Bulvár

Babičce se bolístkářství nevyplatilo

Hypochondrem byla manželova babička. Bohužel na svou hypochondrii jednou doplatila.

Kromě cukrovky byla babička zdravá jako řípa, tak to alespoň dokazovala veškerá vyšetření, na kterých byla. Babička ale ovšem byla opačného názoru.

Co chvíli nám volali z nemocnice, že zrovna přijali naší babičku. Tuhle se jí udělalo nevolno u zubaře, tuhle v hypermarketu zrovna, když se chystala platit. Lítali jsme s ní po všech čertech, aby nám konečně řekli příčinu babiččiných nevolností. Při jedné návštěvě obvodní lékařky nám tato lékařka doporučila psát deník nevolností, musíme zjistit periodicitu, četnost nevolností za měsíc a příznaky, které předchází babiččiným nevolnostem často končících mdlobami. Po vedení deníku jsme zjistili jednu záhadnou věc. Babičce se dělalo zle vždy týden před důchodem a ve výplatní termín už byla v pohodě a propuštěná z nemocnice domů. Po skoro půl roce vedení deníku jsme babičku na tyto souvislosti upozornili. V té době ještě nebyly poplatky za pobyt v nemocnici, ptali jsme se jí, zda je to nějaký způsob šetření a že to od ní není hezké. Babička se čertila, měla nám za zlé, že jsme jak ti doktoři a nevěříme jí. Nevolnosti se jí už nedělaly, do nemocnice se nenechala odvážet, ale přišla na jiný způsob šetření.

Volala, že je jí hrozně zle, má chřipku, otoky nohou, horečku a já nevím, co ještě, a doma nic nemá, tak jestli by někdo z nás nebyl tak hodný a nešel jí nakoupit. Napsala seznam všeho, co zrovna nutně potřebuje. Po donesení nákupu, který se sotva vešel do pěti igelitek, nám sdělila, že ale nemá peníze, ale nám to určitě nevadí. Dá nám je někdy příště.

Když se nedovolala nikoho z příbuzenstva, šla za sousedkami s tím, že až se rodinný příslušníci ozvou, určitě to sousedkám zaplatíme. Zaplatili jsme, co jiného zbývalo...

Jednou se však babičce skutečně udělalo špatně. Volala sousedkám, tchánovci byli na dovolené, já byla na procházce a telefon nechala doma, manžel na pracovní poradě. Sousedky se na ni tentokrát vybodly. Myslely si, že zas po nich bude naše babi něco chtít. Odpoledne přijela policie, jestli bychom mohli přijet identifikovat tělo. Teprve pak jsem si všimla zmeškaného hovoru. Bylo mi zle. Zlobila jsem se na celý svět, hlavně na sebe. Sousedky se mi moc omlouvaly a měly obrovské výčitky svědomí. Nezlobila jsem se na ně, nemohly za to. Prostě tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Vladka006

 


Posílejte mi dnes (středa 4. listopadu 2009) na e-mail redakce@zena-in.cz své zábavné historky o hypochondrech. Zajímavé uveřejníme a tu nejzábavnější odměníme malým dárkem! Více viz novinka: Natočili mi EKG - infarkt to nebyl...

Hrajte dnes soutěž: Vyřešte kvíz!

   
04.11.2009 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [9] enka1 [*]

  Sml59k výhře.

  superkarma: 0 04.11.2009, 16:36:39
 2. avatar
  [8] Mamata [*]

  Vladko006, bez výčitek, něco podobného nám babka dělá, co děda zemřel, z důvodu nízké pozornosti již 7 let. Toho času leží bez příčiny na LDNce a už i doktoři se smějí, ptž když tam není o víkendu ta její doktorka, vždycky ze stesku na babku něco přijde. 

  superkarma: 0 04.11.2009, 15:03:52
 3. [7] Bébina [*]

  To znam. Pritel ma babicku, co si porad vymysli. Nejspis je to druh zabavy, aby se mela o cem s druhymi bavit. Kdyz se ji rekonstruovala kuchyn, nemusela vubec na nic sahnout (kvuli zrdavotnimu stavu vlastne ani nemuze), pritel vsechno udelal sam a uklidil, ale ona obvolavala cele pribuzenstvo, ze ma doma kupu suti a musi to uklizet. Kdyz jsme si koupili mycku, obvolala vsechny a vsem sdelovala tu uzasnou novinu a ze ona tu obrovskou spotrebu vody platit nebudeSml52. Ma cenu ji vysvetlovat, ze moje mycka spotrebuje na 12 sad nadobi 12litru vody? Nema. Sice si nevymysli o svem zdravotnim stavu, ale tech lzi je uz tolik a jsou na dennim poradku, ze jeji reci nikdo nebere vazne. Pak jednou rekne ze je ji spatne, nikdo to uz neposloucha a druhy den je tam sanitka. Ne nadarmo se rika, s cim kdo zachazi, tim taky schazi.

  superkarma: 0 04.11.2009, 13:06:34
 4. avatar
  [6] pajda [*]

  ...hmmm...moje prateta tohle předváděla několik let, jenže pak, když ji opravdu vyšetřili, bylo nám řečeno, že pomalu umírala na zánět slinivky. Prý asi jeden z nejbolestivějších stavů - bohužel vždycky všichni tvrdili, že si bolesti jen vymýšlí, aby se jí dostalo pozornosti. Než se určila pravá příčina bolestí, už jí nešlo pomoct.

  superkarma: 0 04.11.2009, 12:24:55
 5. avatar
  [5] vladka006 [*]

  Zázvorka — #4 Nad tím jsem taky kolikrát přemýšlela....

  Asi už na to nedošlo, nestihla to. Zemřela v křesle, telefon v ruce a vedle sebe nějaký prášky, prý na zlepšení činnosti srdce.

  superkarma: 0 04.11.2009, 11:58:37
 6. avatar
  [4] Zázvorka [*]

  Je to smutné, ale napadá mě, proč si sama nezavolala záchranku??

  1. na komentář reaguje vladka006 — #5
  superkarma: 0 04.11.2009, 11:33:50
 7. [3] janina01 [*]

  Škoda, že nejdřív nedostala jen přes "čumák", skončilo to dost smutně Sml79Sml15.

  superkarma: 0 04.11.2009, 11:15:36
 8. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml15Sml79

  superkarma: 0 04.11.2009, 10:55:23
 9. avatar
  [1] kometa [*]

  No teda to se ani nedivím, ale že to dopadne hned tak tragicky jsem nečeka.

  superkarma: 0 04.11.2009, 10:53:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme