Zdraví

Avon proti celulitidě

Co je podstatou celulitidy?

Slovo celulitida je počeštěný výraz, který vznikl z latinského slova celulitis, jehož význam je "zánět buněk". Poměrně výstižným označením tohoto typicky ženského problému je i zlidovělý název „pomerančová kůže“, který výstižně charakterizuje vzhled pokožky člověka trpícího celulitidou. Stručně řečeno - celulitida je pojem, který trápí velkou část ženské populace bez rozdílu věku. Přitom nejde o nemoc, ale o kosmetický problém, který znepříjemňuje život a má přímý vliv na to, jak se žena cítí a jak si je jistá sama sebou (a to nejen v létě v plavkách).

Teorií vzniku celulitidy je mnoho – základem jsou však tukové buňky. Ty mají neuvěřitelnou schopnost zvětšit svůj objem až padesátkrát. Mohou se spojovat do jakýchsi trsů a ty pak tlačí proti pokožce, stlačují krevní kapiláry, a tím zhoršují zásobení kůže krví. Lymfatický systém nezvládá svou čisticí roli - odpadní zplodiny látkové přeměny nejsou odváděny, hromadí se v podkoží, způsobují nasávání tekutin do určitých oblastí a později chronický zánět se změnami ve struktuře vaziva. Tuk se tlakem tvrdnoucího vaziva shlukuje do hrudek, vytváří v pokožce důlky a celulitida je na světě.

Kdo celulitidou trpí a kdo nikoli?

Donedávna se tvrdilo (a to i v odborných kruzích), že důvodem vzniku celulitidy je nadváha či sklon k ní, toto tvrzení se dnes však považuje za přežilé a mylné. V současnosti již víme, že mezi hlavními příčinami vzniku celulitidy jsou: dědičnost, nesprávné stravovací návyky, hormonální výkyvy, poruchy zažívání a další faktory, například nedostatek pohybu či každodenní stres.

Zkrátka, celulitida je nevyzpytatelná, trpí jí i ženy, které sportují a vyznávají zdravý životní styl. Je pravda, že nejčastěji jsou celulitidou postiženy tzv. gynoidní typy – jde o ženy, které mají štíhlý pas, vyvinutější boky a silnější stehna.

Je velmi zajímavým faktem, že muži celulitidou netrpí. Jejich kůže je totiž přibližně o čtvrtinu silnější než pokožka žen, takže se na jejím povrchu shlukování tukových buněk tak viditelně neprojevuje.

Jak se celulitidy zbavit?

I když se boj s celulitidou zdá mnohým ženám jako neřešitelný problém, každá z nás může zlepšit její stav a zpomalit její vývoj. Je však především třeba zvolit nějaký rozumný a osvědčený způsob ke zlepšení celého našeho životního stylu.

Začněme třeba jídelníčkem. Nadbytek kuchyňské soli vede, jak známo, k zadržování vody v těle a k vytváření otoků, což celulitidu jen zhoršuje. Naopak může pomoci dostatečný přísun vitaminu C, esenciálních mastných kyselin a bioflanoidů, které jsou důležité pro zpevňování cévních stěn. Hlavním zdrojem vitaminu C a bioflanoidů jsou především citrusové plody, hroznové víno, meruňky, jahody a černý rybíz.

Moudré je také zařadit do našeho jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny s velkým množstvím vitaminů, minerálních látek a vlákniny, která zajišťuje správnou činnost trávicího ústrojí. Dávejte přednost obilninám a luštěninám, klíčkům, pokrmům ze soji, které svým obsahem konkurují masu.

Snažte se omezit pití kávy a černého čaje, které odvodňují, stejně tak se snažme vyhýbat nadbytku alkoholu, který je navíc i zdrojem kalorií. Důležité je věnovat patřičnou pozornost pitnému režimu. Každá z nás by měla vypít nejméně 2-3 litry tekutin denně, zvláště v letních měsících. Pijte ale především neperlivé minerální vody a bylinné čaje.

Další radou nad zlato je: nekuřte a sportujte. Doporučit je možné jízdu na kole či trénink na rotopedu nebo spinning, kolečkové i klasické brusle, v zimě pak například jízdu na běžkách.

Avon produkty a celulitida

Zdravý životní styl je základem našeho úspěchu v boji proti celulitidě. Avon však přináší na český trh našeho nového spojence v tomto nelehkém klání. Nový chladivý gel proti celulitidě CelluSculpt z řady Avon Solutions dokáže takřka zázraky! Bez zbytečných procedur ho stačí nanést na postižené partie těla a čekat na výsledek. Za pouhých 28 dní pravidelného používání se celulitida může snížit až
o 60 %. Přepočítáme-li to na objem stehen, můžeme ztratit až 2,5 cm na jejich obvodu.

Základem přípravku CelluSculpt je speciální směs účinných složek, mezi nimiž nechybí čínské byliny a kořen ženšenu. Vlivem těchto látek dochází ke spalování tuku usazeného pod kůží, zlepšuje se krevní cirkulace a zároveň dochází k odstraňování nadbytečné vody z organismu, čímž se tělo zbavuje nebezpečných toxinů.

Léto se blíží, není už tedy na co čekat! Nejrychlejší cesta za vítězstvím nad celulitidou vede směrem k nejbližší Avon Lady. Pro více informací je možné volat na telefonní číslo 257 089 189 nebo navštívit internetové stránky www.avoncosmetics.cz.

Více informací o výrobcích najdete zde: http://www.avoncosmetics.cz/PRSuite/cafe/whatshot1.jsp?index=0

   
16.03.2004 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Dudlajlama [*]

  Kubco, my schody nemame, tech par nestoji za rec! V novem baraku ale budou, takze muzu trenovat az doaleluja.

  superkarma: 0 17.03.2004, 18:59:13
 2. avatar
  [35] kubikm [*]

  Galadriel: na celulitidu je ale nejlepší chodit po schodech a kupodivu směrem dolů, tak neběhej, to není moc zdravé

  superkarma: 0 16.03.2004, 23:29:24
 3. avatar
  [34] Dudlajlama [*]

  Amalka#12, tady je bezeckych silencu, to bys koukala, i dost stare zenske. Holt jsou tu prevazne tlustosky a pak vysportovanacky, mezi tim se chumouli par kousku tak akorat. Podotykam, ze ja semtam popobehnu, moc ale ne, protoze me boli kolena, kycle a cely clovek, to si to radsi odkroutim na cvicici masince, ja mam takovou slapaci.

  superkarma: 0 16.03.2004, 23:25:21
 4. avatar
  [33] kubikm [*]

  *daisy*: jinak jak říkám, krém je to bezvadnej a je škoda, že se na rovinu neřekne, jak to je
  já prostě klidně paní řeknu, že v jejím případě jí nepomůže a že by to byla škoda peněz. Já nemusím vydělat za každou cenu...

  superkarma: 0 16.03.2004, 20:46:53
 5. avatar
  [31] *daisy* [*]

  kubikm: nojo, jenze..o tom to je, mrkni na nejaky teleshoping. Myslis, ze ti lidi, kteri tam byli ukazani, jsou ochotni neco pro to svoje hubnuti udelat Praveze chteji "zazracnou pilulku-krem-pristroj", ktery to udela za ne - a bez namahy. By se to tak dobre neprodavalo. Ale neprijde mi to uplne košer...

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:55:13
 6. avatar
  [30] kubikm [*]

  *daisy*: to určitě, ale říct někomu, že stačí se jen napatlat a nic jiného nedělat taky není správné - jen krém nestačí, i kdyby byl sebedražší
  jak říkám, pokud to lidi dělají, jak jim poradím, a nejsou ten 3. stupeň, tak výsledky máme dobré...

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:53:06
 7. avatar
  [29] *daisy* [*]

  kubikm: a, tak to jo Asi jsem to spatne cetla-pochopila
  A vsechno je o tom, ze ne kazdy muze (i ty kremy, kdyz je nekdo alergickej, muze se na hlavu stavet )

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:19:42
 8. avatar
  [28] kubikm [*]

  *daisy*: liposukci nelze provádět všem...já mluvila o krému
  že je nezodpovědné všem slibovat zlepšení, když u 3. stadia nelze

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:16:08
 9. avatar
  [26] *daisy* [*]

  kubikm: omyl, ve tretim stadiu pomuze, liposukce Ale to mi prijde trosku drasticke

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:32:35
 10. avatar
  [25] kubikm [*]

  celulitida má 3 stupně
  jen první a druhý se dá vyléčit, ten třetí je nevratný
  nestačí jen mazat, je třeba i cvičit, chodit ze schodů a do schodů, nesladit a omezit solení

  pokud vidíte celulitudu, jako takové hrbolky i bez zmáčknutí, je to 3. stupeň a v tom případě vám už nic nepomůže

  někdo zaměňuje pomerančovou kůži s více viditelnými pory, to je typ kůže, na ten taky krém nezabere

  jinak správně se má
  1/udělat peeling pod sprchou nějakým peelingovým sporchovým gelem
  osušit a potom namazat krémem
  pokud máte čas, dát si na ty partie igelit a deku
  po cca 20 minutách hupnout na ty schody, protože to, co se chemicky uvolnilo, musí pryč
  pokud zůstanete pod tou dekou, tak je zbytečné se mazat

  já avon prodávám a byla jsem na školení, svým zákaznicím to takto radím a máme dobré výsledky, je na to i takový testr, který přesně ukáže, kde celulitida je a co není

  tak tohle mi v té reklamě tedy chybělo

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:23:06
 11. avatar
  [23] Vivian [*]

  Takových hubnoucích krémů už bylo Žádné zázraky Myslím, že pokud budete dodržovat výše zmíněná doporučení ohledně životosprávy, kýženého výsledku dosáhnete i bez krémů. Drahá zbytečnost...
  Mám to vyzkoušený

  superkarma: 0 16.03.2004, 13:20:32
 12. avatar
  [21] xantypa [*]

  tenhle krem je pekne na h ja i kamaradka sme ho meli a upozornuji ze sportujeme

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:15:32
 13. avatar
  [20] lightblue [*]

  Charmed:

  superkarma: 0 16.03.2004, 11:06:06
 14. [19] jarmes [*]

  Krém od Avonu jsem vyzkoušela a jsem s ním spokojená. Reklama je podle mě velice dobrá, jinak by se spoustu lidí o takových výrobcích vůbec nedovědělo.

  superkarma: 0 16.03.2004, 10:54:39
 15. avatar
  [18] Charmed [*]

  Suntel: Takže jsi za 28 dní používání tohoto jistě přezázračného krému se zbavila celulitidy o 60 %???

  superkarma: 0 16.03.2004, 10:48:01
 16. avatar
  [16] Pajinka [*]

  Amalka: A já znám, sedí se mnou v kanceláři.

  superkarma: 0 16.03.2004, 10:11:55
 17. avatar
  [15] lightblue [*]

  Charmed: neřekla bych, že je klamavá, řekla bych, že pomáhají jiné prostředky ne jen Avon, ale zkušenost s ním mám dobrou.

  superkarma: 0 16.03.2004, 09:55:12
 18. avatar
  [14] lightblue [*]

  Amalka: já taky ne. Jedině že bych nechodila do práce.
  Galadriel: ale jinak s tím cvičením souhlasím.

  superkarma: 0 16.03.2004, 09:54:34
 19. avatar
  [11] lightblue [*]

  Já měla od Avonu tento gel, teď mám od značky ROC, drahý jak (pardon), ale je na nic. Ten od Avonu byl super, i mi řekl, že mi celulitida trochu zmizela, ale je pravda, že musím podotknout, že chodím pravidelně cvičit. A i v katalozích a všude u těchto gelů či krému píší, že funguje jen ve spojení buď s dietou, či cvičením.

  superkarma: 0 16.03.2004, 09:19:40
 20. avatar
  [9] Žábina [*]

  já měla gel od Oriflamu a byl ..ale určitě nestačí se jen mazat ....

  superkarma: 0 16.03.2004, 08:31:15
 21. avatar
  [8] Křečkomyš [*]

  Po tomto přípravku mi naskákaly červené alergické pupínky od kolen až ke kyčlím.

  superkarma: 0 16.03.2004, 08:21:39
 22. avatar
  [7] Dudlajlama [*]

  Cvicit, cvicit a zase cvicit, tot jeden z hlavnich uspechu. Neznam jedinou zenskou, ktera kazdodenne beha, ze by tyto problemy mela.

  superkarma: 0 16.03.2004, 08:12:40
 23. avatar
  [6] oxi [*]

  Mám stejnou zkušenost jako M. Používala jsem gel už v loňském roce a celulitida nezmizela, ale nevypadala tak děsivě . Pak jsem přestala a zase se to vrátilo zpátky, ale letos už jsem zase začala. a se blíží.

  superkarma: 0 16.03.2004, 07:58:20
 24. [4] Líba [*]

  gel jsem měla - a nic,pořád stejné

  superkarma: 0 16.03.2004, 07:27:16
 25. avatar
  [2] Charmed [*]

  Opět klamavá reklama od Avonu!!!

  superkarma: 0 16.03.2004, 06:44:16
 26. avatar
  [1] Gianna [*]

  No tak to určitě

  superkarma: 0 16.03.2004, 00:06:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme