slibovala si naše čtenářka s nickem Simič. Další odstrašující příklad z dětství, kdy musela utírat lapače prachu vystavené ve stěně, a poučila se do budoucna. Jak vypadá její byt teď, se můžete přesvědčit i z fotografií.

Krásný den. Jako malá jsem bydlela s rodiči v paneláku. Měli jsme obrovskou obývací stěnu, ale to byl tenkrát trend. Kdo neměl obří stěnu v obývacím pokoji, nebyl tenkrát in. Vzpomínám si, jak jsem nenáviděla častý úklid této stěny. Maminka byla totiž vetešnice a náruživá sběratelka keramických dóziček, talířků skleněných sošek, porcelánu, číší, čajových a kávových servisů.

A všechno to její bohatství bylo vystaveno právě v této obývací stěně. A já to musela uklízet, leštit, zbavovat šmouh a prachu. Jak já to nenáviděla! Nejraději bych všechny ty serepetičky odnesla do frcu anebo rozbila. Ale maminka si na tom zakládala a často se tím těšila. A mně nezbývalo, než leštit a utírat a utírat a leštit.

Říkala jsem si, až budu velká a budu mít svůj vlastní byt, nikdy, opakuji nikdy nechci obývací stěnu a poličky a vitrínky, kde by se skladovaly podobné kýče a sedal prach. Teď mám svůj obýváček podle svých představ.

Žádný nábytek, jen pohodlnou sedačku, stolek a květiny. A hlavně prostor, žádné lapače prachu a nic, co by bylo zbytečné. Mám ráda pestré barvy a květiny. Obývák má být podle mého útulný, takové to srdce domova, kde se večer setkáváme a kde se rády posadí návštěvy.

Ale je každého věc, jak si svůj domov zařídí. Někdo se rád obklopuje věcmi, jiný upřednostňuje volnost a prostor. V každém případě by se měl každý ve svém obýváčku cítit pohodlně a dobře.

simic

simic

S pozdravem Vaše Simič.

Milá Simič, koukám, že máte ráda všechny odstíny červené. Vy musíte být asi hodně temperamentní žena

Jak se vám líbí bydlení ve stylu čtenářky Simič, milé ženy-in?

Reklama