přiznává hned v úvodu svého příspěvku naše čtenářka s nickem Lenig a zavzpomíná na balení na tábory. Teď, když jezdí s manželem sama, nezapomíná na tři věci: Léky, brýle, nabíječku

přiznává hned v úvodu svého příppěvku naše čtenářka s nickem Lenig. Co jí na tom vadí

Přeji krásný letní den do redakce a všem čtenářkám našeho oblíbeného magazínu ženy-in ! Ó balení,balení, to je činnost, kterou nemám ráda, ale je prostě pro cestování nutná.

Už když jsme měli malé děti, které jezdily každý rok na letní tábory, tak bylo balení na mně. Kontrola, zda mají podle seznamu pořadatele LDT vše, opakovaná kontrola, zda tajně nevyndaly holínky nebo pláštěnky, které neměly rády. A jak je potom ocenily, když jim několik dní hustě propršelo :-).

Léky pro syna předat zdravotnici tábora, také všechna podepsaná lejstra, prokázat, že jsme tábor zaplatili apod.  No byly to „krušné časy“, ale pamatuji se, že jsme si vždy řekli: „ tak a teď bude pár dní klid“ a večer se nám po dětech už stýskalo. V té době ještě nebyly mobilní telefony, takže spojení se udržovalo jen poštou. A co dětem chybělo, jsem zjistila třeba až po jejich návratu.

Když jsme jezdívali k moři, vždy jsem říkala, aby všichni měli hlavně plavky, dost triček, něco na hlavu a ručník. S tím, že si vystačíme, samozřejmě pasy, peníze, doklady... 

Jednou jsme jeli se synkem do Itálie, já nakoupila filmy do foťáku, doma mi dcera i manžel ukazovali, jak s ním pracovat  (v té době jsem neměla svůj vlastní fotoaparát)..., no a my přijeli do Bibione a foťák jsme nenašli. Zůstal doma na stole, což jsem ale s jistotou nevěděla, takže jsem se celou dobu pobytu „modlila“, aby tam byl a my ho neztratili. Vyřešili jsme to tak, že nám přátelé vždy zapůjčili jejich aparát a my jsme na naše filmy fotili.... v pohodě. Dodnes mám fotky schované a občas je vytáhnu.

Dnes jsme již dospělí a sami s manželem, jezdíme hodně po Čechách, na dva, tři dny, max. na týden,  takže máme už takové rituály. Každý si sbalíme, co asi tak budeme nosit na sobě, já přidám ručníky, kosmetiku atd. Kontrola dokladů probíhá večer i ráno. Manžel si vzpomene ještě třeba na baterku, nožík, já zase na opalovací krém nebo utěrku...a tak nějak nám to jde spolu dohromady.

Jinak ale máme vypracovaný seznam, který začíná: léky - oba, brýle - oba, knížku (já), foťák - oba, nabíječka na mobil a na baterky do foťáku, atd. 

A ten vždy na netu najdu, vytisknu a pak kontrolujeme. Ráno znovu projdeme seznam, zda máme vše a jedeme. Pokud jsme v Čechách, vždy říkáme, že v nejhorším se to dá koupit. 

Jednou jsme taky jeli a manžel si nevzal krátké kalhoty ani tílka, sandály...myslel si, že tak hezky nebude. Ale udělalo se vedro, to jsme jezdili po Šumavě, tak jsme holt našli krámek (bohužel jen vietnamský), kde si nakoupil oblečení,ale na druhou stranu ho má stále. A já si tam tenkrát také koupila dvě pěkné halenky, které nosím dodnes a každému se líbí...takže i tak se to dá řešit.

Co opravdu není radno zapomenout, jsou ty léky a brýle, ty by se někde cestou špatně kupovaly. I ty nabíječky by byly zbytečně vyhozené peníze, tak to nakonec je tak, že vezeme s sebou tři na mobil, dvě i tři zubní pasty atd :-))). Ale jak říkám, lepší je víc než nic.

Pěkné cestování Vám přeje Lenig

Milá Lenig, to jsem ráda, že jste mi některé věci připomněla. Léky sice žádné nebereme, ale brýle, nabíječku, a něco na čtení nesmím zapomenout

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

 

Reklama