Víte, proč občas vidíme rudě, býváme slepí zlostí nebo zelení závistí? Co všechno na nás barvy prozradí a jak se dá pomocí nich léčit?
Říkáte si, co má pokojná a mírumilovná zelená společného se závistí? Zamysleme se, co se s námi děje, když někomu závidíme. Máme zlost a právě tento stav se projevuje nedokrveností, což znamená, že „zezelenáme" v obličeji. Že nikomu nic nezávidíte? Fajn, ale neříkejte, že jste nikdy neviděla rudě. To jste také mimo sebe, ale dochází naopak k předávkování energie, k jejímu aktivnímu výbuchu.
Ale dost negativních emocí, podívejme se na efektivnější využití barev a pojďme si je předepsat jako lék.

Červená je vhodná pro lidi trpící chudokrevností a jaterními infekcemi, protože tato barva se výborně uplatňuje při léčení chorob krve.

Oranžová je dobrá pro ty, kdo trpí astmatem. Ale je vynikajícím povzbuzujícím lékem a působí i jako projímadlo.

Žlutá působí na střeva  a vnitřní orgány, pomáhá odstraňovat strach a duševně povzbuzuje. Je vhodná při zažívacích a menstruačních potížích a proti pálení žáhy.

Zelená je celkovým posilujícím prostředkem. Je skvělá na srdeční potíže, bolesti hlavy, vředy a nachlazení.

Modrá má antiseptický účinek. Pomáhá na spáleniny, hojí rány a působí při revmatických bolestech.

Fialová se používá při oslabeném nervovém systému.

A jak můžeme těchto barev využít při domácím léčení?
Pamatujete na scénu z Menzelova filmu Postřižiny? Paní sládková dostala jako dárek léčicí soupravu, jejíž součástí bylo i modré světlo.
Tak přesně takto se uplatňuje chromoterapie. Daným světlem se svítí na postiženou oblast. Třeba při špatném zažívání žlutě na žaludek.

A jak si takové světlo vyrobit v domácích podmínkách? Stačí udělat kolem žárovky nebo malé lampičky barevné stínidlo a svítit alespoň půl hodiny na postiženou oblast.
Stejným způsobem se dá využít i obyčejná voda, když se nasytí barevným světlem. Na lahev s čistou vodou se nalepí list barevného papíru  a postaví se na šest až osm hodin do okna, kde se voda nasytí barevným světlem.
Dvě deci této vody užívané třikrát denně prý mají stejné účinky jako půlhodinová aplikace barevného světla.

Usmíváte se a připadá vám to jako šarlatánství? Možná, já jsem to také nikdy nezkoušela. Berte to tedy jako zajímavost a barvami, které máte rády, se obklopujte, oblékejte se do nich a možná to bude mít stejný terapeutický účinek.

Určitě máte svoji oblíbenou barvu, které dáváte přednost před ostatními. Podvědomě tak odhalujete svou osobnost a možná v ní hledáte i pomoc.

Reklama