.

Babička jezdí za každého počasí

Cestování

Babička jezdí za každého počasí

Milý Richarde i ostatní čtenářky,

řidičský průkaz vlastním už skoro 10 let, ale vlastní automobil nikoliv. Takže řídím, jen když mi ho půjčí táta nebo babička. Případně mě na různých akcích „zneužívají“ kamarádi, když se chtějí napít a nemá je kdo odvést domů :o))

Spousta chlapů by ženské za volantem nejraději neviděla, co si budeme vykládat. Můj budoucí tchán by své manželce nebo dceři v životě svého opečovávaného čtyřkolého mazlíčka nepůjčil ani za nic. Naštěstí můj táta takovej není, a tak mě učil řídit ještě dřív než učitel autoškoly.

Tenkrát to odneslo zadní světlo a můj taťka si z toho, kupodivu, nic nedělal a jen konstatoval, že se zlobit nebude, protože mi auto půjčil dobrovolně. Když jsem si udělala řidičák, hned mě poslal pro něco do krámu. Autem. Měla jsem rozklepaná kolena a dotaz, co dělat, jestli někde nabourám (ještě ke všemu byla zima a sníh). A můj táta jen odvětil: „Tak dojedeš domů autobusem!“ Dojela jsem autem a do dnešní doby naštěstí jezdím bez nehod.

Ale největší raritou v naší rodině je babička, která si řidičák dělala v téměř šedesáti letech. A svou oranžovou škodou 100MB už skoro 20 let brázdí silnice. Pravda je, že párkrát měla nějakou kolizi, ale babička vše řeší s naprostým klidem. A když autíčko někde na silnici vypoví službu, babička si k němu stoupne, mávne a vždy se najde někdo ochotný ji odtáhnout nebo vyzkoumat příčinu nepojízdnosti.

Nejhorší nehodu měla asi před 5 lety, kdy se čelně srazila s Liazkou, naštěstí ve velmi malé rychlosti, vyjížděla z vedlejší silnice a nepodívala se... ale její škodovka dokonce dojela 70 km domů, i když mírně pochroumaná.

Největší její kuriozitou asi bylo, když si urazila dveře u auta při couvaní z vrat. Prostě je zapomněla zavřít. Její automechanik jí namontoval dveře nové, ale bílé. Takovou ostudu by babička nepřežila, a tak vzala oranžovou barvu a štětec a dveře hezky přetřela.

paviocko


Babička je vidím čupr paní!:) To se vidí jen málokdy, ale znám pána, který v devadesáti dohlíží na chod synova nadnárodního koncernu a klidně na jeden zátah ujede 500 km. To je neskutečný ďábel a všichni ho také patřičně obdivují!:)

Napište nám i vy o svojí jízdě na sněhu! Redakce@zena-in.cz!

   
06.11.2006 - Zahraničí - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jupíí [*]

  Náhodou babička je schopná ženská,

  superkarma: 0 06.11.2006, 21:26:09
 2. avatar
  [8] Juana [*]

  paviocko: škodovku jsme už před lety darovali zadara, jenom abychom se jí zbavili a nemuseli na technickou.

  superkarma: 0 06.11.2006, 15:35:56
 3. avatar
  [7] paviocko [*]

  Žábina: taky se myslím, že by řidičák od určitýho věku lidem dávat neměli.... Babička už taky jezdí minimálně a teď už škodověnku chce prodat, protože by musela na technickou a to se jí nechce.

  superkarma: 0 06.11.2006, 15:29:29
 4. avatar
  [6] Žábina [*]

  paviocko: nemyslím to špatně, babička je určitě fajn ale jestli se nepodívá jednou - i když mezi poli - nepodívá se ani jindy při vyjíždění z vedlejší apod.
  já osobně si myslím že starým lidem auto do rukou nepatří

  superkarma: 0 06.11.2006, 15:21:46
 5. avatar
  [5] paviocko [*]

  Taky netvrdím, že je super řidička. No nepodívala se, bylo to na chalupě mezi poli....

  superkarma: 0 06.11.2006, 13:30:59
 6. avatar
  [3] tyrkys [*]

  nevím, ale zase taková super řidička asi nebude, když se nedívá při vyjíždění z vedlejší .
  http://www.novinky.cz/krimi/duchodce-smetl-autem-z-chodniku-tri-skolacky_100397_cn47m.html

  superkarma: 0 06.11.2006, 13:26:48
 7. avatar
  [1] Janecka [*]

  Perfektní babička, gratuluji , pěkně jsem se zasmála

  superkarma: 0 06.11.2006, 13:10:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme