Právě vychází nový průvodce bary České republiky pro rok 2013 Maurerův výběr GRAND BAR 2013 a oblíbený pražský Bar and Books se poprvé za dobu své existence umístil v top výběru nejlepších deseti barů v České republice!

Maurerův výběr není jen úzce zaměřeným seznamem provozoven, jeho idea jde dál. Má sloužit k orientaci návštěvníků barů, uvádí ověřené informace o jednotlivých podnicích a klade si za cíl pozitivně ovlivňovat nejen kvalitu nabízených nápojů, ale i celého servisu. I proto, nebo právě proto, je umístění Bar and Books v první desítce nejlépe hodnocených barů velká čest a zároveň výzva.

bb 2.jpeg

Po celý rok anonymně hodnotilo 520 dobrovolníků 307 barů na našem území.  V popředí jejich zájmu stála kvalita nápojů, obsluhy a v neposlední řadě také atmosféra.  A co návštěvníky v Bar and Books zaujalo především? Specialita podniku – degustační „platíčka“ se vzorky destilátů a samozřejmě specifická atmosféra a prostředí podniku.

BB 1.jpg

Týnska_BaB_01 mPrvní Bar and Books v Praze byl založen roku 2004 v Týnské a o čtyři roky později druhý v Mánesově ulici. Oba bary disponují širokou nabídkou whisky - v nápojovém lístku najdete irskou, skotskou, kanadskou, americkou, ale třeba i japonskou. Na své si ale samozřejmě přijdou i znalci a milovníci světových, českých a moravských vín, stejně jako specialit z kraje Champagne a originálního portského. Raději pivo? Žádný problém – volit je možné ze tří značek  - Heineken, Pilsner Urquell a Krušovic.

V klidné atmosféře si zde také můžete vychutnat doutník, v nabídce jsou exkluzivní doutníky z Kuby, Dominikánské republiky, Nikaragui a Mexika

Filosofie Bar and Books je založena na typické atmosféře newyorských barů, ve kterých si každý návštěvník najde to své. Jsou inspirovány  bondovkami, které nejen běží nonstop na obrazovkách, ale na baru si můžete objednat i oblíbené pití filmových postav. Případně koktejl filmovými příběhy nejslavnějšího agenta všech dob inspirovaný. Jen namátkou vybíráme z nejoblíbenějších – Golden Eye na bázi ginu a saké se zlatou kuličkou šafránového sirupu. Máte-li chuť na sladké, pak drink Moneypanny, ve kterém se chuť ginu dokonale kloubí s malinami a vanilkou.

Samozřejmostí je široká nabídka whisky, kvalitních rumů, koktejlů a doutníků vlastní značky. Už interiér přímo vybízí k zastavení se po rušném dnu, k odpočinku, k neformálnímu posezení s přáteli. Klenuté stropy, zrcadla, měděný bar, nábytek z tmavého dřeva a stěny obložené zajímavými knihami.

Mánesova_BaB_01 mBar and Books v Mánesově ulici disponuje i útulným salónkem, vybaveným krbem, pro cca 30 osob a je ideálním místem pro pořádání večírků a společenských akcí.

Každé pondělí od 19 hodin se v Bar and Books můžete těšit na Skotské večery, kde pod vedením znalce skotské whisky ochutnáte značky The Famous Grouse, Highland Park 12y a 18y, Macallan 12y a Lapbroaig 10y za pouhých 700 Kč. Pondělky patří ale i ženám, které dostanou možnost ochutnat nějaký z nejlepších doutníků, které Bar and Books má. Každé úterý přichází Bar and Books s nabídkou ochutnávky evropských, amerických a japonských whisky za rozumné ceny a ve středu od 22 hodin se můžete těšit na živou hudbu. Jednou za tři týdny Vám bary nabídnou sobotní noční představení Burlesque show.

To vše vám dává pocítit, že tady o vás bude luxusně postaráno a špičkově vyškolená obsluha splní každé vaše přání.

Více o Bar and Books na: www.barandbooks.cz

redakční zdroje

Reklama