Dárky

Balíme dárky!

darky

darkyNěkdo může balení dárků považovat za nejméně příjemnou část příprav na Vánoce. Přitom trocha invence a pečlivosti dokáže udělat i z obyčejného dárku dárek, který říká: „Vypadám krásně, protože si to zasloužíš!“ Ostatně jak by se vám líbilo, kdybyste pod stromečkem nalezli nezabalené dárky? Pryč by bylo i natěšení na rozbalování a radost z objevu, co se pod balicím papírem skrývá.

Vzorů a barev balících papírů je nepočítaně. Při výběru myslete především na toho, ke komu dárek bude směřovat. Milují Vaše děti některé z populárních filmových postaviček? Určitě se vám podaří najít balicí papír právě s nimi a uděláte jim obrovskou radost. Pokud plánujete osobní dárek partnerovi či partnerce, zvolte raději elegantní verzi jednobarevného papíru (zlatého nebo stříbrného) s jednoduchými doplňky, které dárek oživí a rozjasní. Právě zde je výběr balení doopravdy důležitý. Pestrobarevný obal se Santou na drahém parfému nebo šperku sice nemění nic na hodnotě dárku, ale přece jen dokáže citelně změnit celý dojem, který měla daná věc vyvolat. A nakonec, jestliže vám na momentu překvapení doopravdy záleží, nejvíce svou druhou polovičku překvapíte ručně vyrobeným papírem. Obětovali jste svůj čas navíc, abyste vyrobili něco krásného, co sice není vůbec důležité, ale dělali jste to pro druhé! Buďte si jisti, že na tyto maličkosti se nezapomíná. Ale teď už praktické rady, jak dárek co nejjednodušeji zabalit. Bez nadávání a rozstříhaných prstů!

Co budete určitě potřebovat?

K balení dárků si připravte balicí papír, stuhy, mašle, ostré nůžky, průhlednou lepenku (normální i oboustrannou), jmenovky. Dárečky můžete ozvláštnit dalšími netradičními doplňky, výborně poslouží sušené ovoce, květiny, šípky, větvičky, šišky, nebo dekorativní korálky.

Tip odborníka:

„Nejlepšími pomocníky při balení dárků neobvyklých tvarů jsou dárkové tašky a sáčky. Stačí si vybrat z široké nabídky a předmět pouze vložte dovnitř,“ doporučuje Jan Smékal, ředitel OBI marketu v Litoměřicích.

Postup při balení knihy nebo krabice

Jak na další složitější tvary?

  • darkybonbon aneb dárkové balení pro podlouhlé tvary je jednoduchý způsob, jak zabalit například řasenku, doutník nebo vázičku. Zabalte papír dokola a na jeho koncích stáhněte stuhou jako bonbón.
  • Mašle je zajímavý typ balení především pro oblečení nebo jiné měkké a neforemné dárky. Například šálu si složte do tvaru připomínající obdélník a klasicky zabalte. Poté odstřihněte další široký pruh balicího papíru a uprostřed dárek znovu převažte. Celé balení vypadá jako mašle!

Krabičku položíme na okraj balicího papíru a z obou stran si necháme ještě kus přečnívajícího papíru. Ustřihneme takovou velikost, aby se po přeložení papíru přes krabičku překrývaly jeho konce na rubu předmětu. Konce přelepíme a spojíme průhlednou lepicí páskou. Pravý a levý okraj papíru, který přečnívá, založíme v rozích, čímž nám vznikne složený papír ve tvaru trojúhelníku či šipky. Ten můžeme přiložit k dárku a přilepit páskou nebo ještě jednou přeložit tak, abychom se zbavily špičky a papír přilepily k hraně krásně zarovnaný. Stuhou zdobíme klasicky do tvaru kříže jako poštovní balík nebo dle vlastního originálního nápadu s pomocí dalších doplňků. Například do tvaru vějíře nebo střapce.

Připravováno ve spolupráci s odborníky z OBI Česká republika s.r.o.

   
19.11.2010 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme