Bulvár

Bailando por un TV Nova

Když na podzim tančily hvězdy, dívalo se na každý díl v průměru okolo dvou milionů diváků. Taneční školy a kluby zaznamenaly příliv zájemců a slova jako jive nebo waltz se najednou začala objevovat i v hovorech docela obyčejných lidí, kteří byli naposled na plese před patnácti lety. Úspěch taneční soutěže StarDance překvapil snad všechny – včetně samotných tvůrců. A hned dodejme, že si ČT ten úspěch docela zasloužila. Jasně, tanec nemusí bavit každého a Kostková, přiznejme si to, není zrovna moderátorka od Pánaboha – přesto šlo o pořad kultivovaný a příjemný, který nabídl pěknou hudbu, podívanou na krásná těla v ještě krásnějších úborech a hlavně špičkové taneční výkony v zábavném balení. Kdo viděl toreadorskou kreaci à la Václav Vydra nebo Vojtkova Růžového pantera, ví, o čem mluvím.

afrodisiakum
Ukázalo se, že tanec táhne – takže není divu, že se už letos na jaře začne tančit i na Nově. Připravovaný pořad vychází z mexického formátu Bailando por un sueño (Tančeme pro svůj sen), ve kterém nemají hlavní roli celebrity, ale lidé „z ulice“. Vybraných deset účastníků absolvuje taneční trénink pod vedením profesionálního choreografa, jejich tanečním partnerem ale bude celebrita, která by jim měla pomoci získat sympatie poroty i diváků. Hlavní motivací pro soutěžící ovšem není získání titulu Královny/krále tanečního parketu, ale splnění přání – jde tedy o jakousi kombinaci StarDance a Udělám cokoliv. V zahraničních verzích šlo často o dojemné příběhy, jeden výherce si kupříkladu přál zařídit drahou operaci pro nemocnou matku, jiný chtěl, aby televize zaplatila studium jednomu z jeho jedenácti sourozenců. Není pochyb o tom, že atraktivita a „slzodojnost“ přání soutěžících bude jedním z hlavních kritérií jejich výběru a že zažijeme mnoho velkých emocí v přímém přenosu...

Schéma soutěže bude podobné jako u StarDance, ale zpestřené několika novými prvky. Každý týden se páry v přímém přenosu představí ve dvou tanečních vystoupeních. Čtyřčlenná porota jejich výkon ohodnotí známkou od 1 do 10; jeden porotce (který se na začátku přenosu určí losem) odevzdá v zalepené obálce své tajné hodnocení. Na konci večera se tato tajná známka zveřejní, a určí se tak konečné pořadí. Dva páry s nejmenším počtem bodů se následující týden spolu utkají v tanečním souboji. Po skončení tohoto Duelu mohou diváci posílat SMS hlasy svému oblíbenému páru (např. kvůli jeho srdceryvnému příběhu a snu, který chce splnit), pár s větším počtem diváckých hlasů zůstává dál ve hře. Kromě standardních a latinskoamerických tanců by mělo v Bailandu dojít i na disco a další netradiční styly.

Prakticky souběžně s TV Nova připravuje soutěž Bailando slovenská Markíza, kde by ji měl moderovat oblíbený Vilo Rozboril. O moderátorovi české verze zatím není rozhodnuto; šeptá se o Tereze Pergnerové, Nova ale dosud žádné jméno nepotvrdila. Přesně stanovené zatím není ani datum uvedení pořadu, půjde zřejmě o konec března nebo začátek dubna.

Show Bailando por un sueño byla kromě Mexika mimořádně úspěšná také v Argentině, Kolumbii a Rumunsku. Podle TV Nova to nejspíš bude to pravé i pro nás... Tak ji, prosím, nezklamte, a dívejte se a esemeskujte jako diví. Miluji tě, Rosauro. I já tě miluji, Luisi Mario, ale osud nám nepřeje. Víš, že je Jimena těhotná? Vidím, opět vidím! Všichni budeme mít svatbu najednou, a v bílém!

   
07.02.2007 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [7] saruz [*]

  tyhle pořady vůbec nesleduji

  superkarma: 0 18.12.2012, 10:01:06
 2. avatar
  [6] Meander [*]

  Viděla jsem slzodojnou upoutávku a když se mi uklidnil žaludek, slíbila jsem si, že neuvidím ani znělku.

  superkarma: 0 08.02.2007, 14:21:47
 3. avatar
  [5] Cinderela [*]

  Na soutěže tohoto typu neplýtvám ani časem,ani elektřinou .

  superkarma: 0 07.02.2007, 18:54:29
 4. avatar
  [4] Vivian [*]

  helip: pořád je asi dost lidí, který si hlavu rádi nechaj vymejt

  superkarma: 0 07.02.2007, 15:27:28
 5. [3] helip [*]

  No to se zase máme na co těšit, další "seriál vymývající hlavy". Nechápu, že se na to někdo může dívat.

  superkarma: 0 07.02.2007, 15:22:33
 6. [1] gentiana [*]

  Bailando por LA tv nova. Co neumím, to si nechám poradit, milé děti:D Možná jsem se měla přohlásit a vytancovat kočičímu útulku útulný baráček a nějaký kapitál na financování. Kolegyně má zkušenosti, já bych z historek typu kotěcí epidemie - osr.... všecko kolem, denně pohřeb udělala něco, nad čím by kámen ustrnul, to by bylo.
  Nechcete někdo kočku?

  superkarma: 0 07.02.2007, 12:18:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme