Bulvár

Bál se, že s ním přestanu mluvit

O tom, že se gayové cítí v naší společnosti odstrčení, je příspěvek čtenářky PBD. Její kamarád se za svou orientaci natolik stydí, že se bál o holou existenci přátelství...

V příspěvku čtenářky PBD si můžete přečíst, jak to mají gayové v naší společnosti složité, co se přátelských vztahů týče...


Dobrý den,

dva z mých kamaradů gayové jsou. Ale upřímě je mi velmi proto srsti lidi „třídit“ podle orientace. Vždyť každý jsme jaký jsme a naše orientace z nás horšího či lepšího člověka nedělá. Mám tedy na mysli zdravou a normální orientaci,která neubližuje... (naražím např. na pedofílii) ale vlastně ani to si člověk nevybíra. Ale naplnění jeho tužeb je nemorální,bolestné a nezakonné...

Jinak jak jsem se nimy seznamila... celkem bežně jako se sposty jiných lidí... S jedním přes kamaráda a druhý začal dělat v oblíbené hospůdce.

A zajimavou historku která se važe přímo k orientaci jednu mám.
Před xy lety jsme měly „tur de bier“ a při přechodu mezi hospodama říkám kamaradovi, jestli není nahodou na kluky, protože se při chuzi kroutí jak rajda:))) Jen se zasmál a nic mi neřekl... A já to neřešila... Byla to je jedna ze spousty poznámek a rejpnutí, které jsme po sobě nejen ten večer mezi sebou křížem krážem házely:)) Po zaplutí do cílové hospůdky mě po čase dotyčný pozval na bar na panáka a po objednání se mě zeptal, jestli mi může něco říct a jestli mu slíbím, že se sním nepřestanu bavit... Jak se znam, tak sem odpvěděla něco ve stylu ať to vyklopí a že slibovat nic nebudu, když nevím o co jde. Daly jsme toho panáka, objednal další... A pak z něj vypadlo, že je gay... a stichla a koukal na mě... Nenapadlo mě nic chytřejší než říct „co je mi potom“ :)) Jen sem nechapala, proč s tím tak nadělá... proč to neřekl hned a tak... jenže v tu chvíli sem si vůbec neuvědomila, jací jsou někteří lidé... Jak dovedou kvuli jiné orientaci odsuzovat, zatracovat,nadávat a kdesi cosi. Lidé, kteří dovedou být tak odporní, že někoho posuzujou dle orientace jsou podle mě omezení pokrytci a nestojí mi ani za to, abych si o ně opřela kolo.

PBD

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

 • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
 • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

   
12.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] risina [*]

  Co je "holá existence přátelství"? Sml58

  superkarma: 0 12.01.2012, 20:55:53
 2. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Společnost stále není k téhle orientaci tolerantní. Můžu jen děkovat bohu, že jsem se narodila hetero, protože na tomhle světě bych homo-orientaci vůbec nechtěla veřejně přiznat.

  superkarma: 0 12.01.2012, 10:57:34
 3. avatar
  [1] PBD [*]

  Zdravím:)

  Dovolila bych si doplnit,že on se za to nikdy nestyděl..ale po negativních zkušenostech se bál reakce okolí na jeho otevřené přiznání.Upřímě se ani nedivím,někteří lidé jsou hrozní omezenci.A myslím si,že strach otevření přiznat menšinovou orientaci vypovídá o omezenosti a netolerantnosti naší společnosti.V žádném případě nechci tvrdit,že jsme všichni omezenci..Ale jedna negativní reakce dovede napáchat hodně škody :( Tento příběh se stal tak před 6,7 lety..A vím,že dnes je to zas jiné:) Sice jsou mezi náma pořád omezená hovada,ale on už to bere jinak..Nemá to problém přiznat..nemá problém o tom mluvit,protože si negatiovní reakce nepřipouští tak k tělu a vím,že kdo ho nebere takového jaký je,tak ten mu nestojí za to,aby se kvůli němu jakkoliv trápil ..

  superkarma: 0 12.01.2012, 10:34:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme