Minulou sobotu oslavila 80. narozeniny italská filmová hvězda Sophia Loren, tuto neděli si osmý křížek připíše další velká sexbomba světového filmu, Francouzka Brigitte Bardot. A abychom přidali jednu krasavici českého plátna, na počátku září měla 85. narozeniny Květa Fialová. Každá z těchto dam reprezentuje způsob, jakým se dá vyrovnat s přibývajícími roky. Který je vám nejsympatičtější?

Loren: Na stáří vyzrajeme!

Sophia LorenSophia Loren, rodačka z Říma, prý byla v dětství považována za ošklivku. Byla totiž tak hubená, že jí ostatní děti přezdívaly Párátko. Ve čtrnácti se ale na správných místech zakulatila, a tak ji vybrali do soutěže krásy. O dva roky později byla druhá na Miss Řím, kde si jí všiml producent Carlo Ponti, díky němuž se stala italskou hvězdou číslo 1. Ponti byl také její životní láskou, z které vzešli dva Sophia Lorensynové. Ač je dnes Sophia trojnásobnou babičkou, nikdy nepřestala být pravou celebritou. Vždy perfektně nalíčená a v elegantním oblečení navštěvuje filmové festivaly a chodí do společnosti. Štíhlou postavu si udržuje cvičením a zdravou stravou, mladistvý vzhled má prý díky genům po mamince. Pokud jde o plastiky, o těch zásadně nikdy nemluví, ale zásahy jsou na její tváři přece jen patrné. Jejím receptem na přibývající roky je: Nevzdat to, stále se udržovat v kondici!   

Kdo to má podobně: Raquel Welch (76), Jane Fonda (76)

Bardot: Vrásky? Jsou nám fuk!

Brigitte BardotRodačka z Paříže stejně jako Loren už v 16 letech dělala modelku – její tvář ozdobila titulní stránku časopisu Elle, hned na to získala drobné role a brzy i ona potkala svého osudového muže, režiséra Rogera Vadima, který z ní díky filmu „…a Bůh stvořil ženu“ udělal star. Na rozdíl od Loren ale Bardotka svého „stvořitele“ brzy opustila a těch osudových mužů během let prostřídala mnohem víc. Navíc jí filmování, role světového sexsymbolu a zájem médií nikdy Brigitte Bardotnepřirostly k srdci. V roce 1973 oznámila konec kariéry a svůj slib dodržela. Stáhla se do ústraní a veřejně vystupovala pouze kvůli aktivitám týkajícím se ochrany zvířat. Dnes žije se svým čtvrtým manželem Bernardem d´Ormalem ve svém sídle v Saint-Tropez. Neskrývá vrásky ani šediny, nikdy se nevzdala cigaret ani opalování na slunci. O plastikách nemůže být ani řeč! Jejím receptem na přibývající roky je: Kašlat na odcházející krásu a pozici hvězdy, radovat se z maličkostí, které život přináší.

Kdo to má podobně: Claudia Cardinale (76), Jana Brejchová (74)

Fialová: Stáří je krásné!

Květa FialováRodačka ze Slovenska měla krušné mládí, na konci války byla znásilněna ruskými vojáky, což ji velmi poznamenalo. Že by si ale někdy na něco stěžovala? To rozhodně ne! Díky buddhismu, který vyznává stejně jako její maminka, se naučila přijímat věci, jak přicházejí. A ve stáří si jedna z nejkrásnějších českých hereček přímo libuje, až tím mnohým leze na nervy. „Jsem mnohem šťastnější, Květa Fialovánež když jsem byla mladá. To jsem ještě příliš životu nerozuměla a některých věcí si nevážila. Teď prožívám nejkrásnější období svého života,“ tvrdí Fialová, která stále hraje v divadle, točí filmy a vystupuje v televizi. Její recept na přibývající roky? Úsměv na tváři, hodně práce, pokud to zdraví dovolí, a užívání si radostí, které i vyšší věk člověku přináší!    

Kdo to má podobně: Luba Skořepová (91)

Reklama