Dobré ráno, milé čtenářky! Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste dostaly svoji první Barbie? Tehdy to bylo terno, a ty šťastná z nás, které měly „pravou“ a ne napodobeninu, získaly okamžitě vyšší společenský status.

Dnes už rodiče nemusí šetřit tři výplaty a tajně prosit strýčka, který před lety emigroval do Kanady, ať dlouhonohou blonďatou panenku nějak nenápadně pošle, protože Mařenka by si ji tuze přála pod stromeček.

I samotná Barbie prošla za 55 let svojí existence mnoha změnami a také kritikou veřejnosti. Dnes už seženete plastovou krásku na každém druhém rohu v neskutečném množství provedení, ať už inspirovanou pohádkovými hrdinkami, ženami všedního dne nebo známými osobnostmi.

Časopis Vogue se nechal věhlasem slavné Barbie inspirovat a oslovil přední světové návrháře zastupující značky Luis Vuitton, Christian Dior, Valentino, Dolce & Gabbana. Moschino, Gucci, Ralph Lauren, Chanel a Saint Laurent. Ti si mohli Barbie obléct podle svého gusta. Oblékali samozřejmě živé modelky a vznikla tak jedinečná fashion story. Přiznejte se, že jste při pohledu na luxusně oblečené krásky také zatoužily vlastnit aspoň jednu takovou Barbie?

Kterou byste si vybraly vy?

Reklama