Bulvár

Bambiriáda pro děti – veletrh nápadů, jak trávit volný čas

Myslíte si, že dnešní děti nemají mnoho možností, jak účelně trávit svůj volný čas? Přemýšlíte často,  kam se svými ratolestmi o víkendu vyrazit? Pak neváhejte a přijďte se koncem května podívat na Bambiriádu - největší přehlídku dětských a mládežnických sdružení v ČR. Výtvarné dílny, sportovní a adrenalinové aktivity, hlavolamy, indiánská týpí, jízda na kánoích a raftech, nejrůznější zábavné hry, skákání na trampolínách, jízda na koních, divadlo, tanec... To je jen malý výčet z toho, co lze na Bambiriádě vidět a co si na ní děti mohou vyzkoušet.

Celostátní akce, jejímž pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže (ČRDM), se uskuteční letos již podeváté, a to od 24. do 27. května ve 27 městech po celé ČR. Bambiriádními městy v letošním roce jsou: České Budějovice, Děčín, Havířov, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jaroměř, Jeseník, Karlovy Vary, Klatovy, Krnov, Liberec, Náchod, Nymburk, Ostrava, Plzeň, Praha, Prostějov, Rakovník, Rychnov n. Kněžnou, Šumperk, Tábor, Třinec, Uherské Hradiště, Zábřeh a Zlín. Program v jednotlivých městech nabídne nespočet aktivit a doprovodných akcí. V řadě měst je navíc program uzpůsoben handicapovaným návštěvníkům tak, aby si měli i oni možnost jednotlivé aktivity vyzkoušet.

Smyslem akce Bambiriáda je upozornit veřejnost na činnost dětských a mládežnických sdružení, která se celoročně zabývají mimoškolní výchovou nejmladší generace. Jejím prostřednictvím mají jednotlivé organizace a spolky možnost představit své programy trávení volného času. Na Bambiriádě se každým rokem představí přibližně stovka organizací, navštíví ji desetitisíce návštěvníků v Praze, statisíce pak v celé ČR.

Letošní Bambiriáda se svým mottem připojuje k evropské kampani na podporu lidských práv, rozmanité společnosti a spoluúčasti mladých lidí na jejím fungování. „Mnohá sdružení dětí a mládeže se účinně zabývají integrací vrstevníků se sociálními či zdravotními handicapy, většina je „praktickou laboratoří“ výkonu občanských práv a ti, kteří jimi prošli, jsou pak aktivnější ve společnosti,“  říká Pavel Trantina, předseda České rady dětí a mládeže. „Každý jsme jiný, ale všichni máme stejná práva. U dětí to znamená i právo na účelné trávení volného času,“ dodává.

Program v jednotlivých městech najdete na internetových stránkách www.bambiriada.cz.

   
27.04.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] risina [*]

  femme: A byla jsi tam hledat možnost vyžití ve volném čase pro školní děti? Na to je totiž tahle akce zaměřená. Nějak si nedovedu představit, co bych tem dělala, kdybych tam nešla s dcerou, která si u jednotlivých stnovišť zkouší různé činnosti...

  superkarma: 0 29.04.2007, 18:57:26
 2. avatar
  [1] femme [*]

  na Bambiriádě jsem byla minulý rok, ale až na projížďku po Vltavě to nebylo nic moc

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:36:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme