Čtenářka alergino za dobu manželství ztloustla 30 kilo a svého manžela odnaučila spoustu nešvarů.

Dobrý den,

koukám, že v dnešní rubrice je moje oblíbené téma a to jídlo :-)

Já sem s manželem již něco  přes 5 let a jídlo je u nás v hlavní roli od začátku. Ještě velmi dobře si pamatuji, jak mě poprvé pozval na večeři k sobě domů, chtěl udělat tehdejší svoji specialitu rybu na kmínu a másle s bramborovou kaší. Koupil rybí kostky, které se mu na pánvi samozřejmě rozpadly a bramborovou kaši doslova utopil. No děs a hrůza, ale z lásky k němu sem to snědla. V té době jsme uměli už vařit oba, tak nebyl problém.

Postupem času sem zjistila, pro mě hrůzné, návyky. Kolik solí, kolik sní nezdravých smažených jídel, no hrůza. Stále sem si ho dobírala, že ho jednou naučím, aby solil méně a jedli zdravěji. Tvrdil mi, že se to nikdy nestane. No každý má ty své utopije :-) Když se nám narodila dcera, museli jsme trochu změnit jídelníček, ale nic dramatického, tak mu to ani nevadilo. Ale jak ji padl rok, začala papat s námi a musela sem kompletně vyměnit naše stravovací návyky. Myslela sem, že když sem mu řekla náš nový jídelníček, že už mladý, ale přece dostane infarkt. Byl to šok, zelenina, omáčky, málo soli, pro něho hororové představení. Ale musím uznat a pochválit, nakonec to zvládl velmi dobře a sportovně. Dokonce i sám teď vaří italské rizoto, což je jen se zeleninou a bez masa. Solí méně, to musím uznat, na můj vkus sice ještě o trochu více než by měl, ale zase člověk to nesmí přehánět. Nejraději ode mě játrovou omáčku, kterou já nejím, tak se solí „nepářu“ a dám ji tam poctivě, ani ji nikdy neochutnám a manžel si vždy libuje, že lepší neměl ani od maminky. A to je největší pocta, co může žena od muže získat, že vaří lépe než jeho maminka.

A k otázce jak nám chutná? No já mám o 30 kg navíc, než sem ho poznala. Ale samozřejmě vše mám po dětech :-) Mám krásné dvě děti. Ten nejmladší už je taky rád za cokoli, co mu dám k jídlu. Je to vděčný strávník. A manželova postava. Je to chlap jak má být. Přec máme ty dvě děti a chudák to musel prožívat se mnou i co se týče jídla. Ale jak on vždy říkává: „Tlustí budou hubení, a hubení budou studení!“ Vždyť já ráda vařím takové ty české klasiky, které v kuchyni nesmí chybět, a manžel je na ty speciality, tak jídla u nás není nikdy málo.

alergino
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám alergino za příspěvek, který mi udělal radost. A jen nechápu, co vám přijde na pravém italském rizotu zdravé. Tedy pokud děláte skutečně italské rizoto z rýže arborio vařené ve vývaru s bílým vínem a s hromadou másla a parmazánu. Pokud ano, věřte, že té soli je tam opravdu hromada. A o zelenině, krom cibule, jsem v pravém italském rizotu neslyšel…

Protože tohle rizoto miluju, úplně se mi seběhly sliny a chutě a dnes ne poprvé. Cítím se jako na mučení…

Dnes máme vztahové téma o jídle a našich vztazích

A tak se vás ptám:

  • Jakou roli plní jídlo ve vašich vztazích?
  • Vykrmila jste si svého muže?
  • Nebo on vás?
  • Umíte tím, co uvaříte, dát najevo, co k němu cítíte?
  • Rozpadl se vám vztah, protože jste nevařila jako jeho maminka?
  • Přeučila jste ho z prasáren na zdravou stravu?

Vaše příspěvky k dnešnímu tématu posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny odměním knihami

Bio Abecedář a Chléb v hlavní roli.

Reklama