Vztahy

Bacha! To je ta čarodějnice!!!

 

Bydlíme s manželem a dětmi u manželova otce. Tak mám snahu mu opravdu  pomáhat, abych tak nějak vyrovnala to, že bydlíme v jeho domě. Někdy to  dělám opravdu s vypětím všech sil, páč nejradši bych bydlela se svou  rodinou sama, navíc tchán alkoholik, ale z finančních důvodů si to však nemůžeme dovolit, tak se snažím.


Ale asi před měsícem mi opravdu ruply nervy, a to tak, že pak tchán chodil kolem mě jak Mílius, jen se usmíval, a posléze jsem se dověděla, že se mě začal bát :-)

Ale hezky vám to řeknu postupně.


Tchán má ukrutně velké pozemky a skutečně o ně moc nedbá, což mě hrozně štve - no uznejte, kolem baráku je veliká zahrada se sadem, ale protože se seká dvakrát ročně, je pro mě s dětmi prakticky nepoužitelná.

Manžel to ví a tak, abychom dědečka s mými nároky absolutně neprudili, tak se jal sekat hned, jakmile to začalo odrůstat. Když měl kus posekaný, tak co mě, krávu, nenapadlo, půjdu mu pomoct a budu hrabat. Tak jsem vzala děti, dala jsem je na oplocený plácek (jediná rovina ne celé zahradě, kterou manžel udělal a oplotil pro děti, protože zahrada samozřejmě není ani oplocená, protože tchán nechce) a šla hrabat.

A když mám zhruba polovinu shrabanou, přihrne si to tchán a ptá se mě, na co jako potřebuju trávu, že hrabu? Tak jsem mu řekla, že na nic, že se dá nejspíš na kompost, aby ta posekaná zahrada byla pěkná.

Jsem si naivně myslela, že se to tak běžně dělá, že co se poseká, to se taky shrabe. Tak se otočil a odešel. Pak na mě koukal z okna švagr a volal na mě, na co mám hrábě, tak jsem mu pohotově odpověděla, že na hrabání.

Pak jsem šla za tchánem a švagrem a ptala jsem se jich,  proč se mě tak blbě ptali, a ti ptáci mi řekli, že oni to nikdy nehrabali, že to tam nechali na zetlení. A to mi řeknou, když to mám skoro hotové. To mi to do pr**** nemohli říct dřív?

A do toho přišel manžel, který sekal kolem výše zmíněného plácku, na kterém byly zavřené děti, jestli mi jako nevadí, že Drago (rok a půl starý syn) někam šel. No to jsem na něj koukala, jak na 
vola.

Do háje! - tak snad je jeho otec ,a když ho vidí v tomhle věku utíkat, tak snad každej normální chlap by to dítě chytnul, a on se jen kouká, že mu dítě mizí a je v klidu.


No to mi neměl dělat, já chytla syna, šla s ním domů, a když tatínek přišel, tak jsem bouchla jak atomovka a řvala jsem tak, aby mě slyšeli i ty kreténi dole. Že se jim na to všechno můžu vy***, že mám dost práce i jen s těma svýma raubířema a že je sice děsně krásný mít pozemky velký jak celá vesnice, ale když se o to pan majitel nezvládne postarat, tak že je to vážně na hov**. A že tu už v životě nic dělat nebudu, jen si hledět svých dětí, aby se jim na té zasr*** zahradě nic nestalo, a odešla a flákla dveřma.

No od té doby se stala taková věc, že dětičky nějakým způsobem utrhly prkno na palandě, tak jsem ho opřela na chodbě, že ho jako později odnesu na půdu. No nějak jsem to nestihla,  a když se vrátil tchán z práce, tak za mnou přišel, co s tím prknem, tak jsem mu řekla, že ho třeba spálíme nebo něco, a on hned, že ne, že ho schová, a když odešel, tak jsem se ptala manžela, proč se mě vůbec ptal, a ten mi sdělil, že od toho výstupu má dědeček se švagrem ze mě strach :-)

Tak si teď na mě, na čarodějnici, dávaj bacha :-))))Kristule

 

 


 

Milá Kristule, díky za pěkný příběh ;o) Kdo ví, možná už nyní budeš mít jen klídek a pohodu ;o)
Držím ti palečky!

 

   
09.09.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [20] tanecnice [*]

  superkarma: 0 11.09.2005, 22:49:58
 2. avatar
  [18] Suzanne [*]

  ama: tak už jsi to napsala - já jsem si to přečetla pozdě.
  Kristule: Za sebe můžu jen říct, že důvody nedůvody, já bych prostě v baráku s žádným tchánem nebydlela. Vždycky bych si to uměla zařídit jinak

  superkarma: 0 10.09.2005, 01:55:46
 3. avatar
  [17] Suzanne [*]

  Mahara: sorry, ale prodat seno je fakt docela umění. Možná je to jinde jiné, ale většinou o něj nikdo nestojí

  superkarma: 0 10.09.2005, 01:52:44
 4. avatar
  [15] ama [*]

  Mahara: Odkud jsi? To by se mi možná vyplatilo i poštovné. Jsem z Jižní Moravy. A o seno tu fakt zájem není. Kdo má králíky a dobytek, má většinou i velkou zahradu. Když tak si poseče meze. Ale i tady na vesnici se hospodářství pomalu ruší.

  superkarma: 0 09.09.2005, 22:39:46
 5. avatar
  [13] ama [*]

  Kristule, plně tě chápu. Něco podobného mám doma. bydlíme s babičkou a tetou, která je před důchodem. Mají hektarovou zahradu, o kterou se ovšem stará manžel. Taky se původně kosila 2x ročně a seno po usušení pálilo. Manžel tam strávil vždycky dva víkendy. Až jsem začala ne nadávat, ale řvát, že taková zahrada je na dvě věci, koupil pořádnou sekačku. Sice to šlo z našich peněz, ale jednou za 14 dní to projede a máme trávníček jak golfové hřiště. A na sbírání jablek, na které by se předtím každý vyprd... si něco našetříme, takže se ta investice snad v přístím desetiletí vrátí.
  Ono občas je potřeba bouchnout. Tobě se uleví a ostatním snad dojde, že něco není v pořádku. V některých případech je to účinnější než půl roku přesvědčovat.

  superkarma: 0 09.09.2005, 20:56:04
 6. avatar
  [12] ama [*]

  Mahara: Kdo dneska koupí seno? U nás se vykupovalo jeden čas. Ale musela jsi ho pokosit, usušit, shrabat, naložit a odvézt. Pak ti stejně něco postrhávali za bodláky a já nevím co ještě a pomalu aby jsi jim doplácela. Asi to moc výdělečné nebylo, když se na to postupně všichni vykašlali.

  superkarma: 0 09.09.2005, 20:19:11
 7. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Nevyplatila by se na obrovskou zahradu třeba sekačka?

  superkarma: 0 09.09.2005, 15:37:54
 8. avatar
  [7] Žábina [*]

  Pavla_b: opět mi nezbývá než s tebou souhlasit

  superkarma: 0 09.09.2005, 13:46:36
 9. [6] Pavla_b [*]

  Trochu nechápu zvyky v rodině..dvakrát ročně sekat zahradu je celkem normální (zvlášť pokud se suší seno),ale pokud to posekají a nechají ležet , tak je 2x trochu málo.
  Pokud autorka chtěla na zahradu chodit s dětma, tak by to stejně musela shrabat..nedovedu si představit,jak tam šmatlají ve vrstvě hnijící trávy .Takže jsem to rozčílení ohledně sekání a hrabání nějak nepochopila...Asi to jen mělo dokreslit soužití rodiny v jednom domě...

  superkarma: 0 09.09.2005, 13:36:38
 10. avatar
  [5] Mici [*]

  JanaVi: mi se to teda zmatené nezdá...
  Kristule - dobře jsi jim to natřela, asertivita - neasertivita!

  superkarma: 0 09.09.2005, 13:24:53
 11. avatar
  [4] Lenika [*]

  Stua:

  superkarma: 0 09.09.2005, 12:46:48
 12. [3] Stua [*]

  Tímhle agresivním způsobem komunikace ničeho nedosáhne.Existuje něco jako asertivní způsob chování a tomu by se měla naučit.Kdyby na mně někdo takhle sprostě ječel, budu v opozici, i když bude mít stokrát pravdu.

  superkarma: 0 09.09.2005, 11:18:39
 13. avatar
  [2] JanaVi [*]

  To je zase zmatek . Pisatelka asi neměla nikdy ve škole předmět s názvem "sloh".
  Popisovat, jak posekala a shrabala zahradu . Kdyby bydlela sama, tak to bude taky dělat. Asi jsem to fakt nepochopila

  superkarma: 0 09.09.2005, 11:08:12
 14. avatar
  [1] Zuzča [*]

  já bych jejich strachu využila a donutila je starat o pozemek

  superkarma: 0 09.09.2005, 10:30:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme