Zdraví

Bábovka s nudlí


Milá redakce,

 

nevím, jak to popsat, ale musím zhnuseně konstatovat, že přesto, že v dnešní době, kdy jsou na každém rohu drogerie a internetové obchody, kde si příslušnou pomůcku k dodržování těchto zásad můžeme koupit, jaksi někteří lidé zapomínají na základní hygienické návyky. Ty jdou potažmo ruku v ruce se společenskými návyky a ohleduplností :-).

 

Neznají je, nebo na ně kašlou?

Opravdu nechápu, jak manažer na vysoké pozici, s příslušně vysokým sebevědomím, může zapomenout na to, že má uši, které se čas od času musí čistit. Nejlepší na tom je fakt, že se jedná o manažera z PR oddělení, na kterého, když se kouknete, tak se vám zvedne žaludek – protože zevní zvukovod má pokryt vrstvou zaschlého mazu. A já s takovým člověkem musím čas od času jednat, je to totiž náš velevážený klient.

 

Pak mám úžasného kolegu, který si po vykonání příslušné potřeby, tedy i té velké, zapomene umýt ruce. Je mi nanic, když vím, že beru za stejné kliky, sahám na stejné věci... Myslíte, že naznačení pomáhá? Kdepak? Jen se to obrátí proti vám. Jak jsem totiž zjistila, jsem příliš úzkostná a hysterická – prima, jenže já mám jiné plány, než trávit čas na infekčním.

 

Nevím, zda to nazvat též hygienickým návykem, ale nesnáším ukusování ze stejného jídla, olizování stejné lžičky, lízání ze stejného kornoutu zmrzliny... A můžu říct, ještěže to nesnáším, jednou jsem díky tomu unikla salmonele, která přebývala ve vanilkové polevě u štrůdlu a které si každý, kdo seděl u stolu v jídelně, uďobl.

 

„Miluji“ své bližní

„Miluji“ dopravní prostředky, potažmo lidi, kteří, postrádajíce kapesník, utřou nudli do ruky a tou se pak chytnou tyče. A pak taky „miluji“ svého synovce, který si prozkoumá prstem horní cesty dýchací a poté si jde vzít bábovku... samozřejmě si nezapomene bábovku při krájení přidržovat, aby mu z podnosu neutíkala...

 

Jak to do nich natlouct

Nepřipadám si nesoudná, mám 2 děti a již od mala jsem je vedla k základním hygienickým návykům, tedy návykům, které jsou lehce zapamatovatelné a které uvádíme v život každý den několikrát. Tak mi řekněte, kde je chyba? To jsou některé mámy mimo, nebo to je protest dětí, přetrvávající do dospělosti, vůči požadavkům rodičů?

 

A taky bych ještě potřebovala radu, jak někoho přimět k tomu, aby tato pravidla zachovával a neustále se neschovával za výmluvy typu: mám ekzém... to chceš, abych měla ještě sušší kůži... no, ty jsi ale hysterická...

 

Vanda

   
09.02.2006 - Zdraví - autor: Tereza

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [68] Conny [*]

  Ona s tím kolegou hodí na záchod, že ví, že si nemyje ruce?

  superkarma: 0 23.02.2006, 15:45:50
 2. avatar
  [67] Meander [*]

  Tobbi: Nepůjčujeme si kartáčky na zuby, přestože si vyměňujeme sekrety jako o závod. Jsme taky směšní?

  superkarma: 0 13.02.2006, 08:59:26
 3. [66] Tobbi [*]

  Mě dostávají lidi, kteří kašlou a nemají tolik slušnosti, aby si dali ruku před pusu. Jako by soutěžili o nejdál doflusnutého bacila. Sělají to zejména starší spoluobčané v dopravních prostředcích

  Ovšem lidé, kteří si odmítají kousnout od partnera a přitom si běžně vyměňují sliny a sperma (resp. poševní sekret) jsou směšní.

  superkarma: 0 12.02.2006, 22:07:01
 4. avatar
  [65] paviocko [*]

  w4ceva: my tohle "hráli" ve skautu, ale na druhou stranu, zastávám názor, že se děti nesmí vychovávat jak skleníkové květinky a trochu slin od spolužáků jim neuškodí.

  Úplně nejvíc mě fascinovalo, když teta říkala, že nesmí vzít vnoučátko do les, protože by tam, dle maminky mohl chytit klíště. To mi fakt přijde padlý na hlavu....., ale to už sem nepatří.

  superkarma: 0 10.02.2006, 13:21:17
 5. avatar
  [63] paviocko [*]

  w4ceva: na hamouna se hraje tak, že se vezme třeba rajče, jablko nebo rohlík a nechává se kolovat. Kdo sní poslední sousto je hamoun.... takže pak už koluje takovej kousíče....
  No a taky žiju a nikdy jsem neměla žloutenku, mononukleozu ani jinou infekční nemoc přenášející se slinama :o))))))

  superkarma: 0 10.02.2006, 13:11:47
 6. avatar
  [61] tomáš [*]

  bléééé bléééé
  Pre-historka od bývalé kolegyně z práce: měli kdysi v kanclu babu, která učurávala a dávala si do gatěk "hadérky". Ty si pak na WC přemáchla a nosila si je sušit na radiátory do společné kanceláře. Osazenstvo hnusem šílelo - ale byla to šéfová!!!
  A moje historka nedavno z lékárny: stojíme ve frontě, a chlápek přede mnou je na řadě, a něco potichu huhňá. Lékarnice žádá opakovat - a on "potřebuju něco na svrab". Tak jsem si rovnou kus odstoupila, a bylo mi dost šoufl! :-)

  superkarma: 0 10.02.2006, 10:26:23
 7. avatar
  [60] Linde [*]

  pěknej hnus jsou lidi v supermarketech. Jdou z WC, kolikrát vidím, že jde "dáma" z WC, já si umývám ruce, ona neumývá a sejdeme se za pár okamžiků u pečiva a ona ještě chmatá rukou na rohlíky, které jsou ty nejměkčí
  To bych vraždila a znechuceně od pečiva odcházím. Že jim to prostě není blbý. Ty kliky od WC jsou potom přece také plné nechutných bacilů od těch, co je jim zatěžko umýt se.

  superkarma: 0 10.02.2006, 06:20:23
 8. avatar
  [59] Vivian [*]

  Nyotaimori: masáž srdce brzy vyčerpá, je to makačka... ty dva se musej střídat

  superkarma: 0 09.02.2006, 21:30:16
 9. avatar
  [57] Vivian [*]

  fialinka: všechny ty 'meze' máme jen v hlavě

  superkarma: 0 09.02.2006, 18:46:11
 10. avatar
  [56] fialinka [*]

  Nic se nemá přehánět, je potřeba přijít do kontaktu s bacily a nějak tu imunitu posílit, ne? ALe všechno má své meze...

  superkarma: 0 09.02.2006, 17:44:08
 11. avatar
  [55] paviocko [*]

  Myslím, že to s tím společným kousáním do svačiny trochu přeháníte. Nikdy jste v dětství neochutnávaly svačinu od spolužáků? Mě to přijde normální a svačiny a vodu si s kamarády posíláme pořád. Člověk nesmí být taková citlivka. Mimochodem, znáte hru na hamouna???????

  superkarma: 0 09.02.2006, 16:03:37
 12. avatar
  [54] femme.fatale [*]

  Je pravda, že základní hygienické návyky by měly být vlastní každému, ale odtud potud Moje kamarádka studovala zdravku a zanechalo to na ní neblahé následky...že nechtěla, aby si od ní někdo kousnul, nebo sa napil..to beru. Ale ona se jednu dobu odmítlala dotknout čehokoli venku...držátka v tramvaji, kliky u dveří, kohoutku u umyvadla. Pokud byl někdo na dosah, musel to dělat za ni a když nebyl nikdo, dveře si otevřela loktem, na něco sahala jedním prstem pečlivě zabaleným do rukávu.. Když jsme byly v létě na festivalu, tak pod podiem bylo místo na stání, ale ona tam nemohla, protože bylo po dešti a sem tam bylo na tom betonu ještě vlhko. Na lavičku si taky nesedla, musela si pod sebe nejprve něco položit. Myslím, že když je opatrnosti moc, může to akorám uškodit. Já si myslím, že základní návyka mám. Taky mi vadí, když vidím, že si někdo po WC neumyje ruce atp. Ale třeba to ukusování a pití z jedné lahve mi přijde "normální"

  superkarma: 0 09.02.2006, 15:59:16
 13. avatar
  [53] Daruma [*]

  Tak z takových se mi taky zvedá kufr. Mám kolegu, který ještě nejspíš nepochopil funkci antiperspirantu, totálně otravuje ovzduší v celé kanceláři, a to už od samého rána. Když otevřu okno a pustím na něj pořádný průvan, tak si oblíkne tlustý svetr , že je mu zima . Nejhorší je přijít na to, jak to takovým lidem naznačit

  superkarma: 0 09.02.2006, 15:31:20
 14. avatar
  [51] Drahuška [*]

  Medvídě: neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

  superkarma: 0 09.02.2006, 15:14:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [49] Vivian [*]


  Mytí rukou po WC, čištění uší, smrkání do kapesníku, kašlání do kapesníku, to je samozřejmé (resp. mělo by být), ale fóbie z kousání do stejného jídla a pod. doprovázené kecy typu "nechci skončit na infekčním" považuju opravdu za hysterické... myslím, že spousta lidí je přehnaně štítivých, jako nějaké skleníkové křehotinky . A stejně jsou pořád na hrnci
  Co kdybyste museli dát třeba někomu z rodiny nebo v práci dýchání z úst do úst? Necháte ho chcípnout, abyste neskončily na infekčním?

  superkarma: 0 09.02.2006, 14:58:00
 2. avatar
  [48] RenataP [*]

  brodovka: že se v tom tak rejpám, ale co že to bylo v kabince po tý cigošce ?!?!?
  Těch doktorů mi je taky líto......brr

  Taky z toho, když někdo "zapíjí" jídlo, čili pije s plnou pusu z flašky a v tý flašce následně plavou kousky toho, co jí... Tohle vyplachování huby je k blití

  Sasa: to snad ani není o bakteriích, ale o tom, komu se z čeho zvedá kufr....

  superkarma: 0 09.02.2006, 14:15:14
 3. [45] Sasa [*]

  Tak nevím, jsem dřív na hřišti klidně pila z jedné flašky a klidně jsme se dali ochutnat ze svačin a žiju ve zdraví už 45 let.... Nepřehánět!

  superkarma: 0 09.02.2006, 13:46:31
 4. [44] Sasa [*]

  Vtipná: umýt mi hrnek na čaj Jarem, tak tě asi zabiju!

  superkarma: 0 09.02.2006, 13:44:57
 5. avatar
  [42] Sirikit [*]

  Podobné lidi je těžko odnaučit těmhle zlozvykům, někdy to, pravda, jde. Kdysi jsme měli v práce takového kolegu. K výčtu všech jeho zlozvyků patřilo i to, že s plnou pusou mluvil, a to i do telefonu a navíc strašně prskal. Celý stůl, jeho telefon i okolí bylo doslova poseto prskanci. Domluvili jsme se na něho a při jedné narozeninové oslavě, kdy oslavenec dostával od nás společně koupený dárek a na revanš přinesl něco na zub, jsme se všichni v jeho přítomnosti chovali jako on, tj. jako prasata. Přála bych vám vidět jeho udivený obličej. Vydržel to chvíli a pak se nás ptal, cože jako to má znamenat, jestli chceme, aby se snad poblil, nebo co? Tak jsme mu to pěkně naservírovali. Asi tak týden si dával pozor, potom pozvolna upadal zase do starých manýrů. Nový vedoucí, který k nám tehdy nastoupil, neměl vůbec, ale vůbec porozumění pro tyhle prasácké zvyky a tak byl milý kolega odejit. Kdo ví, kde teď prská, krká, atd. atd.

  superkarma: 0 09.02.2006, 13:36:49
 6. avatar
  [40] arjev [*]

  Odešla jsem z jednoho externího zaměstnání,protože majitel a šéf v jedné osobě neutále potahoval nudli pod nosem.
  Když jsem ho tak jednou pozorovala jak nudlička pomalu leze ven,práskla jsem prací a nefinitivně odešla.Vydržím hodně,ale všeho moc škodí.

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:41:56
 7. avatar
  [39] Myskdalen [*]

  Pití z flašky by mi snad tak nevadilo,ale nejím to,co uvaří jiní,transport v různých lahvích od okurek a krabičkách od Ramy mi doráží už vůbec.
  Když nevidím připravu,tak nemůžu,v restauraci mi to nevadí.
  Jak říkal můj děda,bůhví kdo se v tom piplá nebo spíš patlá.
  Nikdy jsem nepatřila k okousávačům cizích svačin,dej mi kouda,jak mívali,zejména ve škole,lidi ve zvyku.
  A jinak,jsou lidé,co klidně používají společně svůj kartáček na zuby,holky,co nezavírají záchod,protože si chtějí povídat,muži,co si neumí ne umýt ruce,ale utřít zadní část a pak mají nasr---o v trenýrkách,lepí holuby na zespoda na stůl a tak.
  Chuťovek je celá řada.

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:35:18
 8. avatar
  [38] JanaVi [*]

  Zajímalo by mě, jak autorka ví, jakou potřebu koná její kolega a že si potom neumyje ruce. Chodí tam s ním?

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:12:42
 9. avatar
  [36] Linde [*]

  článek jako bych psala já! Taky mně všichni nazývají hysterkou, protože odmítám pít z jedné flašky s půlkou podniku, nebo odmítám ochutnat "výborné domácí" klobásy, do kterých už kousali všichni kamarádi. Fujky, fujky.
  O olizování zmrzky psem by se toho taky dalo napsat. Dle mého je to nepřípustné i pro dospělého, ale nedávno byl v Natoč to příspěvek, jak olizovali jedno lízátko zároveň tak roční mimino a jezevčík. Ty rodiče jsou prasata, když něco takového natočí a pak ještě navíc pošlou do celorepublikového pořadu
  I v mém okolí jsou lidi, co jsou v létě v 30-ti stupňových vedrech celý týden v jednom tričku a jedněch ponožkách

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:28:39
 10. avatar
  [35] Maši [*]

  Medvídě: Tak to je vážně hnus...

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:08:40
 11. avatar
  [34] Medvídě [*]

  Nejhorší je když s takovým "člověkem" sdílíte kancelář Můj kolega, podotýkám, že vysokoškolsky vzdělaný člověk na poměrně významném postu, o základních hygienických návycích zřejmě nemá ani potuchy. Když má rýmu, tak to snad musí slyšet i v okolních kancelářích, jak posmrkuje (samozřejmě s následným polknutím ), neboť o důvod existence kapesníku mu do dneška zřejmě zůstal utajen. Krom toho si bezděky hrabe v nose a s požitkem si koulí kuličku, kterou pak vystřelí do prostoru. V případě, že je nervozní, tak si oškrabuje své, nevím jestli se to vzhledem k jeho věku dá tak nazvat, akné - a to nejen na obličeji, ale i na krku a na zádech, s následným transportech výsledku do úst. Zvedá se mi kufr jen ho vidím....

  superkarma: 0 09.02.2006, 10:59:55
 12. avatar
  [32] paviocko [*]

  Když si kolegyně v závodce stěžujou na špinavý příbory, tak říkám, že jsem očkovaná proti žloutence.... není to zas tak špatný :O) (teda to očkování).
  Jinak jsem docela dost čistotnej člověk, některý věci, co tu píšete jsou dooooost hnusný, ale přiznám na sebe, že jsme s přítelem, když jsme solu třeba trávili víkend, používali stejnej kartáček na zuby , ale teď už máme každej svůj.... Ale co mi přijde fakt hnusný, je nechat olizovat zmrzlinu od psa. No, on i pes v posteli je dost nehygienickej....

  superkarma: 0 09.02.2006, 10:41:28
 13. avatar
  [30] Maši [*]

  Mně úplně stačilo, když jsem byla s kolegyní na služební cestě a ta ráno vstala, neumyla se, nevyčistila zuby a zapálila si cigaretu...Když pak na mě promluvila, šla jsem

  superkarma: 0 09.02.2006, 10:34:30
 14. avatar
  [25] Alenka0010 [*]

  gerda: . Bejt počasí jako včera, tak už dávno vrhnu.

  superkarma: 0 09.02.2006, 10:00:40
 15. avatar
  [23] Knopper [*]

  Fuj, to jsou nechuťárny Kromě výše zmíněných hnusů mě dovede taky pěkně vytočit, když se edna bába u nás v kanclu češe, tak pak nechá ty vypadané vlasy v umyvadle a ještě odloží na poličku hřeben plný vlasů, tak z toho je mi fakt šoufl, nehledě na to, že za celé 3 roky, co tu dělá, si ani jednou ten hřeben neumyla.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:51:55
 16. avatar
  [22] Kremzina [*]

  Sasa:

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:52:18
 17. avatar
  [21] Kremzina [*]

  No je až legrační, když své kamarády a kamarádky, když jsou u nás na návštěvě žene umýt si ruce po WC. Opravdu ich dost tento návyk nemá, některé děti po sobě ani nesplachují . Nebo když příjdou z venku a ženu je se umát já nechápu, proč je po umytých rukou ručník jako
  Ale manžel pracovával v restauracích a vždycky říkal, že na WC dělají větší bordel ženský než chlapi. Ona by dámě asi upadla ruka, kdyby použila WC štětku, to je přece nehygienické, ale nechat po sobě pos.. záchod jí nevadí. A tohle opravdu dělají nejčastěji ty největší "dámy"

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:51:45
 18. [20] Sasa [*]

  To je jako ten vtip:
  Líbají se dva
  "Ty máš žvýkačku?"
  "Ne, rýmu...."

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:46:08
 19. avatar
  [17] Žábina [*]

  no co se holt nenaučí v dětství

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:34:05
 20. avatar
  [16] psycho [*]

  Toho naděláte, mockrát jsem pil z jednoho půllitru, z jedné flašky bůhví po kom, objednat si jedno jídlo a 4 příbory nebylo nic zvláštního, rozdělit se o polívku bylo také běžné, navíc na vojně jsem jedl jen lžící a tu jsem za celé 2 roky nemyl a nikdy se mi nic nestalo. Jsem zdravý. Jste samá hygiena a pak váš všechno skolí.
  P.S. I když!!! Když se zamyslím, tak přece jenom něco najdu. Nalíbám se s cizejma ženskejma, to je opravdu nehygienické a nechutné.

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:14:40
 21. avatar
  [15] whitekitten [*]

  fuj, jednu takovou špindírumáme v práci a ta si dokonce ohřívala polívku v konvici na kávu! Dodnes když si dělám kafe kontroluji konvici, bohužel nám ji nevyměnili a tak jsme ji podrobili pořádné očistné kúře, ale je mi z toho zle pořád. Otevřený záchod, zaprasená mikrovlnka a neprané a páchnoucí prádlo, do kterého se převléká v práci jsou proti tomu maličkosti. brrrr, je to hnus když člověk musí s takovými lidmi pracovat a sdílet s nimi jednu místnost.

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:13:23
 22. avatar
  [14] gerda [*]

  dneska je to tu samá chuť!

  superkarma: 0 09.02.2006, 08:07:05
 23. avatar
  [12] Kačena1 [*]

  Bridgetj: Dochází i na jiné věci, nejenom na slintání , záleží, kde líbám. Možná má kámoška slintačku nějak sterilně vyřešenou?

  superkarma: 0 09.02.2006, 07:43:39
 24. avatar
  [11] Gita [*]

  superkarma: 0 09.02.2006, 07:35:54
 25. avatar
  [8] Májík [*]

  Kačena1: souhlasím naprosto se vším, ještě přidávám,jsem v práci za exota,protože na jídlo používám svůj vlastní příbor donesený z domova a ne erární a nedej bože,když si ho někdo chce přivlastnit,že se s ním nají, nemá nárok,ale pak se mnou půlka firmy nemluví

  superkarma: 0 09.02.2006, 06:51:36
 26. avatar
  [7] Kačena1 [*]

  Bridgetj: Jo, to je opravdu jiný, od přítele ochutnávám ledacos a neva.

  superkarma: 0 09.02.2006, 06:50:15
 27. avatar
  [5] RenataP [*]

  Popravdě se mi po ránu z článku dost pěkně zvednul kufr !!!
  Jdu blejt !!!!
  MMCH - Vando, naprostý souhlas se vším !!!!! Přidám si svoji fóbii, rostla jsem z kůže, když kolegyně v práci v jedný ruce promočenej kapesník, v druhý lejstra na který jsem poté šahala já - a byly ulepený

  superkarma: 0 09.02.2006, 05:48:26
 28. avatar
  [4] Kačena1 [*]

  Souhlasím s článkem. Vždycky když chtěl někdo kousnout, dala jsem mu raději svoje jídlo celé. Ten pradávný rodinný zvyk - nevypouštěj vodu z vany, brácha si do ní vleze po Tobě , ještěže jsem vymyslela, že se budeme koupat od nejmladšího a to jsem byla já. Nesnáším kolovací flašku s chlastem . Nikdy jsem po dětech nedojídala, natož pak po cizích, jak bylo v naší kamarádské partě několika rodin zvykem .
  To jsem se po ránu krásně vyblinkla .

  superkarma: 0 09.02.2006, 05:26:12
 29. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Nevím, zda to nazvat též hygienickým návykem, ale nesnáším ukusování ze stejného jídla, olizování stejné lžičky, lízání ze stejného kornoutu zmrzliny... Ja taky ne. Takove to : dej mi kousnout.... Nekdo dava liznout zmrzku i psovi. Tak to uz snad ani nekomentuju.

  No - prasata.

  superkarma: 0 09.02.2006, 01:53:19
 30. avatar
  [1] Mici [*]

  superkarma: 0 09.02.2006, 00:21:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme