Tradiční Hévízská terapie pomáhá nejen při léčbě pohybového aparátu

Podzim svým klidem a barevností přímo vybízí ke klidnému odpočinku v lázních nebo wellness hotelích. Maďarské lázeňské městečko Hévíz, které je z ČR vzdálené jen pár hodin cesty autem, nejenže nabízí díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru celoroční možnost venkovního koupání, ale zároveň si zde můžete vychutnat i tradiční Hévízskou terapii, stejně jako mnoho dalších lázeňských kúr. Na své si tam přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

bahen

Podstatou tradiční Hévízské terapie je léčivá voda jezera Hévíz, která je díky bohatému obsahu minerálních látek účinná při léčbě poruch pohybového aparátu. Terapii, která je stanovena každému na míru, předchází lékařské vyšetření s posouzením stavu, na základě nichž specialisté určí vhodné terapeutické prvky, které na sebe navazují.  Následně je prováděna podle jasně stanovených pravidel a za stálého lékařského dohledu. Mezi jednotlivé léčebné prvky této terapie patří koupání v termální vodě, léčivý bahenní zábal nebo bahenní koupele či speciální zátěžová lázeň, invence Hévízského revmatologa Dr. Molla Károly. Do individuálního léčebného plánu může být zahrnuta také konzumace léčivé vody jezera Hévíz z pitné fontány, terapeutická masáž, pohybová terapie (jednotlivě a/nebo ve skupině), fyzioterapeutická procedura či vodoléčba (CO2 koupel, podvodní masáž čigalvanická lázeň).

bahen1

Vedle léčebných procedur nechybí v Hévízu ani wellness služby. Medical wellness neboli lékařsky kontrolované kúry se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám. Důležitou složkou procedur je uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. To vše můžete absolvovat ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích, které hostům vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami nabízejí také zkrášlující a peelingové procedury.

bahen2

Bonusem lázeňského městečka Hévíz je i fakt, že většina sportovních činností spojených s fyzickým výkonem se zde dá provozovat v přírodě na čerstvém vzduchu (např. turistika, cyklistické vyjížďky, nordic walking, jízda na koni, golf nebo tenis) či ve vodě (např. vodní jogging nebo fitness). Příznivci pasivního odpočinku se pak v Hévízu mohou seznámit s mnoha relaxačními technikami alternativních východních metod, ať už tchai-chi , jógou nebo 5 Tibeťany.

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz/hevizske_jezero

* * *

Hévíz, lázeňské město v západním Maďarsku se zhruba pěti tisíci obyvateli získalo v květnu 2016 ocenění European Innovation Award. Mezinárodní uznání získala jak ochranná známka Traditional Hévíz Therapy, tak i unikátní nabídkový systém určený pro poskytovatele ubytování v Hévízu s cílem zlepšit kvalitu ubytování. Evropské lázeňské sdružení udělilo Hévízu cenu Innovative Spa & Healthy Resort Destination. Cílem ocenění je rozpoznat a představit nové nápady, nástroje a procesy lázeňských měst po celém světě.

Reklama