchařek, čeká mě totiž zpracování králičího masa. Takže na česneku? Na šalvěji nebo na smetaně? A co roláda?...

Přeji všem krásný den
BastMetztli

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Teda Vy jste mi ale nadělala chutě s tím králíkem! Tak ať se Vám podaří!
A děkuji, že jste napsala, úctyhodný počet kuchařských knih máte ve své knihovně.
I Vám krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Kuchařská kniha

 • Máte doma nějakou kuchařskou knihu?
 • Máte jich víc?
 • Vzpomenete si, kdo vám dal tu první?
 • Kupujete si kuchařské knihy i vy samy?
 • Kupujete je druhým?
 • Podle čeho vybíráte jejich obsah?
 • Experimentujete s cizokrajnými kuchařkami?
 • Vaříte podle kuchařky?
 • Jak často?
 • Máte nějakou nejoblíbenější, nejvíc používanou?
 • Našly jste v ní recept, který se stal vašim oblíbeným?
 • A naopak recept, který se nevydařil?

Tolik pár záchytných bodů, jinak pište samozřejmě vlastním stylem, jak chcete, ale aby se to týkalo kuchařské knihy a jejího využití - nebo nevyužití.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky, a aby těch kuchařek nebylo málo, jedné pisatelce další kuchařskou knihu pošleme. Blíží se Vánoce, může se hodit (i to nakupování s rozumem :)).

kucharkakniha

Reklama