Banán jako osvědčená zdravá a chutná svačinka jistě nechybí v jídelníčku mnohých z nás. Ale víte, že banán je také účinný prostředek v péči o naši krásu? Tato chutná žlutá pochoutka dokáže v péči o naši vnitřní i vnější krásu malé zázraky. Banán má vysoký podíl minerálů, především draslíku a hořčíku, vitaminů A, B a K, ovocných kyselin a také nezanedbatelné množství vlákniny. Obsahuje také melatonin (spánkový hormon) a významně podporuje tvorbu serotoninu (hormonu štěstí). Jako léčivý paprsek tak banán dokáže dodat vláhu unavené pleti, posílit a zregenerovat naše vlasy, pročistit i obnovit naši střevní mikroflóru, ale také zklidnit naši mysl, pohladit naše nervy, a posílit tak celkovou vnitřní rovnováhu.

 

 

banán Chiquita

Energetické a výživové hodnoty na 100g

Voda

74 g

Draslík

450 mg

Energie

405 kJ

Hořčík

33 mg

Bílkoviny

1,0 g

Vitamin A

8,0 µg

Tuky

0,5 g

Vitamin E

0,55 mg

Sacharidy

21,8 g

Vitamin K

3,0 µg

Vláknina

1,7 g

Železo

0,4 mg


 

chiquita & Zářivá pleť

Každý z nás se již těší na první letní sluneční paprsky. Unavenou šedou pleť rozzáří, ale mohou jí i ublížit. Proto nezapomeňte přibalit k opalovacímu krému také báječnou žlutou pochoutku. Banán dodá pokožce po slunění potřebnou hydrataci. Suchá pokožka se loupe často i v několika vrstvách, kdežto zdravá a dobře zvlhčená odlupuje pouze zrohovatělé buňky. Ideálním hydratačním a zároveň regeneračním prostředkem
je banánová pleťová maska.


Příprava pleti pro aplikaci masky

Před aplikací pleťové masky bychom měli pleť důkladně vyčistit. Pro lepší vstřebání výživných látek je dobré pleť nejprve prohřát a prokrvit. Lze toho dosáhnout krátkým napařením obličeje nad horkou lázní (jako inhalace), jemnou masáží tváře nebo jemným peelingem. Prokrvená kůže lepé přijímá a metabolizuje výživné látky.

 

Banánová pleťová maska pro suchou a citlivou pleť

Banánová maska působí jako malý zázrak. Ovocné kyseliny, které jsou obsažené v banánu, posilují pleť, stahují a čistí ucpané póry a navíc obsahují důležité vitamíny. V kombinaci s tvarohem, který reaguje na ovocné kyseliny, pomáhá banán vyhladit suchou nebo citlivou pleť.

Ingredience:

 

-          1 zralý banán Chiquita

-          1 lžíce kysané smetany

-     2 polévkové lžíce tvarohu

-     1 žloutek

 

Postup:

Rozmačkaný nebo rozmixovaný banán smíchejte se smetanou a žloutkem, dobře promíchejte a přidejte tvaroh. Naneste na obličej a po 20 minutách omyjte teplou vodou.

Přidat můžete také lžičku medu, kapku citrónu a špetku zázvoru.

 

Výživná banánová pleťová maska
Tato výživná maska dodá pleti pružnost a potřebné živiny, podpoří zdravou barvu i mladistvý vzhled. Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Je vhodná
i na citlivou pokožku. V případě mastné či problematické pleti stačí 1 lžička olivového oleje nebo můžeme olej vynechat úplně.

 

Ingredience:

 

-          1 zralý banán Chiquita

-          1 vaječný žloutek

-          2 lžičky panenského olivového oleje

 

Postup: 

Oloupaný banán rozmělněte vidličkou na jemnou kaši, přidejte vaječný žloutek a olej. Důkladně promíchejte a naneste na obličej. Po 20 minutách omyjte teplou vodou. Doporučujeme vynechat oční partie a okolí rtů.

 

Více na www.chiquita.cz

Reklama