Bulvár

Až v nemocnici jsem si začala vážit všednosti


Dobrý den,

chvilku jsem přemýšlela nad zlomy v životě a určitě jich člověka potká víc a v tu určitou dobu jim přikládáme větší či menší důležitost. Ať už je to první den ve školce, škole, první láska, první neúspěch, vstup do zaměstnání, pořád se kolem nás děje něco, co třeba otočí náš dosavadní život jiným směrem...

Ale kdybych pominula všechny výše vyjmenované změny v životě, tak já mám dva velké životní zlomy - narození syna a nynější těhotenství.
Ač to může vypadat jako otřepaná fráze, obě události mi hodně změnily život.

Narozením prvního syna jsem změnila svůj životní stereotyp - práce, koníčky a najednou jsem se ocitla skoro na samotě jen s malým děckem, a tak nějak se s tím dlouho srovnávala. Kdo něco podobného zažil, asi ví, jaké to je být odtržen od společnosti a denního kontaktu s lidma - to byla moje práce.

Dneska mám už skoro dvouletého prcka a už je to o moc veselejší, spolu cestujeme, chodíme do MC a vymýšlíme plány, abych nebyla jen ta usedlá mamina - to se prostě ke mně nehodí.

Jenže druhý zlom nastal před několika měsíci - druhé těhotenství a najednou moje energie začala mizet, když první problémy zmizely, tak se objevily další a tenhle kolotoč všech problémů mi zase otočil život o 180 stupňů, hlavně ten den, kdy jsem už po několikáté byla hospitalizovaná v nemocnici a na ten den nebo spíš noc hned tak nezapomenu...

Strach o vaše nenarozené dítě, strach nebo spíš pocit viny, že opouštíte vašeho malého broučka, když jste se vrátila před dvěma dny z nemocnice...

To je ten zlom, kdy si řeknete, já hloupá jsem kdysi brečela, že jsem sama doma s malým a co bych teď za to dala!

To jsou ty chvíle, kdy přehodnotíte váš život a pokud se vrátíte do starých kolejí, tak určitě si aspoň chvilku budete víc vážit i té všednosti a mini problémů vašeho normálního dne...

Z nemocničního pokoje vás zdraví
zoulinka

Milá zoulinko, 

děkuji za příspěvek. Ze začátku, když jsem jej četla, popisovala jste přesně situaci, které se trochu bojím, že nastane, až budu jednou těhotná.

Vy jste díky zlomu ve Vašem životě přehodnotila své priority, na mě to asi ještě čeká. Oběma nám držím palce a Vám z celého srdce přeji, abyste se brzy vrátila v pořádku domů z nemocnice!   
   
05.06.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Kuře [*]

  A zas ty moje chyby. Já snad nedokážu psát jak člověk. Moc se omlouvám.

  superkarma: 0 05.06.2006, 16:54:41
 2. avatar
  [6] Kuře [*]

  Držím palečky a přeji štěstí . Máš strach o mimi, stýská se ti po tom starším... Chápu tě, já musela nechat třítýdenní manželovi a nastoupit do nemocnice, páč mi ho nechtěla jedna ...píp... přijmout. Až za pár hodin se mě primář u vizity ptal, proč tak strašně pláču. Ještě z pokoje volal manželovi, ať malého okamžitě doveze, že než dojedou, bude všechno nachytáno. Taky bylo. A musím říct, že mi osbně dovezl na pokoj postýlku a ta ...píp... se mi musela přijít omluvit. Bohužel, Jajda (starší séra toho broučka) za mnou na návštěvy nesměla, byla chřipková epidemie. A když jí táta odvezl "aji bráchu", tak byl moc smutná a ještě dlouho po mém návratu si nás chodila kontrolovat.

  superkarma: 0 05.06.2006, 16:52:17
 3. avatar
  [5] Janinas [*]

  Podobné pocity jsem měla, když jsem se vrátila z nemocnice, kde mi dali zlomenou nohu do sádry. Po prožité bolesti a dvouměsíční neschopnosti jsem teď ráda za každý obyčejný den, kdy můžu jít do práce a zase normálně chodit mezi lidi.

  superkarma: 0 05.06.2006, 14:00:13
 4. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Moc a moc hodně přeji

  superkarma: 0 05.06.2006, 10:28:29
 5. avatar
  [3] Amélie [*]

  Sorry, to patří pod jiný článek

  superkarma: 0 05.06.2006, 09:35:44
 6. avatar
  [2] Amélie [*]

  Můj si letos zlomil loket pár týdnů před zájezedm do Alp, který jsme dostali k Vánocům. Tak jsem jela bez něj

  superkarma: 0 05.06.2006, 09:35:10
 7. avatar
  [1] Gita [*]

  Přeji hodně štěstí a ať vše dobře dopadne

  superkarma: 0 05.06.2006, 09:24:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme