Zdraví

Banánová bábovka

„Po delším pobytu na slunci potřebuje pleť především vlhkost a ochlazení,“ říká kosmetička Karin Trudáková ze studia Silhouette. „Pokud kůže zčervenala už během slunění, znamená to, že hrozí spálení. Ale pozor, pokud nezčervenala, není to ještě záruka toho, že se jí nic nestalo. Teprve za několik hodin nám dá vědět, zda dávku UV záření snesla či nikoli. I když jsme byli opatrní a naše pleť je v pořádku, pomohou jí krémy, pleťová mléka a masky, které uklidňují, chladí a hlavně hydratují.“ Máme-li za sebou slunečný den, pak bychom měli podle Karin pleť po opalování dobře vyčistit, nejlépe gelem z poopalovací řady nebo ze série pro citlivou pleť. Ale v žádném případě neprovádíme peeling, ani nepoužijeme pleťovou vodu s alkoholem! Po umytí naneseme lehký hydratační krém nebo zklidňující masku (nejlépe tu, co se nesmývá). Pro pleť v létě je velmi příjemná a zároveň pospěšná minerální voda z rozprašovače obohacená o klidnící látky.
„Při slunění může někdy vzniknout tzv. solární alergie v podobě silně svědících pupínků,“ varuje Karin. „V takovém případě přikládáme pouze chladivé obklady, gely s obsahem kalcia a hlavně se vyhýbáme slunci až do úplného zmizení pupínků.“

Jak můžeme sami předcházet solární alergii?
1) Zvykat kůži na slunce jen pozvolna.
2) Používat opalovací prostředky (mléka, gely, krémy) s ochranným faktorem.
3) Odolnost kůže také zvýší karotenové tablety, které bychom měli začít užívat již 3 týdny před sluněním a také v jeho průběhu. Bylo dokázáno, že karoten zvyšuje odolnost kůže a odbourává volné radikály.

   
15.08.2000 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Simba — #1 Betakarotenjsem hodne jedla a ted mrkev a nemam problem ze bych se spalila

  superkarma: 0 04.11.2012, 23:32:47
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: to věřím, ja takhle pravé rameno na nějakém dětském odpoledni

  superkarma: 0 07.12.2003, 15:50:32
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Já jsem si letos spálila čumáček na leteckém dni. Byl už podzim a nezdálo se, že to sluníčko kdovíjak připaluje, ale jak jsme se všichni pořád dívali nahoru, tak nás bylo víc, kdo odcházeli červení.

  superkarma: 0 06.12.2003, 15:01:43
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Betakaroten se mi hodně osvědčil, a po slunění i pěna Panthenol.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 12.11.2003, 12:34:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme