Milá redakce,

 

nevím, jak to popsat, ale musím zhnuseně konstatovat, že přesto, že v dnešní době, kdy jsou na každém rohu drogerie a internetové obchody, kde si příslušnou pomůcku k dodržování těchto zásad můžeme koupit, jaksi někteří lidé zapomínají na základní hygienické návyky. Ty jdou potažmo ruku v ruce se společenskými návyky a ohleduplností :-).

 

Neznají je, nebo na ně kašlou?

Opravdu nechápu, jak manažer na vysoké pozici, s příslušně vysokým sebevědomím, může zapomenout na to, že má uši, které se čas od času musí čistit. Nejlepší na tom je fakt, že se jedná o manažera z PR oddělení, na kterého, když se kouknete, tak se vám zvedne žaludek – protože zevní zvukovod má pokryt vrstvou zaschlého mazu. A já s takovým člověkem musím čas od času jednat, je to totiž náš velevážený klient.

 

Pak mám úžasného kolegu, který si po vykonání příslušné potřeby, tedy i té velké, zapomene umýt ruce. Je mi nanic, když vím, že beru za stejné kliky, sahám na stejné věci... Myslíte, že naznačení pomáhá? Kdepak? Jen se to obrátí proti vám. Jak jsem totiž zjistila, jsem příliš úzkostná a hysterická – prima, jenže já mám jiné plány, než trávit čas na infekčním.

 

Nevím, zda to nazvat též hygienickým návykem, ale nesnáším ukusování ze stejného jídla, olizování stejné lžičky, lízání ze stejného kornoutu zmrzliny... A můžu říct, ještěže to nesnáším, jednou jsem díky tomu unikla salmonele, která přebývala ve vanilkové polevě u štrůdlu a které si každý, kdo seděl u stolu v jídelně, uďobl.

 

„Miluji“ své bližní

„Miluji“ dopravní prostředky, potažmo lidi, kteří, postrádajíce kapesník, utřou nudli do ruky a tou se pak chytnou tyče. A pak taky „miluji“ svého synovce, který si prozkoumá prstem horní cesty dýchací a poté si jde vzít bábovku... samozřejmě si nezapomene bábovku při krájení přidržovat, aby mu z podnosu neutíkala...

 

Jak to do nich natlouct

Nepřipadám si nesoudná, mám 2 děti a již od mala jsem je vedla k základním hygienickým návykům, tedy návykům, které jsou lehce zapamatovatelné a které uvádíme v život každý den několikrát. Tak mi řekněte, kde je chyba? To jsou některé mámy mimo, nebo to je protest dětí, přetrvávající do dospělosti, vůči požadavkům rodičů?

 

A taky bych ještě potřebovala radu, jak někoho přimět k tomu, aby tato pravidla zachovával a neustále se neschovával za výmluvy typu: mám ekzém... to chceš, abych měla ještě sušší kůži... no, ty jsi ale hysterická...

 

Vanda

Reklama