Domácnost

Barevné tvoření


 

Barvy Iberia jsou práškové barvy, které jsou známé především jako barvy na textil. Ale až si přečtete dnešní článek, využijete je mnohem více.

Vybírat si můžete z široké barevné škály - žlutá, červená, černá, oříškově hnědá, světle zelená, fialová, světle modrá, tmavě zelená, námořnická modř, oranžová, vínově červená a tmavě hnědá. Navíc tyto barvy můžete podle libosti míchat mezi sebou a získat tak další a další pěkné odstíny.

Výhodou barev Iberia je, že jejich využití zdaleka nekončí u barvení textilu. Můžete je využít i na jiné tvoření a zútulňování bytu i šatníku.

Ruční papír
Papírem, který si vyrobíte z kuchyňských papírových utěrek a barev Iberia, můžete zdobit například dřevěné rámečky, krabičky, lahve nebo třeba tužkovníky.

Nejprve si natrháme do misky papírové kuchyňské utěrky (nebo toaletní papír). Namočíme je do vody a rozmixujeme kuchyňským mixérem na kaši.
Zvolenou barvu přidáme do papírové kaše a důkladně zamícháme.
Barevnou hmotu teď můžeme nanést na předmět, který chceme zdobit. Pokud chceme ozdobit předmět s kluzkým povrchem, je lepší na něj nejprve disperzním lepidlem nalepit kuchyňskou papírovou utěrku a hmotu nanášet až na ni.

Ozdobený výrobek necháme pořádně zaschnout a můžeme jej ještě dozdobit třeba nalepením sušených květin, provázků, mušliček, korálků, ubrousků nebo jiných dekorací.

Barva na dřevo
Pokud si Iberii uvaříte podle návodu v krabičce, můžete ji také natírat na surové, ničím neošetřené dřevo. Takto nabarvené jej potom opět můžete dozdobit čímkoliv, co se vám líbí.

Tie&Dye
Kit Tie&Dye je praktická sada od Iberie, která obsahuje tři lahvičky s praktickými aplikátory a se třemi základními barvami - červenou, modrou a žlutou. V sadě najdete také praktické rukavice, které byste při práci neměli zapomenout použít, protože barva z rukou velice špatně pouští. Přiložené gumičky můžete použít pro svázání textilu, který budete barvit.       

Tričko, které budete barvit, namočíte ve vodě a důkladně vyždímáte. Složíte a zafixujete gumičkami, podle toho, jaký vzor chcete na tričku mít (návod na spirálu na tričku najdete TADY) .

   
13.07.2005 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [13] sunnynka [*]

  Žábina: že by to bylo tím, že je taky blond?

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:55:24
 2. avatar
  [12] Žábina [*]

  sunnynka: hází pózy - je moc hezkej
  to mi připomnělo kamarádky holčičku, která taky když vidí foťák, tak nahazuje úsměv modelky
  její tatínek vždy pokrčí rameny řka - no jo blondýna

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:27:57
 3. avatar
  [11] sunnynka [*]

  Ferdicka: on když vidí foťák, tak hned hází pózy

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:19:55
 4. avatar
  [8] Tina9 [*]

  Já teda zase pořád něco tvořím a vyrábím. Vždycky někde vidím nějaký nápad a hned to zkouším. V práci už se všichni diví a říkají, že se asi doma musím hodně nudit. Ale nemůžu si pomoct, prostě mě to baví.

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:57:47
 5. avatar
  [7] sunnynka [*]

  grice: klasické iberie stojí asi 55 kč krabička, kde jsou dva samostatné balíčky a ta sada stojí okolo 250 Kč a uděláš z ní minimálně 5 triček

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:41:33
 6. avatar
  [6] grice [*]

  Vypadá to hezky,ale aby ty barvy nebyly dražší než hotové tričko?

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:15:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme