Bulvár

Baníkovci táhnou na Prahu!


Jak se dalo předpokládat, primitivové z řad fotbalových fanoušků Baníku Ostrava, kteří míří do Prahy – spíš než na zápas se Slávií – vybít si v pouličních bojůvkách nahromaděnou energii, už zahájili bojové tažení.

Ještě před odjezdem do Prahy zdemolovali Baníkovci cestou na nádraží autobusy, které je převážely ze srazu na stadionu. Ve vlaku se chovali relativně klidně, ale pak nečekaně tři až čtyři stovky fanoušků vystoupily v České Třebové, kde začaly ničit rozestavěné nádraží.

Pražané – mějte se na pozoru!
Pokud nechcete dostat nabančeno, cestu do Edenu, respektive do centra stověžaté matičky, byste si dnes v podvečer měli pořádně rozmyslet. Obzvlášť před pátou odpoledne a potom po19. hodině.

Souboj vzbuzuje pozornost (převážně mužského pohlaví) nejen snahou Slavie o udržení náskoku v čele tabulky, ale i kvůli obavám (nás všech) z výtržností ostravských fanoušků, kteří pořádně „zazlobili“ už v Brně.

Jejich vpád na hřiště nezastavily ani železné zábrany. Za výtržnosti nyní stíhá policie 12 fanoušků, jeden z nich už dostal trest čtyřměsíčního vězení.

V Edenu přitom není hrací plocha oddělena od hlediště plotem.

Slavia pustí fanoušky na zápas jen na občanku

Na stadion Slavie by se měli dostat fanoušci jen po předložení občanského průkazu, opilce pořadatelé dovnitř vůbec nepustí. Slavia před utkáním zdvojnásobila ochranu, výtržníci budou potrestáni okamžitě.

Na fanoušky bude v pražských ulicích dohlížet zhruba 500 policistů. Připravena je i speciální pořádková jednotka, která zakročí v případě střetů mezi příznivci.

   
09.03.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [8] Rikina [*]

  Mohlo by se konečně odkoukat něco užitečnýho v zahraničí, a zařídit to s fanouškama jako v Anglii, kde to je už ověřené a zabralo to. Ovšem to by zas nějaký ochránce lidských práv asi měl připomínky, že to není dost demokratické...

  superkarma: 0 09.03.2009, 23:33:13
 2. avatar
  [7] shb [*]

  vím to, radši nevycházet

  superkarma: 0 09.03.2009, 16:18:06
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  gerda: Příznivec sportu/fanoušek = sportovec? To asi ne :)

  superkarma: 0 09.03.2009, 15:09:45
 4. avatar
  [5] gerda [*]

  Teď jsem četla na Idnesu, že ti magoři vystoupili v České Třebové, demolují nádraží a jeden z nich tam jezdí na ještěrce. Jsou to sportovci, to se hned pozná Hodila bych mezi ně granát.

  superkarma: 0 09.03.2009, 14:09:32
 5. avatar
  [4] *modrá [*]

  A proč ten vlak České dráhy neodklonily třeba na Žilinu ?

  superkarma: 0 09.03.2009, 13:59:41
 6. avatar
  [3] kareta [*]

  Chlap, co dělá pro Ostravu ochranku se psem říkal, že běžný služební plemena to už nezvládaly a přešli na Kavkazáky, ti jsou odolnější a nenervují se tolik. Baníkovci se jim tam servou, to je jasný, proč jinak by asi jezdili do prahy

  superkarma: 0 09.03.2009, 12:19:38
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  To, co se v poslední době kolem fotbalu děje, mě totálně znechucuje. To už není sport. Všem chuligánům by měli napařit veřejně prospěšné práce, když neví, kde vybít energii.

  superkarma: 0 09.03.2009, 11:58:18
 8. [1] Renáta Pikorová [*]

  Pevně doufám,že vše zvládnou,protože se tam s manželem chystáme.Myslím,že jelikož bude jejich sektor odříznut,tak by se teoreticky k slávistickým fanouškům neměli dostat,alespoň co se týče stadionu a v ulicích je budou pravděpodobně doprovázet těžkooděnci,tak by taky nemusel vzniknout velký problém.V případě dalších větších výtržnostech by byli fanoušci Baníku sami proti sobě, jelikož by se taky mohly pro ně uzavřít všechny další stadiony a holt by chodili jen na domácí zápasy.Taky co jiného s nimi?

  superkarma: 0 09.03.2009, 11:43:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme