Další příspěvek je od čtenářky s nickem Bast Metztli. Jak to má ve vztahu k nádobí, to už víte. Ale proč to tak má a kdo tedy u nich umývá nádobí? To se dozvíte, když kliknete. A klikněte rovnou dvakrát, i na pohádku na konci.  

Umývání nádobí je činnost, která vskutku nepatří k mým oblíbeným, proto jsem vděčná za mou úžasnou a plně funkční myčku - partnera. :)

Umývat sklenice a hrnky mi nedělá příliš problém (tedy pokud v hrnku nestojí lžička, ukotvená v lógru s penicilinovou pokrývkou, na které omdlela nejedna moucha). Mým problémem jsou talíře, hrnce a kastroly, a to hlavně v případě, že jsou špinavé od omáčky. I když nádobí nejprve vypláchnu, aby mi ve dřezu kolem ruky neplaval škraloup nebo kus čehosi podivně plavajícího a neidentifikovatelného, musím stejně nevzhledné pozůstatky odstranit vlastní rukou, za pomoci tělesné výbavy (bicepsu, tricepsu a vlastně celé nažhavené, nedočkavé končetiny) a houbičky, drátěnky či kartáče. Nač chodit do posilovny, myjme nádobí!

Můj odpor k mytí nádobí se táhne už dlouhá léta. Ještě jako náctiletá jsem odmítala umývat nádobí po mém bratrovi. Vždycky nasyslil v pokoji komín nádobí, ze kterého (pokud bylo maximálně týden staré) byste mohli vyčíst, co všechno jedl. Zkuste něco takového drhnout! Jiný příšerný případ je hrnek mého známého, který si rád dává v práci kávu. Ten hrnek je v takovém stavu, že do něj ani nemusíte kávu sypat (tady vidíte, jak lze snadno ušetřit), stačí jen do hrnku nalít vodu a máte hned hrnek „lahodného kafíčka“. Pak myjte s chutí nádobí!

Doma jsem opravdu vděčná, že nemám partnera čuňátko a že myje nádobí častěji než já. Zatím jsme dva, tak jsme o koupi myčky nepřemýšleli. Až rozšíříme rodinu (partner je přece jen plně funkční, a to nejen jako myčka:)), možná myčku koupíme.

Přeji všem krásný den!

BastMetztli

PS: Jako doplnění ke špinavému nádobí posílám video, kde můžete vidět, že i zbytky jídla v hrnci mohou někoho velmi potěšit.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

______________

Děkuji za tematický příspěvek i za kulturní vložku. A pozdravujte partnera. Zlatý to člověk ))
Oběma pěkný, zasněžený den
Saša

Téma dnešního dne: Kdo u vás myje nádobí?

A pište i vy, které máte myčku, zavzpomínejte na období, kdy jste ji neměly a co vás donutilo si ji pořídit.

  • A umyje myčka dokonale všechno?
  • Vyskládáte ji zavčas nebo je tam nádobí i dva dny?

Vy, které myčku nemáte: Tak to je slovo do pranice.

  • Kdo u vás myje nejčastěji nádobí?
  • Vy, partner nebo děti?
  • Dohadujete se, kdo ho půjde umýt?
  • A kdo ušpiní nejvíc nádobí?
  • Umýváte hned každý hrneček, nebo počkáte, až bude nádobí víc?
  • A co teď před svátky? Nemáte toho nádobí už plné zuby?
  • Také se „pochlubte“ který kousek nádobí jste kdy rozbily
  • Anebo po kom jste kdy jaký kousek hodily :)

Téma je to široké (a nejen ženské)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: Nový tekutý gel do myček nádobí Somat Multi-Perfect Gel s recepturou Express Power
Více zde

s

Reklama