Bulvár

Barevné domky fandí chytrým telefonům

Hajnické Barevné domky, které poskytují služby lidem s mentálním postižením jsou výjimečným příkladem toho, jak by mělo moderní zařízení i tohoto typu komunikovat se svým okolím na internetu. Krátce po spuštění nových internetových stránek vznikla letos v červenci i verze webu pro chytré telefony. Ty mají vzhledem k menším displejům odlišné nároky na podobu stránek oproti běžným počítačům.

„Internetový prohlížeč sám pozná, že se návštěvník připojuje z mobilního zařízení, a zobrazí tu verzi stránek, která má vlastní grafiku i obsah přizpůsobený právě chytrým telefonům,“ sdělil Miloslav Bartoň z firmy Xantipa Agency, která vytváří stránky pro Barevné domky.

Spolu s mobilní verzí webu byla také na www.barevnedomky.cz vytvořena speciální podstránka sestavená z piktogramů. Bude sloužit klientům Barevných domů k jednoduchému a názornému přehledu o službách, které nabízejí. Barevné domky tak vycházejí vstříc i svým klientům, přesně podle hesla organizace „chceme žít spolu, ne vedle sebe.“ Zájemci o aktuální dění mohou sledovat aktivity organizace i na facebookovém profilu.

domky

   
29.08.2011 - Společnost - autor: (red)

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme