Ač to tak zpočátku vůbec nevypadalo, nakonec se čtenářka BastMetztli skvěle bavila. A kde? Přece na rychtě. A co je to ta rychta? To už se dozvíte v prvním tematickém příspěvku.

Dobrý den,
předně musím říci, že neberu nikomu jeho hudební vkus. Ať si každý poslouchá, co se mu líbí.
Já osobně jsem eklektička, mám doma cd s vážnou hudbou, popem, folkem, metalem, rockem a taneční hudbou, když mám náladu, pustím si i reggae. Poslední dobou hodně poslouchám filmovou hudbu. Dechovku přežiji, ale nesmí trvat déle jak půl hodiny. Nicméně, co můj sluch absolutně „nedává“ (abych to vyjádřila přiměřeně daným stylům), tak to je trance, drum'n'bass, jungle a techno.
Tady bych se s vámi ráda podělila o svůj velký hudební zážitek z jedné akce (tedy „rychty“, jak příznivci této hudby říkají), plné těchto neskutečných stylů.

Jednou, během nějakého letního večera, kdy mi bylo ještě 24 let, hrdě jsem vyrazila poučit se o současné hudbě na rychtu, která se konala v jednom klubu a na jeho pozemku. Přiznávám, že to možná nebylo s hrdostí a asi ani kvůli poučení. Prostě můj přítel takovou hudbu poslouchal. Celá akce začala velmi zajímavě, u vstupu na pozemek vrávoraly dvě podivné existence a u jedné z nich bylo podle zvuku patrné, že se podruhé seznamuje se svou večeří. Když jsme došli zhruba do poloviny pozemku a já slyšela zvuky, označované všemi přítomnými za úžasnou muziku (znělo to jako přiškrcená kdákající slepice doprovázená zubní vrtačkou a stavebními dělníky), marně jsem se rozhlížela po stánku, kde by prodávali špunty do uší. K mému údivu, nikde takový stánek nebyl!

Největším překvapením byl však táborák, kolem kterého seděli známí mého přítele a kde jsme se měli na pár minut uhnízdit a přijmout putovní dýmku míru (raději nebudu uvádět jaké kuřivo skutečně kolovalo). Naše uhnízdění u ohně se nečekaně protáhlo, protože v klubu a na celém pozemku najednou vše zhaslo a ztichlo. Nešel proud. A nešel skoro dvě hodiny. Kolem ohně se osazenstvo rozrostlo a lehce se debatovalo.

Po neúspěšných pokusech některých nerozezpívaných pěvců o táborákové písně, začali se bratři kolem ohně bouřit a rozčilovat na všechny dodavatele elektřiny. A zde přišla má chvíle! V mém nepatrném mozečku se zrodil geniální nápad. :-) Vyslali jsme několik dobrovolníků, kteří hledali přírodní toaletu, pro nějaké větve, no a dva odvážlivce jsme vyslali do blízké večerky pro vuřty, párky, brambory a chleba. Za chvíli nám všem bylo hej, v klubu se stále čepovalo, jídlo se nám peklo a pěvci po nějakém tom tekutém tréninku také nezpívali špatně, dokonce bych řekla, že u mnohých písní vymysleli nové sloky. Musím přiznat, že jsem se na rychtě opravdu skvěle bavila. :-)

Přeji Vám všem krásný den plný oblíbených tónů.
BastMetztli

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Očividně jste skvělá organizátorka a umíte si poradit v každé situaci a v každé společnosti. Nehledě na hudební žánry.
Děkuji, že jste napsala a i Vám přejeme krásný den plný oblíbených tónů :-)
Saša

Téma dnešního dne: Hudba, která mě provází životem

  • Máte nějaký oblíbený hudební žánr?
  • Provází vás od samého dětství, nebo se váš hudební styl s věkem mění?
  • Posloucháte rock, country, lidovku, vážnou hudbu, jazz, soul, techno, pop či dechovku?

Je mnoho hudebních směrů, co se líbí jedné, nemusí se líbit druhé

Napište nám o tom svém na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: značková taška Estée Lauder, hodící se pro dny sváteční i páteční – na koncerty i na poslech hudby.

taskael

Reklama