Bulvár

Bála jsem se Křepelky!

Jako dítě jsem se nebála čertů, tmy, světlušek, vodníků, duchů apod. Ale bála jsem se Křepelky!

Kdo to byl Křepelka?

Byl to bodrý chlapík, který jezdil na motorce. Na sobě míval kožený, gestapácký kabát a v obličeji byl celý rudý. Měl rezavé vlasy, zlý pohled a skřehotavý hlas.

Pan Křepelka byl tatínkův známý, chodili spolu na ryby, což jsem jako  malé děcko netušila.

Jednou zastavil před naším domem. Hrála jsem si na zahrádce a on se mě ptal na tatínka. Šla jsem pro něho, ale to už vylezla maminka, zastavila mě a povídá mi: „Tohle je pan Křepelka, jezdí tady a sbírá do pytle zlobivé děti!“

Přesně si vzpomínám, jak jsem si ho prohlížela, a on mi povídá: „Vidíš ten vak na zádech, v něm mám schovaný pytel, a jak budeš zlobit, tak tě do něj vstrčím a odvezu si tě.“ A maminka přitakávala, jak zlobím a neposlouchám.

Křepelka tedy slezl z té motorky a začal sundávat tlumok, že ten pytel z něho vyndá.

Začala jsem bulit a slibovala hory - doly. Tatínek tenkrát nebyl doma, a tak pan Křepelka údajně odjel pro jiné zlobivé děti. Já se tak hrozně bála.

Když jsem si hrála venku u domu a zaslechla motorku, mazala jsem domů celá vyděšená. Viděla jsem ten rudý obličej a srdíčko mi padalo do gatí.

Ta hrůza ve mně přetrvávala po vstupu do 1. třídy. Potom si rodiče uvědomili, že se bojím chodit do školy a ze školy, tak mi sdělili celou pravdu.

Po dvou měsících školní docházky mě vzal tatínek ke Křepelkovým na návštěvu. Šla jsem velice nerada, se smíšenými pocity, se strachem, ale musela jsem poslechnout... Paní byla velice milá, měla dcerku o 2 roky starší, než jsem byla já. Když se objevil její manžel, bylo mi úzko. Nebylo nic platné vysvětlování, že šlo jen o strašení a vlastně o legraci.

Vůči jejich rodině jsem zatrpkla, a už nikdy více ve svém životě jsem k nim nevkročila.

Vyplynulo z toho ponaučení, že jsem svoje děti nikdy nestrašila. Nikdy jsem jim neřekla, že je někdo odnese nebo že bych je někomu dala. Je to stresující, hodně let jsem měla pocit, že mě rodiče nemají rádi.

A tak se přimlouvám – prosím, nestrašte své děti.

Přeji krásné úterý!

pastel.ka


Děkujeme za krásný a strašidelný příspěvek.

V tomhle směru měli mí rodiče nestandardní přístup - když přišli na Mikuláše čerti a začali vytahovat pytle a dělat bububu, vrazila mi máma do ruky můj dětský indiánský luk a prohlásila: „Neboj, a oni se budou bát tebe!" Čert schytal šípem do zadku a byl klid :))).

Strašili Vás rodiče něčím? Nebo Vás naopak učili se nebát? Čeho jste se jako malá bála? A už jste se s tím vyrovnala? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz!

   
19.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] cmelda [*]

  jitule.s: me nasi nestrasili a do tmavyho sklepa pro brambory jsem se taky bala

  superkarma: 0 19.06.2007, 10:22:45
 2. avatar
  [3] jitule.s [*]

  Jo jo,někdy rodiče ve snaze vychovat své děti nedomyslí, že spíš můžou ublížit.Naši mě taky strašily a táhlo se to se mnu dost dlouho.Mamka například nechápala, proč nechci chodit do sklepa pro brambory.Děsně jsem se bála, že tam jsou bubáci kteří z tý tmy na mě bafnou.Pokaždý jsem rychle utíkala k vypínači. Byla ve mě hodně malá dušička než jsem si rosvítila. Taky svého broučka nebudu tímhle způsobem strašit.

  superkarma: 0 19.06.2007, 10:19:12
 3. avatar
  [2] alko [*]

  To mi připomenulo, že jsem se děsně bála souseda. Tehdy to byl mladý kluk. Všichni byli hrozně hodní, paní mě často hlídala, protože jsem nechtěla chodit do školky. Zkoušeli na mě leccos. Jednou mi ten kluk hrál za otevřenými dveřmi (abych ho neviděla) loutkové divalo. Moc se mi to líbilo, ale běda jak se dveře zavřely. Řvala jsem jak divá. Už si nepamatuju, kdy jsem se ho bát přestala.

  superkarma: 0 19.06.2007, 10:06:09
 4. [1] notburga [*]

  Tak tak.......taky si říkám, že svého broučínka nebudu strašit. Zkusím místo toho použít trochu psychologie, jak to do mě přád dokola hustí tchýně a uvidíme

  superkarma: 0 19.06.2007, 09:53:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme