Styl

Balíme kufry a jedeme


Dnes ale nebudeme řešit kam jedeme, ale s čím jedeme. Bude řeč o zavazadlech. O kufrech, taškách a báglech, o těch mobilních skříních, do kterých musíme vtěsnat vše důležité, co nezbytně potřebujeme na svých cestách. A k létu samozřejmě patří cestování a kufry.


Na co bychom při výběru cestovního zavazadla měli pamatovat? Někomu se to může zdát nepodstatné, ale měli bychom se rozhodovat podle toho, zda budeme kufr převážet v autě, nebo s vámi bude cestovat v zavazadlovém prostoru letadla.

V základě dělíme kufry na skořepinové a textilní. Skořepinové kufry jsou sice nákladnější, ale investice do nich se vyplatí a mnohonásobně vrátí. Proč? Mají mnohem delší životnost a vydrží i to, když po něm hopsá stokilový chlap. Mimochodem, sledovali jste někdy nakládací proces, když jste znuděně čekali na odlet vašeho letadla? Tak vám asi nemusím připomínat, že to někdy chce nejen pevné kufry, ale i nervy. V pohodě v nich můžete převážet i poměrně křehké předměty, aniž by došly k újmě. Navíc, jak už jsem uvedla výše, plní tato zavazadla funkci jakési pojízdné skříně, jsou vybavena přihrádkami a ramínky na šaty, takže s sebou nemusíte vláčet žehličku. A ještě jednu výhodu skořepinové kufry mají. Dají se zamknout pomocí číselného kódu. Ale pozor, pečlivě si ho někam poznamenejte nebo zvolte dobře zapamatovatelnou kombinaci, abyste nakonec váš pekelně drahý kufřík nemuseli na dovolené otevírat jako konzervu sardinek. Věřte, že to není nic příjemného, když se musíte do vlastního zavazadla dobývat jako zloděj. Znám z vlastní zkušenosti. Kód jsem si sice pamatovala, ale nebylo mi to nic platné. Levný kufr stávkoval a odmítl vydat obsah svých naditých útrob.Naštěstí pomohla domluva šroubovákem a kód už jsem pro jistotu nikdy nepoužila.


Ale jinak nedám na skořepiňáky dopustit, do letadla jsou ideální. Naopak při cestě autem bych jednoznačně volila měkčí zavazadlo textilní, protože se dá přimáčknout - skoro bych řekla formovat - podle potřeby a podle objemu úložného prostoru auta.

No a na závěr se sluší zmínit i o příručním zavazadle. Lhostejno, zda ke kufru textilnímu nebo skořepinovému.
Prostě pas, peníze, doklady, šminky a já nevím, co ještě, do kufru zásadně nestrkejte. To bych snad neměla ani připomínat, že? Od toho máte příruční zavazadlo, protože se může stát, že se váš kufr ztratí někde na letišti, nebo vám někdo nedej bože ukradne auto, zatímco si dáváte zaslouženou kávu u benzínové pumpy.

Ale nechci malovat čerta na zeď a přeji vám samozřejmě pohodlné a ničím nerušené cestování, ať už s kufrem textilním nebo skořepinovým.
Šťastnou cestu a napište mi svoje zážitky s kufry.
Budu se těšit.


Soutěž

Otázka číslo tři: "Jak se jmenuje maminka herečky, která se narodila 19. 3. 1955 v Praze?"

Více o soutěži se dozvíte tady.
   
20.07.2006 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [13] paviocko [*]

  Zásadně jezdím s batohem (Alpinus, 55l) Kamkoliv.

  superkarma: 0 24.07.2006, 10:48:49
 2. avatar
  [12] Amálie [*]

  kufr mam textilní, vyztužený rámem, obšitý kůží na namáhaných místech, s výsuvným madlem do třech poloh, na kolečkách ze dvou stran, s madlem jako klasický kufr, s kapsami vpředu i vzadu, uvnitř má sqěle řešené kapsy na zip a se zámkem na číselný kód.

  Skořepinový bych nechtěla, protože tu velikost, jakou mam v textilní verzi, bych do auta asi nenarvala Navíc na letišti se skořepina daleko častěji poškodí.

  Jo a do mého kuférku se celá vejdu

  superkarma: 0 22.07.2006, 09:18:03
 3. avatar
  [10] Kelly [*]

  Dovolím si s článkem nesouhlasit, a to rovnou ze dvou důvodů:
  1. Jak z vyprávění, tak i na vlastní oči jsem viděla, jak se s kufry hází a tudíž jsou skořepiňáky nejzranitelnější. Není pravda, že vše vydrží. Možná jo, ale házení na pás letišntní obsluhou rozhodně ne. Lepší je mít látkovou tašku, ta nikde nepraskne a navíc je poddajná a za
  2. je lehčí. Tudíž se do ní více vleze. Kdo balil kufr do letadla ví, jak je někdy obtížné se dostat do maxima 20 kil, které může zavazadlo mít. Skořepiňák má sám od sebe snad tunu.

  superkarma: 0 20.07.2006, 15:32:40
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Na dovolenou jezdím a kufr nevlastním. Čím to asi bude?

  superkarma: 0 20.07.2006, 09:09:34
 5. [3] Vendík15 [*]

  Jezdím na dovolenou a sjíždím vodu.Oboje dvoje balení je stejné ,dvě hodiny před odjezdem začnu balit a nestává se mi ,že nestihnu nebo něco nemám.A do čeho balit to je jasné to co je doma na vodu barel a do Itálie Kufr mám skořepinový

  superkarma: 0 20.07.2006, 08:45:40
 6. avatar
  [2] Hysteria [*]

  Já jezdím na dovolenou,kufr mám textilní s pevným rámem a skořepinových kufrů,jsem viděla prasklých,či jinak rozbitých hodně. kamarádka měla značkový Samsonite,stejně se do něj nedostala,přestože měla kód zapsaný.Musela ho v Egyptě vypáčit ,aby měla co na sebe.Navíc se skořepinové nejčastěji ztrácejí.

  superkarma: 0 20.07.2006, 07:14:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme