Nedávno jsem byla v jednom úžasném obchodě s originálním oblečením. Líbilo se mi tam snad úplně všechno, jedna halenka mě ale opravdu velmi zaujala. Byla totiž potištěná jedním nádherným legendárním tvorem. Fenomén, či mystérium? Výmysl, fikce, pohádka?

jednorozec

To všechno hoďte do čarodějného kotlíku a přidejte ještě mnoho dalších ingrediencí, které nejsou, a přitom jsou z našeho světa... na světlounce fialové halence se zlatavými mlhovinami byl totiž obrázek bájného jednorožce. Podle Diany Cooper jsou jednorožci éterické bytosti, koně, kteří vzestoupili do sedmé dimenze, tzv. sedmého nebe, tedy plně do andělské říše. V její knize o zázračných jednorožcích se dozvíte, že byli přítomni v Atlantidě během Zlatého věku, kdy byli všichni schopni se s nimi spojit., stejně jako se spojovali se svými strážnými anděly. Naneštěstí, když Atlantida přešla do nízké vibrační frekvence, nádherní jednorožci už pak nebyli schopni přinést svoji energii tak nízko, takže se stáhli.

Znovuobjevili se prý jako reakce na modlitby lidstva o pomoc. A teď když dostatek lidí pozvedlo své vlastní vibrace na dostatečně vysokou úroveň, aby toto bylo možné, se postupně vracejí zpět, aby přinesli osvícení těm, kteří na to jsou připraveni. Jednorožci nás očišťují, připomínají nám, kdo se skutečnosti jsme.

bajnyjedno1

Jednorožec byl od počátku věků starodávným symbolem čistoty a ochrany, v moderním pojetí znázorňuje sílu, moudrost a věčný život. Jeho přítomnost můžeme zaznamenat v pohádkách, mytologických příbězích či pověstech, vždy jde o nějaký významný moment, který dokáže zvrátit neblahou skutečnost, či naopak jeho smrt znamená zkázu, předzvěst něčeho temného... Staří Řekové např. popisují jednorožce jako divoká zvířata s léčivými schopnostmi, jeho symbol zvyšoval dokonce i sexuální přitažlivost. 

Podle Diany Cooper můžeme navázat s jednorožci kontakt i my, je to krásná představa a troufám si sama za sebe říct, že věřím v její možnost. 

Fascinace touto bájnou bytostí trvá věky i v dnešní době pokud si budete chtít vyměnit názory s podobně laděnými jedinci, kteří v tyto bytosti věří, stačí na internetu zadat do vyhledávače jednorožec, a nestačíte se divit.

Jednorožci jsou i mé oblíbené bytosti, tak jako andělé, draci, skřítkové a jim podobní... leckdy jsou pro mě i zdrojem velké legrace.

To když jsem při surfování jednorožčími blogy narazila na jeden, který udává mnoho jednorožčích podob. Nikdy by mě například nenapadlo, že by někdo mohl věřit v existenci leopardího, tygřího, modrého či červeného jednorožce, i když... jak praví James Bond - nikdy neříkej nikdy. :-)

jednorozec3

Reklama