A teď tu máme příspěvek přímo od babičky! Čtenářka lalica má roční vnučku a hodně si ji užívá, je to znát z jejího vyprávění. Přečtěte si ho samy!

To je moc pěkné povídání, milá lalico. Užívejte si dál, ať vnučka pěkně roste. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce,

srdečně zdravím a trošku tu funkci babičky obrátím. Jsem babička velice čerstvá, i když o věku se to už tak přesně říct nedá. Ač máme všechny děti „přes 30“, dočkali jsme se vnučky až koncem loňského roku. Letos si poprvé Sárinka rozbalí dárečky pod stromečkem sama. Myslím si, že jsem babička velice tolerantní, i když mně některé „manýry“ mladých maminek dost vytáčí. Dcera si například zvykla obracet kočárek tak, aby dítko sice mělo rozhled, ale pro změnu já nevidím na něj. Může jej kousnout hmyz, může odskočit kamínek, nevidím, jestli už spí, jestli se usmívá... Nejsem sice IN, ale pokud hlídám, mám kočárek obrácený dítětem k sobě a basta.

babi

babi

Včera jsem Sárinku naučila, jak dělají hadi, syčela ještě u dcery v postýlce. Hrály jsme si na hady, já byla ten větší a kousavý a když jsem jí dostihla /a to je 12 měsíční rychlonožka/ pokousala jsem jí záda a krček. Učíme se poznávat zvířátka, umí přinést hračky podle názvu. Usíná s plyšovým Hurvínkem a miluje pohádky paní sovy. To je maňásek z Ikey, heboučký a něžný, vřele doporučuji všem, kteří máte robátka v tomto věku. My máme sovy dvě, jednu má Sárinka doma a druhou u nás. Zvláštní je, že pokud vnučka spí u nás, budí se jednou za noc, dcera k ní vstává i 5x. Možná já neslyším ta tichá vrnění a převalování, mně vybudí až hlasitější zvuky „nevole“. My babičky si většinou všímáme spousty detailů v chování v dovednostech až u svých vnuků . U svých vlastních dětí jsme řešily mnoho dalších faktorů, zaměstnání, více dětí v rodině apod.

babi

babi

Babičkovství si moc užívám, už mám připravený kostým Mikuláše a jelikož je relativní předpoklad, že se do něj nevejdu, bude Sárinku zpovídat dcera. Pytel z kousátky a knížkami už čeká ve spíži...

lalica

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiNapište mi, budu se těšit! Jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA. Hezký den!

babi

Reklama