Sněhové cukrovinky
Ušleháme ze dvou bílků tuhý sníh, do toho vmícháme 16 dkg přesátého práškového cukru, méně než s půle citronu ostrouhané kůry, asi 2 kávové lžičky citronové šťávy a třeme vše asi 1 hodinu. Posléze přidáme 4 dkg rozsekaných loupaných mandlí a na plech voskem potřený, klademe pomocí kávové lžičky a okrouhlého nože, po případě pomocí trubičky s velkou otevřenou hvězdičkou, malé kulaté nebo hvězdicovité kousky.

 

Feniklové obloučky
14 dkg přesáté cukrové moučky, 14 dkg mouky, špetku hrubě tlučeného feniklu, trochu strouhané citronové kůry spojíme na vále s 1 velkým vejcem. Trochu těsto propracujeme a na pomoučeném vále rozválíme. Válečkem příliš netlačme, válejme jen lehce, protože se těsto snadno na vál lepí. Na tenko rozválenou placku rozkrájíme nyní na malé obdélné kousky v rozměru asi 10 x 5 cm, potřeme je rozkloktaným vejcem, posypeme sekanými mandlemi a na hrubo utlučeným cukrem. Zahřátou obloučkovou formu potřeme dobře žlutým včelím voskem a pak klademe kousky pomocí okrouhlého nože na formu, nechávající malé mezery mezi jednotlivými kousky, aby se nespekly. Trouba nechť je dobře vyhřátá, ale neprudká. Snadno by se pečivo spálilo. Barva obloučků budiž růžová. Obloučky jsou levné, vydatné a chutné. Lepší jsou za několik dní po upečení, když maličko zvlhnou.

 

Čokoládové věnečky k čaji
Na misku oddělíme pečlivě 2 bílky, přidáme ne celou kávovou lžičku citronové šťávy a 14 dkg přesáté cukrové moučky a třeme asi ¾ hodiny. Pak přimícháme 7 dkg strouhané čokolády a na voskovaný plech hvězdicovitou trubičkou prstem vytlačujeme věnečky, které sušíme přes hodinu v teplé (nikoliv horké) troubě. Toto těsto  můžeme ještě zpracovati takto: Na vále, dobře jemnou cukrovou moučkou posypaném je zcela lehce a opatrně, ne příliš tence, vyválíme a malým, plechovým kroužkem vykrajujeme věnečky. Střed pak vypícháme kroužkem asi jako náprstek velkým. Kulatým, širokým nožem pak věnečky přeneseme na voskovaný plech. Tyto věnečky se po usušení zdobí bílým sněhem pomocí kornoutu a trubičky s otvorem velmi malým. Po upečení nechme je 2 – 3 dni v místnosti, kde by poněkud zvlhly. Budou pak chutnější.

 

Náprstkové koláčky
21 dkg mouky, 14 dkg másla, 7 dkg cukru, trochu citronové kůry, 2 – 3 žloutky. Vypracujeme, tvoříme malé kuličky, klademe na plech vodou vylitý, do každé kuličky ťukneme prstem, až se udělá malá jamka. Pečeme v přiměřené troubě do zlatova, studené plníme do jamek ryvízovou zavařeninou.

 

Oříškové věnečky
28 dkg strouhaných oříšků, 28 dkg cukru, 1/3 lusku vanilky roztlučené, 1 žloutek. To vše se promíchá na míse a přidá k tomu ze 3 bílků sníh hodně tuhý. Ještě se vše dobře promíchá a kornoutem s hvězdicovou násadou vytlačují se věnečky neb rohlíčky.

 

Krouzličky
Co 5 vajec váží, tolik mouky; 30 dkg práškového cukru, trochu skořice, citronové kůry, oněch 5 vajec, dobře promíchati. Na plech, pomazaný voskem lijeme lžící pásky, posypeme řídce fenyklem; dáme do dobře vytopené trouby péci. Když začínají růžovět, sejmeme je nožem, horké natáčíme na vařečku. Svinuté klademe na misku.


Tyhle a další recepty můžete vyzkoušet díky pilné práci čtenářky kominice, která pro vás našla prastarou kuchařku ještě po babičce (a možná ještě starší). Za ochotu posíláme kominici 1500 bodů do VVS.

Reklama