První příspěvek, který přišel na dnešní téma od čtenářky Miluše, je zároveň docela dobrým námětem k diskuzi. Co myslíte, je babička dvanáctileté vnučky staromódní, když si myslí, že by se dívka v tomto věku ještě neměla malovat?

Dobré ráno, milé ženy-in. Tak dnešní téma mi přímo mluví z duše. Nejsem žádná puritánka, ale myslím si, že to dnešní malé holky s tím malováním trochu přehání. Moje dvanáctiletá vnučka Bára není výjimkou. Stále se nakrucuje před zrcadlem, dělá do něj různé obličeje a pózy jako nějaká modelka. Ty dívčí časopisy je úplně (s prominutím) zblbnou a nutí je předčasně dospívat.

Ta naše treperenda už se začala i malovat. Jednou takhle přišla ke mně na návštěvu, oči jako když kýchne do sazí a já jí hnala umýt. No to jsem se se zlou potázala.  Její rodiče, zvlášť táta se v ní vidí a tolerují jí to. Takhle zmalíkované prý chodí všechny holky v jejím věku. Už se do toho, já stará bába, nebudu montovat, ale stejně mi to vadí.

Copak nikdo nevidí, že ty Lolity vypadají jak malé štětky?  Prostě mi to připadá předčasné. Špunti ve  školce nosí nalakované nehty, a děti v první třídě mají už melíry.

Tak to se mi nelíbí, ať si každý říká, že jsem staromódní a že tomu nerozumím.

Teď jsem s mladými byla na dovolené u moře a Bára se malovala i tam. Dokonce nemohla ani pořádně plavat, protože měla starost, aby se jí nerozmazaly oči.

Ale kdy jí to rodiče dovolí…tak ať si dělá , co chce, já už se do toho míchat nebudu.

Docela by mě zajímal názor ostatních čtenářek. Jsem staromódní puritán?

Vaše Miluše

Vidíte, zrovna včera jsem viděla několik malých holčiček s odbarvenými vlasy a docela mě to zarazilo. Proč jim matky už v tomhle věku ničí vlasy kysličníkem, nechápu.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Je to brzy, nebo dnes už normální? Jak je na tom a malováním třeba vaše dcera? Kdy jste začala poprvé malovat vy? Líbí se vám namalované školačky? Nebo si myslíte, že by mohly ještě počkat? Mělo by se malování ve školách zakázat, nebo je toomezování osobní svobody?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama