Zpěvačka Bára Basiková už procestovala kus světa. Navštívila čtyři kontinenty a několik světových metropolí. Nás ale zajímaly především její dojmy z divokého a nespoutaného Londýna.

Do britské metropole se vydala především nakupovat. Co si myslí o tamní módě? „Londýn mi připadá na jedné straně velmi konzervativní, dámy v elegantních kostýmech, pláštích, v lodičkách, muži v oblecích, což je dáno tradicí a klasikou, ale také množstvím lidí zaměstnaných v byznysu. Na druhé straně je tu plno extravagance, punk, rock, hippie, etno, míchají se tu styly, ovlivněné množstvím lidí jiných národností. Londýn je v módě neuvěřitelně pestrý a uvolněný,“ vypráví Bára.

Angličanky ale bohužel mají podle zpěvačky jednu výraznou nevýhodu, a sice že nejsou většinou moc hezké ani zajímavé, nemají vkus a styl. „Na ulicích mě téměř žádná žena nebo dívka nezaujala, přitom v obchodech je neskutečné množství nápaditých a originálních věcí.“

Bára si v Londýně nakoupila výrazné a zajímavé kousky. „Využila jsem úžasné a  extravagantní butiky především ve čtvrti Soho a Camden, samozřejmě věhlasný obchodní dům zn. TOP SHOP, originální AMERICAN APPAREL, klasiku v PRINTEMPS nebo HARROD´S. Takže mám několik skvělých kousků, které jsou nadčasové a neustále zdobí můj šatník. Baletní sukně, krajkové šaty, originální svetříky, barevné boty, kabelku, bundu,“ vypočítává zpěvačka. Dobře se podle ní nakupuje také na Oxford Street, kde je jeden obchod vedle druhého.Bára Basiková

Po takové baletní sukni jsem toužila velmi dlouho. Přání jsem si splnila v malém krámku s baletními potřebami, když jsem courala po městě.

Bára Basiková

Tyhle boty jsem si koupila hned v den mého příjezdu v obchodě Office Shoes. Jsou hodně výstřední, takže je nosím jen na vystoupení.

maxTereza Maxová o módě

Podívejte se, proč má Tereza Maxová ráda Paříž, co ji baví na Londýně, New Yorku a Milánu.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov

Čtěte také:

Reklama