Série filmů Bastardi vyvolala v naší společnosti oprávněný rozruch. Její autor Tomáš Magnusek v ní zpracovává drsným způsobem tématiku zvláštních škol. V posledním díle, který právě přišel do kin, se dočkáte rozuzlení.

bastardi

Bastardi - drsná trilogie scénáristy a herce Tomáše Magnuska - končí. Třetí pokračování této série právě přišlo do kin. Ježto jsem dostal šanci ve filmu hrát miniroličku faráře na pohřbu záporňáka Leoše, podíval jsem se také na slavnostní předpremiéru snímku.

Co mě uchvátilo?

Kamera a střih byly skutečně na naše poměry velice profi. Snímek je hodně obrazový a své obrazovosti využívá k vyprávění pocitů hlavního hrdiny, vraha a učitele Majera, kterého hraje Tomáš Magnusek.

Ve filmu je k vidění opět celá plejáda známých tváří. Jan Čenský, Tomáš Töpfer, Jan Tříska, Rudolf Hrušínský, Jan Přeučil, Katka Janečková, Pavel Landovský, Jiří Krampol, Kateřina Brožová a mnoho a mnoho dalších.

bastardi

Co mě neuchvátilo?

Tomáš Magnusek na začátku filmu upozorňoval, aby v něm lidé nehledali nic, co v něm není. A tak jsem se soustředil jen na děj, který sice v průběhu vysvětluje události předchozích dílů, takže je možné vidět snímek bez znalosti minulých, ale jako celek mě moc nezaujal. Přišlo mi, že přesně vím, co se stane a ono se to také stalo. V závěru mi přišel snímek návdavkem zbytečně patetický.

bastardi

Plus i mínus

Ve filmu je hodně vtipů, některé se opravdu povedly, některé se naopak opravdu nepovedly, ale to je spíš na posouzení vkusu každého z diváků.

Jasným plusem je pointa, což se dnes u filmů tak často nevidí - spousta nových snímků končí kamsi do ztracena. Vyvrcholení je zajímavé a vyvolá v člověku otázky. Sám s pointou vnitřně nesouhlasím, ale rozhodně mě donutila nad celou věcí přemýšlet. Samozřejmě vám ji ale neprozradím, skočte se na ni kouknout.

Reklama