Dobrý den, posílám Vám svůj příspěvek k bylinkám

 

Babka kořenářka

Kašel, rýma, nachlazení – na tyhle nepříjemnosti si ordinuji především bylinky.

Na nachlazení mám oblíbenou čajovou směs, kterou si kupuji v lékárně. Hrnek horkého čaje pod peřinou je moje zbraň, jak „zatopit“ bacilům a virům. A tenhle čaj si kupuji i během roku, protože ten slabý lékořicový „ocásek“ při každém polknutí je prostě fajn.

Kašel zaháním úspěšně sobě i rodičům petrklíčem. Na jaře ho sama sbírám na horách, kam jezdíme na chalupu. V zimě, když mám v hrnku petrklíčový čaj a venku mrzne až praští, začínám se na to jaro těšit ještě víc.

Kromě bylinek jsem svůj život zasvětila čajům pravým, všude mám krabičky, pytlíčky, kalíšky...

Výsledkem je, že na mě rodiče pohlížejí jako na babku kořenářku, a to se značnou nedůvěrou – obzvláště pokud se je snažím přesvědčit, že tahle kytka jim uleví, když tíží nějaký lehčí neduh. Trvalo mi několik dní, než jsem oba rodiče přiměla požít petrklíčový čaj proti kašli poté, co si oba ráno stěžovali, že se nevyspali kvůli chrchlání, smrkání a kašlání toho druhého.

Věřte nebo ne, příští noc spali jako mimina. Ale než vypijí cokoliv, co jim s nejlepším úmyslem dám na vypití, nejprve to očichají, prozkoumají barvu a zeptají se, jestli jim po tom nic nebude.

No, někde to bylinky nemají lehké...

 

veselá_hruška


 Milá veselá hruška,

Vaše receptúry sú skvelé! Páči sa mi, že okrem byliniek sa venujete i čajom. Trošku mi to pripomína moju domácnosť. Tiež mám veľa všelijakých krabičiek, v ktorých odpočívajú sypané čaje. V poslednom období si pripravujem lipový čaj s pravým tatranským medom. Zistila som, že okremtoho, že zaháňa choroby, má relaxačné účinky a dobre sa mi po ňom spí :-)

Prajem veľa byliniek a prívržencov "babky korenárky"...

 

                                                                 A tu je naša dnešná téma:

Bylinky aneb průvodkyně naším životem

Pošlete nám recept a vyhrajte kosmetiku!
NEJ recept zařadíme do seriálu Bez koření není vaření!
Používáte je k léčbě nemocí?
Využíváte bylinky jako prostředek ke kráse?
Pěstujete bylinky, nebo je raději kupujete?
Pošlete nám něco o vás a bylinkách na adresu: redakce@zena.in.cz

 

Reklama