Zdraví

Až nastřádám peníze, budu sexbombou!

Když jsem byla dospívající děvčátko, velké poprsí nebylo v módě a já měla mindráky z toho, že to "mé" je poněkud mimo daný rámec. (I když dnes už vím, že tomu tenkrát bylo opravdu jen velmi mírně, žádná anomálie, ani v náznaku, v tom nebyla).
Pokřikování a pozornost kluků a mužů mně vůbec nelichotily, ba naopak, doháněly mě ke studu a komplexům.

V určitém věku jsou tyhle pocity normální - a tak si je buď vybavujeme z vlastních zkušeností, nebo je už důvěrně známe z pozice matek. Zdají se nám přehnané, zbytečné, nadnesené.

V období dospívání je to o přijmutí svého těla (i s nedokonalostmi), ale jak čas a léta plynou, můžeme se k podobným úvahám vrátit. Nespokojenost se vzhledem poprsí nás může trápit po porodu, dietě, nemoci, anebo z jiných důvodů. Co s tím?

Šárka byla poměrně atraktivní žena, za kterou se muži rádi ohlíželi. Věděla to o sobě a uměla jejich pozornost přijímat. Po porodu ji ale začal intenzivně pálit problém.
PRSA.

Když odkojila dceru, její prsa změnila tak podstatně vzhled, že se na ně Šárka styděla podívat i do zrcadla. Byla povadlá, plná stryjí, a protože také dost pohubla, vytahaná až někam k bránici. Optimista by řekl, že se Šárka nápadně začala podobat Indiánkám nebo domorodým Afričankám (jak je známe z obrázků). Pesimista, kterým se stala i Šárka, by prohlásil, že se takhle v životě nemůže nikde ukázat. Dokonce ani před manželem.
Sex? Jedině v naprosté tmě!

Nějakou dobu to šlo. Bohužel, změny v sexuálním životě manžel brzy zaznamenal a nedokázal se smířit s tím, že jeho žena, se kterou si vždy po téhle stránce rozuměl, je najednou jako vyměněná, stále se hlídá, jak vypadá, odmítá se před ním převlékat a zamyká se v koupelně, i když to nikdy před tím nedělala.
Párkrát se pohádali, párkrát usmířili, ale tak nějak oba věděli, že TO není prostě ono.

Šárka znala důvod, a tak ho jednoho dne svému manželovi svěřila. Stálo jí to hodně úsilí a odvahy, ale řekla, že se prostě stydí za svůj vzhled a že na to nedokáže zapomenout ani ve stavu vzrušení. Manžel se tvářil nechápavě, ale prohlásil něco ve smyslu, že on si změny na jejím vzhledu nevšiml a že se mu stále Šárka líbí...
Zdálo se tedy, že je vše zažehnáno. Ale nebylo.

Šárku sex už nebavil jako dřív (ke svému mindráku měla navíc spoustu práce doma a kolem dítěte) a Pavel (manžel) si začal krátit volné večery sledováním erotických pořadů v televizi a později i na videu. Tam viděl samé nádherné a dokonalé krásky, s dokonalou pletí, postavami a samozřejmě prsy. Každý den (spíš večer) jich - těch dokonale krásných - viděl určitě desítky.
Šárka zpočátku zálibu svého muže nekomentovala, ale časem jí začala vadit. Viděla s jakým zájmem Pavel ty krásky sleduje (bože, na ní takhle nikdy nekoukal!!) a když si vzpomněla na to, jak vypadá ona, lomcoval s ní vztek a lítost dohromady.

Zatrpkle prohlašovala, když byl zase na programu erotický pořad (což bylo denně), že to se to těm "rajdám" kroutí, když nemají žádné starosti, mají dostatek peněz a za sebou mají tým chirurgů, který jim udělá na míru a mužské oko stavěná prsa, rty a další. Všichni je opudrovávají, líčí, speciálně upravují a ony mají za úkol jen cvičit, odpočívat, správně jíst (samozřejmě bez toho, že by si musely potraviny samy nakoupit, dotáhnout v taškách domů a dokonce zpracovat!!) a navštěvovat solárium.

Všechno došlo až tak daleko, že Šárka spala sama v ložnici, večer co večer brečela bezmocností do polštáře a Pavel - alespoň pohledem - trávil večery s nejvybranějšími krasavicemi, v iluzích, že všechny ostatní jsou takové, jenom ON má doma TOHLE.(a otevřel-li jakýkoli časopis, viděl-li jakýkoli film - všude byly a jsou k vidění opravdu jen ty dokonalé).

Krize vrcholila. Šárka skoro jako malé nedozrálé dítě chtěla manželovi oplatit ponížení, jaké sama se svým komplexem prožívala, a tak někdy sledovala pořady erotického charakteru s ním, v naivní představě, že tam uvidí ona taky dokonalé muže, které by před Pavlem okatě mohla obdivovat a dávat najevo, jak ji vzrušují..

Ale - co si budeme povídat: V tomhle směru se rovnoprávnosti nedočkala. Není. Zatímco žena ukáže i v erotickém filmu vše, vrchol mužské erotiky zůstává stále maximálně "zadek" (nebo něco nepříliš zajímavě vyhlížejího visícího někde pod břichem...) 

Definitivní konec přišel v okamžiku, kdy při jedné hádce Pavel Šárce vmetl do očí, ať se na sebe podívá, jak vypadá, že  musí sledovat v televizi, jak má ženská vypadat, protože ta její prsa - to je hrozný!

Rozvedli se. Jako důvod udali sexuální nesoulad.

On si našel novou partnerku celkem rychle a asi bez problémů (jestli měla ideální prsa a ostatní náležitosti, nevím), ona nemohla dlouho nikoho najít. Vždycky, když se někdo objevil, představila si, jak se před ním svlékne, jak hrozně se mu nebude líbit a jak ji pak už nebude chtít.
Bála se si někoho pustit k tělu.

Protože ale nebyla ošklivá, ani hloupá, potkala (až za několik let!) muže, se kterým si rozuměla a kterému se nakonec svěřila, proč má tak strašnou hrůzu ze sexu.
Nevysmál se  jí a ani nenaléhal, aby "tedy ukázala".
Za pár týdnů k sexu došlo.
Ona byla překvapená, že se na ni on dívá, jako na normální ženu, která po porodu nemůže být dokonalá, ale rozhodně nemá důvod ke komplexům (a vycítila, že to nemyslí jen jako lichotku), on byl překvapený, že vůbec nějaký ostych ze svého těla ona vůbec má.

Problémy se už v tomhle směru neopakovaly.
Přesto se Šárka rozhodla, že pro tuhle svoji lásku udělá to, co chtěla dávno. Půjde na plastickou operaci prsou.
Jak říká: "Už nikdy nechci zažít ten pocit, kdybych se musela dívat na to, jak on obdivuje na jiné něco, co já nemám."

Chybí jí už nastřádat jen malý obnos peněz (větší část už má). Cítí, že pak bude pro ni svět mnohem hezčí.
Psycholog, za kterým byla na předoperační konzultaci, s jejím krokem souhlasí.

Nevím, taky bych chtěla být kráskou z časopisů...

 

(zpracovala Ariadna)

             
   
08.09.2003 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [144] átéčko [*]

  Ten její manžel určitě vypadal úžasně. Dobře že šli od sebe. Jen by se trápila.

  superkarma: 0 08.09.2008, 10:15:45
 2. avatar
  [143] Ťapina [*]

  Sanofi: Rozdíl to je jenom v zákroku, jinak je to to stejný.

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:24:38
 3. avatar
  [142] Ťapina [*]

  Sanofi: Rozdíl to je jenom v zákroku, jinak je to to stejný.

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:24:38
 4. avatar
  [141] Ťapina [*]

  Já taky nejsem žádná Pamela, ale myslím, že si vystačím s tím, co mám

  superkarma: 0 03.12.2003, 16:55:37
 5. avatar
  [139] Sanofi [*]

  Sandy: Dát si korunku a nechat si rozříznout hrudník a vyložit umělotinou je setsakra rozdíl

  superkarma: 0 24.09.2003, 19:41:15
 6. [138] zindule [*]

  Pokud někomu plastika pomůže, tak proč ne. Já osobně bych na ní nešla.

  superkarma: 0 17.09.2003, 18:43:30
 7. avatar
  [134] man-mimo [*]

  Jasně že to stačilo jednou

  superkarma: 0 09.09.2003, 23:10:20

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [133] man-mimo [*]

  Sandy: korunky je snad něco jiného, ne?

  superkarma: 0 09.09.2003, 23:07:44
 2. avatar
  [132] man-mimo [*]

  Sandy: korunky je snad něco jiného, ne?

  superkarma: 0 09.09.2003, 22:59:25
 3. avatar
  [128] xantypa [*]

  no taky nepatrim k tem hodne vybavenym ale mam super pritele ktery rika ze mala prsa jsou uzasna a az jednou budu mit dite vim ze n´mi nebude nic viset:-) ale ted vazne: myslim ze znicit manzelstvi kvuli tomu ze ma halucinace s toho jak vypada je hola kravina a toho psychiatra mela vyhledat uz davno.Ale kdyz si na to setri a mysli ze ji to psychicky pomuze tak proc ne "trp telo kdyz jsi tomu chtelo "to si asi taky pak bude rikat. Holky neblaznete i maly prsa jsou prece krasny

  superkarma: 0 09.09.2003, 09:55:25
 4. avatar
  [125] Eva_CZ [*]

  janars: kristovanoho, jeste v tom hnusu i spat!

  superkarma: 0 09.09.2003, 02:42:14
 5. [124] Mína [*]

  Myslím, že v tomhle případě byl problém v manželovi. Pokud nedokázal přijmout fakt, že žena se po porodu a kojení fyzicky změní, tak stál za . A Šárka si stvořila úplně zbytečný mindrák. Já taky po kojení už nejsem úplně dokonalá, ale vůbec mne to netrápí a sex si užívám stále stejně... Chtělo to prostě jenom vyměnit chlapa.

  superkarma: 0 08.09.2003, 23:06:52
 6. avatar
  [117] Eva_CZ [*]

  Míša: myslim, ze mas v hlave mnohem vic problemu, nez ta mala prsa!

  superkarma: 0 08.09.2003, 20:20:33
 7. avatar
  [115] Sanofi [*]

  Některá může mít po poporodu prsa větší a tím pádem i pěknější,zaoblenější. Moje kamarádka,která měla vždycky prsa dost veliká,byla nešťstná, protože s každým porodem (má dvě děti:o) se jí prsa zvětšila o číslo. Když jsme byly spolu na koupališti, stydlivě se halila před mlsnými pohledy do trička. Já se zase trápila,že mám prsa malá. To si člověk fakt nevybere

  superkarma: 0 08.09.2003, 18:04:57
 8. avatar
  [110] Dux [*]

  Irma: Aha, takze cesi si takovou extratridu nemohou dovolit.

  superkarma: 0 08.09.2003, 16:45:29
 9. avatar
  [108] Lorain [*]

  Medved: no psycholog by mozna nebyl od veci a myslim, ze ten vztah nebyl jenom o tech prsou, ale fakt je, ze jim chybela nejaka efektivni komunikace a dovedu si predstavit, jak se citila, kdyz jeji manzel koukal kazdy den na ty 'dokonaly' kocky - ona jasne musela mit pocit, ze je pro nej vzhled hrozne dulezity a stydela se mu ukazovat

  superkarma: 0 08.09.2003, 16:27:12
 10. [97] tventula [*]

  Já mám opačný problém.Moc velké prsa.Podprsenka 80F a ještě by to chtělo o něco větší košíček.Od 18 let dělám sedavou práci a díky svým 5 kilům na hrudníku jsem si vysloužila skoliózu páteře.Doktorka mě přemlouvá k operaci,ale já mám strach,že to nemusí dopadnout dobře.Viděla jsem pár dokumentů a nebylo to pěkné.Uvidíme,třeba mě bolesti zad přinutí s tím něco udělat.

  superkarma: 0 08.09.2003, 14:16:10
 11. avatar
  [96] Haninka [*]

  tak se mi to zda cele tak nejak "pritazene za vlasy"

  superkarma: 0 08.09.2003, 14:13:41
 12. avatar
  [94] medved [*]

  Líza@: ok, tvoje volba...pokud mas na plastickou operaci penize, veris, ze je to bezpecne, jsi ochotna podstoupit pripadna zdravotni rizika, zvedne ti to sebevedomi a "umela" prsa se ti libi vic nez tvoje stavajici...bez do toho...jsou to tvoje prsa, tvuj zivot...
  me jen pripada, ze tvar a velikost prsou je ve vetsine pripadu zastupnym problemem cehosi uplne jineho...a to cosi jine by se spis melo resit...ale neboj, ja nestojim kazdy den s transparentem PROTI PLASTICKYM OPERACIM pred vchodem na kliniku

  superkarma: 0 08.09.2003, 14:02:52
 13. avatar
  [91] medved [*]

  Líza@: ja myslim, ze jedna vec je obcas si povzdechnout, ze se mi moje prsa nelibi a druha vec se kvuli tomu rozvest a povznest takovou vec na hlavni zivotni problem

  superkarma: 0 08.09.2003, 13:50:18
 14. avatar
  [89] medved [*]

  mam dojem, ze Sarka z pribehu daleko vic nez operaci potrebuje psychologa
  na druhou stranu pokud jeji vztah s manzelem zavisel na jejich hezkych prsou, tak je asi dobre, ze se rozvedla
  nechci byt zla, ale myslim, ze Sarka by potrebovala v zivote resit "opravdove" problemy a neuzirat se s podobnymi malichernostmi

  superkarma: 0 08.09.2003, 13:39:08
 15. avatar
  [88] marcellina* [*]

  Gi gi, taky by meli nekdy ukazat, jak takove zeny z reklamy vypadaji po detech bo za (treba) 30 let pote . Jak byla krasna bozska Bridget Bardot a jak vypada ted...

  superkarma: 0 08.09.2003, 13:37:07
 16. avatar
  [86] manki [*]

  Taky si myslím jako většina, že by se měla se svým tělem smířit a mít ho ráda takové jaké je. Neriskovala bych zbytečně operaci a hlavně proto, že to jejímu novému partnerovi vůbec nevadí. Držím palce ať se s tím dobře vypořádá a přeji jí hodně

  superkarma: 0 08.09.2003, 13:31:56
 17. avatar
  [85] marcellina* [*]

  Gi gi, taky by meli nekdy ukazat, jak takove zeny z reklamy vypadaji po detech bo za (treba) 30 let pote . Jak byla krasna bozska Bridget Bardot a jak vypada ted...

  superkarma: 0 08.09.2003, 13:31:14
 18. avatar
  [80] Exupery [*]

  Myslím, že článek nebyl na téma malá vs. velká prsa, ale spíš pevná vs."laple", narozdíl od následné diskuse.

  superkarma: 0 08.09.2003, 12:36:51
 19. avatar
  [72] Landriel [*]

  BIM: Kdepak, já nejsem Galadriel, já jsem Landriel a jsem tady, v ČR.

  superkarma: 0 08.09.2003, 11:52:28
 20. [71] Anai [*]

  Loutka: po porodu se Ti prsa asi nezvětší - maximálně trošku změní tvar. Výhoda je ovšem, že je nebudeš mít po kojení pravděpodobně tak dole, jako kdybys je měla větší. Zjistila jsem (nikde jsem o tom ale nečetla ani neslyšela), že se prsa trošku zvětší, když žena přichází do přechodu - moje matka, nevl. matka i já jsme "Tvoje kategorie" a po 40. se nám zvětšily bez ohledu na váhu asi o číslo. Jinak si myslím, že záleží skutečně jen a jen na tom, jak žena kvalitu svých vnadů nese psychicky. Když jí to pomůže k vyššímu sebevědomí, které je bezesporu podmínkou kvalitního partnerského vztahu a když jí to finančně nezruinuje, rozhodně jsem pro operaci!

  superkarma: 0 08.09.2003, 11:48:06
 21. avatar
  [65] Irena1 [*]

  každému se líbí něco jiného, najdi si mužského, který má rád tvoje prsa.
  Já osobně bych klidně snesla menší, připadám si jak kulatá "vesnická mamina" (to nemyslím zle, jen je to takové zavedené rčení)

  superkarma: 0 08.09.2003, 11:24:13
 22. avatar
  [63] ffly [*]

  Jinak na to pohlíží člověk, kterej s tím má problém a jinak člověk, kterej ten problém nemá. Je to o vcítění. A upřímně, já se do toho moc vcítit neumím. Ale vím, že mám silný stehna a celulitidu a dělat s tím nic nebudu. Proč? No jo proč to vlastně udělat? Jsem taková jaká jsem. A naučila jsem se se sebou žít.

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:49:23
 23. avatar
  [62] Exupery [*]

  Mám kamarádku, která má od malička "problém" s nosem. Má ho úplně normální, ale to jí nikdo nevysvětlí a prostě nakonec na tu plastiku půjde a psycholog řekl, že je to tak dobře. Je to psychycký problém, ale prostě každý řeší problémy, jak on chce, takže bych nevolila tak silný slova, jako Eva. Já půl dětství snila o tom, že mi naši nechají přišít uši víc k hlavě. Teď je mijasný, že když to nebudu všude roztrubovat, tak nikoho ani nenapadne, že jsou trochu od hlavy a je mi to fuk. Ale kdo to tělo nepřijme ani ve třiceti, tak asi holt je pro něj operace celkem dobrý řešení. Navíc, tedy i já jsem rozhodnutá, že pokud budu mít někdy po dětech prsa jak kokršpaněl uši, taky si je nechám nadzvednout.

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:37:30
 24. avatar
  [61] Gabi [*]

  Zase jedno klišé rozvedené do článku: copak muži obdivují jen velká prsa??? Ale pokud ženě zvedne sebevědomí plastická operace ... Problém totiž není "tělo" ale "hlava" !

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:33:37
 25. avatar
  [60] Ginevra [*]

  Když to té dotyčné pomůže k zvýšení sebevědomí a bude se cítit líp, tak proč ne, ale pokud je to jen kvůli chlapovi určitě to není dobře. Všehno není jen o "kozách"!!!

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:33:36
 26. avatar
  [59] Charmed [*]

  kubikm: Pokud se týká rakoviny prsu a jeho následného odoperování, pak je to něco jiného, tady šlo opravdu, ne o zdraví, ale o "rozmar". Nakonec si stejně našla chlapíka, kterému připadala jako bohyně, přesto je rozhodnutá jít na operaci... ale co když se tomu svému novému už po té operaci líbit nebude? To už neřeší, hlavně, že bude mít prsa...

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:28:57
 27. avatar
  [56] _Lucky [*]

  Přeju hodně (zdravého) sebevědomí, jde to s ním v životě líp!

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:21:40
 28. avatar
  [54] _Lucky [*]

  Souhlasím, problémy jsou v hlavách. Obou. Ona si myslí, že není dokonalá, on po ní chce něco, co vlastně nejde. Tak to chodí. Tak ani tak si člověk moc pomoct nemůže. K psychologovi Čech nezajde, kdyby ho mučili, raději pod kudlu. Dneska možná malé riziko, ale riziko. Bláhový boj s časem. Hubnutí..kapitola sama pro sebe. Ale když to dojde do extrému, že se ona začne trápit něčím, čeho by si on ani nijak zvlášť nevšiml, tak to je průser.

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:20:50
 29. avatar
  [53] Charmed [*]

  Hmmm, po operaci bude svět mnohem hezčí. To je ale pěkný nesmysl! Hezčí svět nedělají velká nebo malá prsa, hezčí svět si děláme sami. A upřímně - nechat se řezat a nechat si do sebe dát něco umělého, to by mě mohlo ohrát. Pokud je ženská "plošina" a nebo se o její velikosti hrudníku dá prohlásit, že "má lentilky pod kobercem", tak to dovedu pochopit, proč uvažují o takové operaci, ale pokud jde pouze o to, že po porodu se prsa změní a nemají svůj tvar, to by neměli i kdyby nekojila. Stáří taky mění vzhled prsou. Buď si ženská uvědomí, že i tak je orginál, který nemá ve světě obdoby a ten její ji bude brát přesně takovou, jaká je a nebo má smůlu a musí se obrátit na plastiku... vám se líbí třeba Pamela Anderson??? Mně osobně tedy ne, ale každému se líbí něco jiného a to je dobře. Představa, že by tu byly samé ženské s airbagy je dost hrozivá.

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:19:43
 30. avatar
  [52] muflonka [*]

  Osobně bych pod nůž nikdy dobrovolně nešla

  superkarma: 0 08.09.2003, 10:14:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme