Bydlíme s manželem a dětmi u manželova otce. Tak mám snahu mu opravdu  pomáhat, abych tak nějak vyrovnala to, že bydlíme v jeho domě. Někdy to  dělám opravdu s vypětím všech sil, páč nejradši bych bydlela se svou  rodinou sama, navíc tchán alkoholik, ale z finančních důvodů si to však nemůžeme dovolit, tak se snažím.


Ale asi před měsícem mi opravdu ruply nervy, a to tak, že pak tchán chodil kolem mě jak Mílius, jen se usmíval, a posléze jsem se dověděla, že se mě začal bát :-)

Ale hezky vám to řeknu postupně.


Tchán má ukrutně velké pozemky a skutečně o ně moc nedbá, což mě hrozně štve - no uznejte, kolem baráku je veliká zahrada se sadem, ale protože se seká dvakrát ročně, je pro mě s dětmi prakticky nepoužitelná.

Manžel to ví a tak, abychom dědečka s mými nároky absolutně neprudili, tak se jal sekat hned, jakmile to začalo odrůstat. Když měl kus posekaný, tak co mě, krávu, nenapadlo, půjdu mu pomoct a budu hrabat. Tak jsem vzala děti, dala jsem je na oplocený plácek (jediná rovina ne celé zahradě, kterou manžel udělal a oplotil pro děti, protože zahrada samozřejmě není ani oplocená, protože tchán nechce) a šla hrabat.

A když mám zhruba polovinu shrabanou, přihrne si to tchán a ptá se mě, na co jako potřebuju trávu, že hrabu? Tak jsem mu řekla, že na nic, že se dá nejspíš na kompost, aby ta posekaná zahrada byla pěkná.

Jsem si naivně myslela, že se to tak běžně dělá, že co se poseká, to se taky shrabe. Tak se otočil a odešel. Pak na mě koukal z okna švagr a volal na mě, na co mám hrábě, tak jsem mu pohotově odpověděla, že na hrabání.

Pak jsem šla za tchánem a švagrem a ptala jsem se jich,  proč se mě tak blbě ptali, a ti ptáci mi řekli, že oni to nikdy nehrabali, že to tam nechali na zetlení. A to mi řeknou, když to mám skoro hotové. To mi to do pr**** nemohli říct dřív?

A do toho přišel manžel, který sekal kolem výše zmíněného plácku, na kterém byly zavřené děti, jestli mi jako nevadí, že Drago (rok a půl starý syn) někam šel. No to jsem na něj koukala, jak na 
vola.

Do háje! - tak snad je jeho otec ,a když ho vidí v tomhle věku utíkat, tak snad každej normální chlap by to dítě chytnul, a on se jen kouká, že mu dítě mizí a je v klidu.


No to mi neměl dělat, já chytla syna, šla s ním domů, a když tatínek přišel, tak jsem bouchla jak atomovka a řvala jsem tak, aby mě slyšeli i ty kreténi dole. Že se jim na to všechno můžu vy***, že mám dost práce i jen s těma svýma raubířema a že je sice děsně krásný mít pozemky velký jak celá vesnice, ale když se o to pan majitel nezvládne postarat, tak že je to vážně na hov**. A že tu už v životě nic dělat nebudu, jen si hledět svých dětí, aby se jim na té zasr*** zahradě nic nestalo, a odešla a flákla dveřma.

No od té doby se stala taková věc, že dětičky nějakým způsobem utrhly prkno na palandě, tak jsem ho opřela na chodbě, že ho jako později odnesu na půdu. No nějak jsem to nestihla,  a když se vrátil tchán z práce, tak za mnou přišel, co s tím prknem, tak jsem mu řekla, že ho třeba spálíme nebo něco, a on hned, že ne, že ho schová, a když odešel, tak jsem se ptala manžela, proč se mě vůbec ptal, a ten mi sdělil, že od toho výstupu má dědeček se švagrem ze mě strach :-)

Tak si teď na mě, na čarodějnici, dávaj bacha :-))))Kristule

 

 


 

Milá Kristule, díky za pěkný příběh ;o) Kdo ví, možná už nyní budeš mít jen klídek a pohodu ;o)
Držím ti palečky!

 

Reklama