Vztahy

Babi nelenila a do školy vyrazila


Má tchyně byla fajn ženská, když jsem ji před více než 30 lety poznala. Řekla bych, že jsme si docela padly do noty. Sama měla dva syny, a tak byla ráda, že si může po "holčičím" popovídat.

Pak se mi narodily dvě dcery. Samozřejmě byla unešena, protože moc ráda šila, pletla, a to teď mohla ukázat svoji fantazii. Až do šesti let chodily mé dcery jako princezny.

Pak ta starší začala chodit do školy. Jako "velká" školačka poněkud pozměnila i svůj pohled na svět a začalo jí vadit neustálé hlídání a vyptávání od babičky. Ne, že by ji neměla ráda, ale babi jí byla stále za zadkem.

Bohužel tomu nešlo zabránit, neb bydlíme v jednom domě a babička i přes upozornění mé maličkosti i mého muže (jejího syna) se stále snažila "vychovávat" mé děti.

Jednou se stala tato historka, která byla počátkem našeho pozdějšího "nepřátelství" mezi mnou a tchyní.

Dcerka, která v té době už byla třeťačkou, šla jako každý den do školy. Doma si ale zapomněla svačinu. Babi nelenila a vyrazila do školy. Prý zaklepala u dveří ve vedlejší třídě, než chodila dcera a uprostřed hodiny si vyžádala učitelku ven.

Když jí učitelka řekla, že zde dcera není, otočila se babi na podpatku a letěla domů. Ani si nevyslechla od učitelky, že dcera navštěvuje vedlejší třídu. Doma V popadla telefon a hned volala synovi do práce, aby okamžitě přijel, že jeho dcera chodí za školu a aby ji šel hledat.

Manžel přijel, zašel do té správné třídy a ujistil se, že dcerka sedí vzorně ve své lavici. Pak své máti vynadal za zmatkování a odejel zpět do práce.

Když jsem odpoledně dorazila z práce já, čekala nabubřelá u našich dveří a hned mě sjela, že jsem jí neřekla, do jaké třídy vlastně dcera chodí. Na to jsem jí odpověděla, že je to snad jen naše věc a že ona se nemá do našich záležitostí míchat.

Urazila se k "smrti" a od té doby vypukla mezi námi "slovní válka". Tedy, lépe řečeno, snažila se vždy tuto válku vyprovokovat ona. Ze začátku jsem jí klidně odpovídala, ale když začala osočovat i mladší dceru a dělat naschvály, přestala jsem se někdy ovládat a řekla jí, co si o ní myslím. 

Už několik měsíců spolu nekomunikujeme, stejně tak mé dcery a její syn. Ja nám to moc líto, protože stále je to babička mých dcer a manželova maminka. A krev není voda, že?

Januše.

Krev sice není voda, ale pokud se vám někdo míchá do vychovávání dcer a do vaší rodiny, je nutné určit hranice. Tchyně se nejspíš snažila být potřebná, ale nic se nesmí přehánět.

I přesto, že kvůli incidentu se zapomenutou svačinou spolu dnes nemluvíte, historka mě pobavila a zcela vybízí ke zfilmování. Škoda, že nemá lepší konec, ale životu se scénář napsat nedá...
   
02.03.2006 - Láska a vztahy - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ada1 [*]

  muj vlastni tata mi sel na gymplu na tridni schuzky. Pobyl ve ride asi pul hodiny, udelal brajgl kvuli nejake ucitelce, pak zjistil, ze tohle NENI moje trida a odesel
  Na gymplu se o tom povida jeste dnes

  superkarma: 0 02.03.2006, 16:27:14
 2. avatar
  [3] phoebe24 [*]

  gerda: , já si taky kolikrát myslela, že je naše babka prostě nesnesitelná, ale ono si stačí uvědomit, že staří lidé mají prostě už jiný způsob uvažování (fakt jsou už mnohdy jako děti) a jejich životní prostor se scvrknul pouze na rodinu a chtějí být prostě užiteční. Moje bývalá tchyně byla podrazácká mrcha, takže mám možnost srovnání, a proto moje druhá tchyně je i přesto, že občas prostě musí mít pravdu, zkrátka zlatíčko.

  superkarma: 0 02.03.2006, 15:55:27
 3. avatar
  [2] gerda [*]

  a zas je to o nepochopení. Babička to vidí jako "za dobrotu na žebrotu" a mladí zas jako vměšování do soukromí. Babka se určitě cítila jako blbec a vy jste ji ještě dorazili

  superkarma: 0 02.03.2006, 14:05:58
 4. avatar
  [1] Žábina [*]

  no to je smutný..myslím že by si tento článek měla babička přečíst

  superkarma: 0 02.03.2006, 14:01:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme