Bulvár

Baletem proti podzimní depresi

Navazují na ty nejlepší v tradici ruského baletu. Technicky dokonalým a výrazně emocionálním projevem pokračují v mistrovství předních tanečníků z přelomu 19. a 20. století – Kšesinské, Preobraženské, Fokina nebo Nižinského. Spojují dokonalost ruské národní baletní školy s moderně pojatou choreografií a s fascinující scénou. Výsledný dojem překračuje hranice reality.

Protančený svět
Tradiční je i to, že netančí ve svém rodném Rusku. Už slavný Ďagilevův Ruský balet se proslavil v západní Evropě – především v Paříži. Moscow City Ballet Victora Smirnova-Golovanova patří k nejlepším na světě. Při svém prvním zahraničním vystoupení v roce 1989 v Soulu sklidil zasloužené vavříny. Od té doby vystupuje Moscow City Ballet po celém světě. Svým uměním okouzlil diváky v Belgii, Egyptě, Německu, Irsku, Japonsku, Spojených státech amerických a v mnoha dalších zemích.

Zážitek pro všechny
Velkolepá podívaná je určena nejen pro milovníky baletu. Silný vizuální zážitek osloví všechny diváky – i ty, kteří si chtějí jenom odpočinout od šedi a únavy podzimních dní. Moscow City Ballet nás přenese do světa pohádek, krásy a pozitivních emocí. Přestože představení vypadá jako sen, vše, co spatříte, bude skutečné. Působivá choreografie, překrásné kostýmy, magické osvětlení a okouzlující scéna – to vše činí vystoupení tohoto souboru ojedinělým a neopakovatelným.
„Vytvářejí něco úžasného, něco, co je zážitkem i pro ty, jež nemají k tanci blízký vztah,” říkají kritici. Jejich obrovský úspěch je výsledkem jejich odhodlání vydat ze sebe na jevišti to nejlepší.

Žijí ve mně
Zakladatel Moscow City Ballet, Viktor Smirnov-Golovanov říká: „Jsem všemi postavami na jevišti, jsem zároveň Claire, princ i myší král… ti všichni ve mně žijí.”  Vše, co Viktor Smirnov-Golovanov vytváří, vychází z jeho srdce; dává každému představení kouzlo a neopakovatelný charakter. Je výjimečným choreografem a skvělým učitelem, což je na vystoupeních souboru na první pohled vidět. Tanečníci na jevišti skvěle spolupracují.

Pro české diváky
A o výsledku této spolupráce a nasazení se již brzy budete moci přesvědčit na vlastní oči i vy. Moscow City Balet uvede pro české publikum dvě nejlepší představení ze svého repertoáru. Prvním bude Romeo a Julie, balet vytvořený podle dramatu Williama Shaekspeara na hudbu Sergeje Prokojeva. Druhým představením pak bude klasický příběh o důmyslném rytíři Donu Quijoteovi de La Mancha. Hudbu k tomuto příběhu napsal Ludvig Minkus, skladatel původem z České republiky. Choreografii představení vytvořil geniální choreograf Marius Petipa.

Vystoupení:
21.10.2007 Janáčkovo divadlo Brno, 20:00 hod.
22.10.2007 Kongresové Centrum Praha, 20:00 hod.
23.10.2007 Kongresové Centrum Praha, 20:00 hod.

Zdroj: TZ Makroconcert, s. r. o.

Líbí se Vám podobné moderní show? Byla jste na nějaké? A co říkáte baletu? Byla jste někdy na baletním představení? Vzpomenete si na jakém a jaké to bylo? Líbí se Vám tanečníci baletu?

   
24.09.2007 - Kultura - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [8] Majkii [*]

  gentiana: ty si nejaka chytra

  superkarma: 0 24.09.2007, 14:51:28
 2. [7] gentiana [*]

  No, jestli je Petipova choreografie moderní show, tak nejvíc kůl bourák je parní lokomotiva.
  A mám jisté podezření, že když se něco jmenuje Moscow City Ballet, tak to bude stejný dojidlo jako ty concerts of famous string quartets všude po Praze.
  Apropos, Raymondu v Národním tuhle sezónu nedávaj, ale ta choreografie je původně dělaná pro Bolšoj těatr a má to docela grády, houby Harapes:P
  A na začátku října hostuje v Národním NDT II., ale pochybuju, že budou ještě lístky.
  Canadian: taky si myslím, že tnačit je přinejmenším stejně dobrý jako na to koukat:P

  superkarma: 0 24.09.2007, 14:40:55
 3. [4] Majkii [*]

  Mne pridu baletaci strasne sexi

  superkarma: 0 24.09.2007, 10:53:45
 4. avatar
  [3] Evikus [*]

  Já byla na baletech - Dáma s kaméliemi a Labutí jezero a bylo to nádherné Bála jsem se, že mě to nebude bavit, ale fakt to byla skvělá podívaná

  superkarma: 0 24.09.2007, 08:40:16
 5. avatar
  [1] Canadian [*]

  Ja ucinkovala... divat se na to nemuzu, neb mam tendence jit na jeviste

  superkarma: 0 24.09.2007, 01:40:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme