Také o něm sníte? Zvláště v těchto dnech, kdy v rozpálených ulicích a možná i bytech lekáte jak ryby na suchu? Toužíte po chladivě křišťálové vodě s nekonečným obzorem a slanou vůní? O tom se nám, suchozemcům, může jenom zdát. Můžeme jen tiše závidět přímořským státům jejich azurové nebe a moře. Musíme každý rok sáhnout hlouběji do kapsy a za tou tyrkysovou nádherou se vypravit. Ale co pak? Čtrnáct dní uteče jak voda ze síta a nám zbudou jen fotografie, videa a vzpomínky, které pomalu vyblednou jak naše opálení.

Je to jen malá náplastička ale co si prodloužit vzpomínky na azurové moře a obléknout se do chladivé tyrkysové barvy. Kromě ochlazujícího efektu má ještě jednu pro léto nezanedbatelnou vlastnost. Tyrkysová lichotí pokožce. Takže, pokud jste už u moře letos byla a po pár koupelích s hrůzou zjišťujete, že váš těžko nalapaný bronz ztrácí na intenzitě, je čas obléci něco tyrkysového. Věřte, že vedle tyrkysu i bledá kůže kancelářských (s prominutím) krys bude zlatavější.

Tyrkysová je prostě barva léta a troufám si říct, že sluší každému. A jestli nemáte dost kuráže na velké plochy, zkuste pár tyrkysových doplňků a budete jistě mile překvapena, jak vás rozzáří.

Možná jste si z dovolené něco tyrkysového přivezla, tak se pochlubte a napište nám.
Reklama